Ahmet Çetin Ağalık Parasını ödedi

admin

657.Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin, Ağalık Ücretinin büyük bir bölümünü Edirne Belediyesi’ne ödediğini söyledi. Geçtiğimiz Hafta Kendi işletmesi olan Simit Sarayında bir basın toplantısı düzenleyen Ağa Çetin, parayla ilgili hiçbir sorun olmadığını, Ağalığı Edirneliler adına aldığını ve Ağalık bedelinin sonuna  Edirne için 22 taktığını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti; “Benim parayla hiçbir zaman sorunum olmadı. Ben Edirne’nin ağasıyım. Bugün Edirne Belediyesi’ne 400.000 TL ödendi. Çok az bir miktar kaldı. Onu da bu hafta içinde ödeyeceğiz. Biz ağalığın Edirne’de kalmasını istiyoruz.

“Ağalık Edirne’de Kalmalı”

Ağalık dışarı gitmemeli. Ağalık Edirne’nindir, Edirne’lilerindir. Ben de Ağalığı Edirne’den bir kardeşimiz alana kadar bu görevi sürdüreceğim. Çok yakında, öyle tahmin ediyorum önümüzdeki aydan itibaren Edirne’de öğrencilere ve kimsesizler için ücretsiz olarak yemek verece bir “AŞ EVİ” açacağım. Ben bugüne kadar Kırkpınar Ağalığı için bazı taleplerde bulundum. Ağa Konağı, Vip Geçiş, Vip plaka gibi. Bakın tekrar söylüyorum Kırkpınar Ağalığının altı boş. Bu ağalık Osmanlıdan gelen köklü bir miras. Ben kendim için hiçbir şey istemiyorum.  Allah’a çok şükür her şeyimiz yerinde. Ama ağalık boş olmamalı. Bakın protokolde bile yeri olmayan bir ağalıktan bahsediyoruz. Kırkpınar Ağalığı bu kadar altı boş olmamalı. İnşallah bu söylediğim konularda da gerekli çalışmalar yapılır” dedi.

 

 

 

 421 total views,  2 views today

Next Post

Ergin; “Ucuz etin faturası ülkemize ağır olacak”

Meriç Ziraat Odası Başkanı Ömer Ergin, et ithal ederek marketlerde ucuz et satılmasının yerli üreticiyi mağdur ettiğini söyledi. Türk üreticisinin zor günler geçirdiğini belirten Ergin, “Satılan ucuz etin faturası ülkeye çok ağır olacak. Ucuz et satışı nedeniyle besici hayvanını kestiremiyor. Aylardır beslediği hayvanını maliyetin altında satmak zorunda kalıyor. Daha da […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp