AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI BAŞLADI

admin
  • 34.Ahilik Haftası Kutlamaları başladı. 13-19 Eylül tarihleri arasında Kutlanacak olan AHİLİK Haftası programı Protokol mensuplarının 25 Kasım stadı önünde toplanmasıyla başladı.
    Törene, Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun, Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk, bu yılın ahisi Adanan Varsavaş, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Vekili Hakan Fındıklı, Edirne Demirciler ve Kaynakçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Birol Özbaş, Edirne Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Süleyman Yaşagör ,Edirne Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Odası Başkanı Ayhan Can, 2020 yılının Ahisi Efkan Döşlüoğlu, 2019 yılının Ahisi Fikret Üstev ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı ahilik-haftasi-5.jpg

  • 25 Kasım Stadı önünden Edirne Belediyesi Bandosu eşliğinde hareket eden protokol mensupları, Atatürk Anıtı önüne kadar yürüyüş yaparak, Saraçlar Caddesi üzerinde bulunan esnafı selamlayıp, AHİLİK Haftasını kutladı.
    Atatürk Anıtı önünde sona eren törende günün anısına basına hatıra pozu verildi. Burada bir konuşma yapan Yılın ahisi Adnan Varsavaş; “Ben 1951 doğumluyum. 1974’te dükkanımı açtım. 3 tane kalfa yetiştirdim. işimde torna ve kaynak işlerine devam ediyorum. Bundan sonraki hayatımda başarılar diliyorum ve sizlere teşekkür ediyorum.”dedi.

 278 total views,  2 views today

Next Post

ESNAF ODALARI BİRLİĞİ BAŞKANI CİNGÖZ YILIN AHİSİNİ TEBRİK ETTİ.

13-19 Eylül tarihleri arasında kutlanamaya başlayan AHİLİK HAFTASI programının ilk gününde 25 Kasım stadı önünden başlayarak Atatürk Anıtına kadar geçekleşen protokol yürüyüşüne sağlık sorunları nedeniyle katılamayan Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz, Yılın Ahisi Adnan Varsavaş ve Edirne Demirciler ve Kaynakçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Birol ÖZBAŞ ile bir araya […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp