Ahilik Haftası kutlandı

admin

 

 

 

 

 

Ahilik Haftası, Edirne’de düzenlenen törenlerle kutlandı. Ahilik Haftası nedeniyle Edirne Belediye Başkanlığı tarafından halka pilav ikramında bulunuldu.

Edirne’de, Ahilik Haftası etkinlikleri Atatürk Anıtı’nda çelenk sunumuyla başladı. Edirne Belediye Bandosu eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından  Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ, Ahilik Haftası’nın ülkenin her yerinde kutlandığını söyledi.

Törenlerin ardından Edirne Ticaret ve Sanayi Odası tarafından halka Deva-i Misk, Edirne Belediye Başkanlığı tarafından da pilav ikramında bulunuldu.

Edirnelilere pilav ikramında bulunan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu,” Ahilik, yardımlaşma – dayanışma ruhunu taşıyan; bozulmuş olan Anadolu birliğini ve toplumsal yapıyı yeniden kuran yapısı ile çok fonksiyonlu bir kurumdur. Ahilik, temeli yardımlaşmaya dayanan bir esnaf teşkilatıdır. Dayanışma, yardımlaşma, birlik ve beraberlik, ülkemizi ulus yapan en önemli öğedir. Geçmişten günümüze kadar ulaşan bu kültürü hiçbir zaman kaybetmeyelim. Ahilik Haftası kutlu olsun ” dedi.

 130 total views,  2 views today

Next Post

Dünya şampiyonuna beşibiryerde

Türkiye’nin dünya şampiyonu ilk kadın güreşçisi Yasemin Adar’a, Edirne Belediyesi Meclis Kararı’yla beşibiryerde hediye edildi. Adar’a ödülü takdim eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Yasemin Adar, Edirne’nin ve Türkiye’nin adını dünyaya duyurarak, bizi gururlandı. Başarıların daim olsun” dedi. Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası’nda kadınlar 75 kiloda mücadele eden […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp