Ahmet Çetin “Ağalık Edirne’de Kalacak”

admin

657.Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin düzenledi basın toplantısında, son günlerde  Kırkpınar Ağası’nı karalamaya yönelik kampanya yapılmaya çalışıldığını, Ağalık parasının büyük bir bölümünün ödendiğini kalan miktarın da önümüzdeki hafta tamamının ödeneceğini söyledi.

Edirne’de istihdama yönelik açmış olduğu ve Edirne’nin seçkin işletmelerinden biri olan Simit Sarayı’nda gerçekleştirdiği Kahvaltılı Basın toplantısında bir konuşma yapan Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin; “Ben Kırkpınar Ağalığını EDİRNE için aldım. Bu paranın Sonuna 22’yi Edirne için koydum. Bakın arkadaşlar 650.000 TL yatıran adam Ağalığı bırakır mı? Ağalığı bırakacak adam hiç para yatırmaz. Bugün de 500.bin lira yatırıyorum. Önümüzdeki hafta paranın kalan bölümü ödenmiş olacak.

Bakın ben Kırkpınar Ağalığını alırken 80 milyonun önünde söz verdim. Biz Ağalığı Edirne’de bırakacağız. Ağalık her zaman Edirne’de kalmalı. Ağalığı Edirne’den başka bir yere asla vermeyeceğiz. Önümüzdeki yıllarda da Ağalığa bir daha gireceğiz ve yine alacağım. Taa ki Edirne’de kardeşlerimden biri aday olana kadar devam edeceğim. Benim buradaki amaç Kırkpınar Ağalığını ve Kırkpınar’ı kurumsallaştırmaktır. Ahmet Çetin sadece parayı veren kişidir. Ağa Nüfusu 160.000 olan Edirnelilerdir. Ağa 22 plakadır. Birileri Ağalığı 22 plakadan çıkarmak istiyor. Buna kimsenin gücü yetmez. Beni yıpratmakla kimsenin eline hiçbir şey geçemez, sadece Edirne’ye zarar vermiş olurlar. Bu kente Kente Güreş okulu kurulmalı.” Dedi.

“Gelecek Ay Ücretsiz Aş evi kuruyorum”

Ağalığa yakışır çalışmalarından dolayı kamuoyunun da büyük takdirini toplayan Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin burada yaptığı konuşmada, Gelecek ay Edirne’de Yoksulların ve öğrencilerin ücretsiz olarak yararlanacağı AŞ EVİ kuracağını söyledi.

Edirne’de esnafın, vatandaşın ekonomik anlamda büyük sıkıntı yaşadığını, 50.000 icra dosyasının olduğunu ve İlimizde giderek zor günler yaşandığını, bunun acilen çözülmesi gerektiğini ifade eden Çetin; Edirne’de 50 bin adet icra dosyası var. Muhtarlıklarda haciz kağıtları dolmuş taşmış. SGK Borçları almış başını gitmiş. Vatandaş, esnaf zor durumda.  Edirne ekonomisine can lazım, taze kan lazım. Buna acilen çözüm bulunmalı. Ufak dokunuşlarla bu sorunlar giderilebilir.” Dedi.

 182 total views,  2 views today

Next Post

Bakan Tüfenkci Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Edirne Ticaret Borsası’nda incelemelerde bulundu. Edirne’ye çeşitli programlara katılmak üzere gelen Bakan Tüfenkci Edirne Ticaret Borsası’nı ziyaret Ederek Borsa Başkanı Özay Öztürk’ten tesisler hakkında çeşitli bilgiler aldı. Lisanslı Depoculuk için yeni düzenlemelerin yapıldığını belirten Bakan Tüfenkci, Çiftçilere birliklerin getirmiş olduğu kira parasını kendilerinin ödeyeceğini […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp