AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI DEVAM EDİYOR

admin

Ahilik Haftası Kutlama Programı devam ediyor. Hafta Boyunca devam edecek olan Etkinlikte Edirne Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz, Edirne Demirciler – Kaynakçılar ve Sanatkarlar Odası Başkanı Birol Özbaş ve Yılın Ahisi Adnan Varsavaş, 1.Küçük Sanayi Sitesi Yönetimini ziyaret etti.

Sanayi Sitesi Başkanı Cafer ROKOVET ve yönetim kurulu ile bir araya gelen heyet, Ahilik haftası kutlamaları hakkında çeşitli istişarelerde bulundu.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz yaptığı açıklamada; Ahilik haftası münasebetiyle sanayi sitesini ziyarete geldik. Sanayi sitesindeki esnaflarımızın da birinci derecede temsilci sayın Başkanımız Cafer Rokovet ve yönetim kuruludur. Önce onlara ziyaretimizi gerçekleştirdik. Bugün Yeni Sanayi sitemizi ve yönetim kurulunu ardından da birkaç esnafımızı ziyaret edeceğiz. Daha sonra da ziyaret programımız sona erecek. 16 Eylül Perşembe günü (Bugün) ŞED KUŞANMA Törenimiz olacak. Cuma günü de mevlit okutulacak. Ahilik Haftamız tüm güzelliği ile kutlanmaya devam edecek.” dedi.

Edirne Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun yaptığı açıklamada; “Ahilik haftamızın Kırşehir merkez olmak üzere tüm illerde eş zamanlı olarak bu yıl 34.cüsü kutlanıyor. Bugünkü programımızda esnaf ziyareti vardı. 1.Küçük Sanayi sitemizin temsilcisi Cafer Rokovet ve yönetim kurulunu ziyaret ettik. Çeşitli istişarelerde bulunduk. Buradan da Yeni Sanayi sitesi yönetim kurulunu ziyaret edeceğiz. Ardından esnaf ziyaretlerimiz olacak.
16 Eylül Perşembe (Bugün) Atatürk anıtı önünde etkinliğimiz olacak. Burada Atatürk Anıtına çelenk koyma ile beraber konuşmalar olacak ve ardından “ŞED KUŞANMA” töreni gerçekleşecek.” dedi.

UYGUNER’e ve Esnafa ziyaret…

Ardından Ahi komitesi, Sanayi sitesinin en eski ve köklü ustalarından Ahmet Uyguner’i işyerinde ziyaret etti. Ziyaretten büyük memnuniyet duyan Uyguner, Ahilik haftasının hayırlı uğurlu olmasını diledi. Esnaf ziyareti gerçekleştiren komite esnafa hayırlı işler temennisinde bulundu.

YENİ SANAYİ SİTESİ YÖNETİMİ ZİYARET EDİLDİ.

Ahilik Komitesi daha sonra Yeni Sanayi Sitesi Yönetimini ziyaret etti. Yeni Sanayi Sitesi Başkanı Ayhan çiftçi ve yönetim kurulunu ziyaret eden Ahilik komitesi çeşitli istişarelerde bulundu. Ziyaretten büyük memnuniyet duyan Yeni Sanayi Sitesi Başkanı Ayhan Çiftçi, Yılın Ahisi Adnan Varsavaş’ı tebrik ederek. Ahilik Haftasının ilimize ve tüm esnafımıza hayırlı uğurlu olmasını diledi.

 275 total views,  9 views today

Next Post

GAYTANCIOĞLU’DAN AYÇİÇEĞİ ALIM FİYATLARINA TEPKİ

“Yüzbinlerce Ayçiçeği üreticisi mutlu değil” “%40 yağ oranlı ayçiçeği için en az rakam 6 bin lira olmalıydı” Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Başkanlığı’nda, İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ile birlikte ortak bir basın açıklaması gerçekleştiren CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, dün Trakya Birlik tarafından açıklanan ayçiçeği ön alım fiyatı rakamlarına tepki […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp