Ağrısız böbrek taşı ameliyatı

admin

Ağrısız böbrek taşı ameliyatı

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Kamu Hastaneleri Birliği  Genel Sekreterliği Basın ve İletişim  Birimi tarafından  yapılan açıklamada, “Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi’nde 5 hastaya Flexible URSTekniği ile ağrısız böbrek taşı ameliyatı yapıldı. Ameliyatı, Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi Üroloji Uzmanı Op.Dr. Özcan Arabacı ile Koç Üniversitesi öğretim üyesi Op. Dr. Murat Can Kiremitçi gerçekleştirdi.

Flexible URS tekniği, böbrekteki taşların herhangi bir kesi olmaksızın lazer ile yok edilmesidir. Bu teknikte işeme kanalından özel bir kılıf yardımı ile böbreğe ulaşılır. Taş bulunduğu yerde veya uygun alana alınarak böbreğin içindeki lazer ile kırılır veya toza dönüştürülür. Açık operasyona kıyasla daha uzun süren zor bir ameliyat olmasına karşın ağrısız bir ameliyattır.

Balkanların Sağlık Üssü Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi ameliyathanesinde yapılan operasyon aynı zamanda hastanenin konferans salonunda bu ameliyata ilgi duyan bölgenin üroloji uzmanları tarafından da ilgiyle izlendi. Bölgenin çeşitli hastanelerinden gelen üroloji uzmanları canlı ses ve görüntü aktarımı sayesinde ameliyatı yakından izleme fırsatı buldular”deniliyor.

 

 

 

 106 total views,  2 views today

Next Post

Edirne gezileri’nin bu haftaki konuğu Medrese Alibey Mahallesi

                    Edirne Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen Edirne Gezileri’nin bu haftaki konuğu Medrese Alibey Mahallesi’nde yaşayan kadınlar oldu. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın talimatı doğrultusunda geleneksel hale getirilen Edirne Gezisi’ne katılan Medrese Alibey Mahallesi kadınları Edirne’nin tarihi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp