AHMET GÜNEŞEN; “Postacı Kapıyı iki kere Çalar”

admin

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ahmet Günşen önceki gün Edirne Ajans Medya Grubu yayın organlarından 92,2 RADYO SU’nun canlı yayın konuğu oldu.
ahmet günşen radyo su programkpk

Edirne Ajans Haber Müdürü Fikri YALIN’ın sunduğu “SEÇİM ÖZEL” programının canlı yayın konuğu olan Günşen burada yaptığı açıklamada; Edirnelilerin kendisine gösterdiği büyük ilgiden memnun kaldığını ifade ederek;  “Ekip arkadaşlarım artık afişlerde fotoğrafımı bile kullanmaya gerek duymuyor. Bir ilk okula gittiğimde oradaki   8-10 yaşlarındaki çocuklarımız bile beni tanıyorlar. Bundan son derece mutlu oluyorum. Biz bu sürece başlarken “ALLAH NASİP EDERSE BİZ GİRİLMEDİK BİR SOKAK, GİRİLMEDİK BİR MAHALLE, ERLİNİ SIKMADIĞIMIZ BİR HEMŞERİMİZ VE KAPISINI ÇALMADIĞIMIZ BİR AİLE KALMAMALI DEMİŞTİM.” Biz bunu gerçekleştirdik. İnanmak başarmanın yarısıdır. İnandık ve başardık. Bakın ben siyasete merhaba dediğimde beni siyasete sokan Dr. Mehmet Müezzinoğlu beye şükranlarımı arz ediyorum.  Burada bana güvenen Sayın bakanımızla birlikte T.C. Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan beye şükranlarımı arz ediyorum.  Bana güvendiler, bana bir görev verdiler ve  doğduğum büyüdüğüm ve yaşayıp öleceğim şehrime bir hizmet etme fırsatı verdiler.  İnşallah Edirne’yi AK BELEDİYECİLİK ile tanıştıracağım.

ahmet günşen radyo su program2

Bunun için ne yapmam gerekiyorsa sonuna kadar mücadele edeceğim.  Biliyorsunuz yaklaşık olarak 3 ay önce yine Radyo su stüdyolarında bir canlı yayın programında beraberdik.  Değişen bir şey yok. Beni sevgili hemşerilerim nasıl görüyorsa ben buyum.  Ben dün de böyleydim. Bugün de böyleyim. Yarın da böyle olacağım. Ben sırf siyasete girmek için bu işe girmedim. Benim derdim siyaset yapmak değil. Benim derdim bu doğdum şehre, güzel Edirne’me hizmet etmek. Hizmet edebileceğime inandığımı için, Sayın Başbakanımız ve bakanımızdan destek sözünü aldığım için ben bu yola baş koydum.  Ben halkımla beraberim.

“31 Mart günü sonuç ne olursa olsun Ben mutlu ve huzurlu  olacağım”

Bakın şunun altını özellikle çizip söylemek istiyorum;  31 Mart günü sonuç ne olursa olsun, ben Ahmet Günşen olarak mutlu ve huzurlu olacağım. Eğer sevgili hemşerilerimiz bize görev verirse kollarımızı sıvayıp ve Edirne’nin Vizyon Projeleri olarak hazırladığımız 22 projemizi  bir an önce hayata geçirebilmek için canla, başla çalışacağız. Bunları Sayın Bakanımızla el ele vererek yapacağız.

Geçenlerde sayın bakanımızda söyledi. Postacı kapıyı iki kere çalar. Biz Eski Maliye Bakanımız Kemal Unakıtan beyin kıymetini bilemedik ve çok şeyleri kaybettik.  Şimdi bakın bu toprakların çocuğu, Edirne Milletvekili ve Edirne’nin Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu var. Bu da bizim son şansımız. Postacı kapıyı iki kere çalar. Üçüncü şans gelmez.  Dolayısıyla bu şehrin bir evladı olarak, bir akademisyen olarak bu fırsatı kaçırırsak çok yazık olacağını düşünüyorum. Lütfen bu fırsatı Edirne’nin geleceği için kaybetmeyelim. Ben bu fırsatı değerli hemşerilerimin değerlendireceğine inanıyorum. Gittiğim birçok yerde bunu gördüm ve inşallah 30 Mart’ta bizim halkımız doğru tercihi yapıp bizi göreve getirecektir.  Biz de bu şehrin geciken hizmetlerini süratle hayata geçireceğiz. 

ahmet günşen radyo su program3

“İşsizlik Sorununu Mutlaka Çözeceğiz”

İlimizin en büyük sorunu olan işsizlik sorununu yine Ak Parti Belediyeciliği ile biz çözeceğiz. Yatırımcı için hiçbir risk taşımayan bir şehre sahibiz. Sadece  yatırımcıların önünü Yerel Yönetimlerin açması ve destek olması gerekiyor. Arı Baldan kaçar kaçar mı ?. Biz işsizliği çözeceğiz. Bu şehir HAZIR GİYİM VE KONFEKSİYON MERKEZİ olmaya aday bir şehir. Altyapısı hazır sadece kapasite arttırmamız lazım.  Bakın bir çok fabrikayı gezdim. Hepsi kapasite arttırmak için risk lamka istemiyor. Emin olun istedikleri tek şey var. AK PARTİ’nin Yerel yönetimi almasını istiyorlar.

“TÜRKİYE’de suyu içilemeyen ve en pahalı kullanan bir iliz”

İlimizin altyapı sorunu maalesef içler acısı. 60’lı, 70’li yıllardan kalan asbestli borularla halen su veriliyor.  Bir çok mahalleye haftalarca su gitmiyor. Yazıktır, günahtır. Su şebekesine verilen suyun % 50’si toprağa karışıyor ve bir çok yere su verilemiyor. Bu su şebekesinin derhal değişmesi lazım. Biz bunu 1 dakika bile beklemeden yenileyeceğiz.  Bunu sayın Başbakanımız da son gelişinde Selimiye meydanında söyledi.  Alt yapı denince hala vahşi çöp depolama yapıyoruz. Burada kelimeler kifayetsiz kalıyor.  Ortadaki vatandaşlar artık nefes alamıyor. Hayatları tehlikede. Türki’ye de 3-5 şehirden biriyiz. Çok yazık.  Katı atık çöp depolama tesisimiz ile bu sorunu hemen çözeceğiz.  Buna hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bir diğer konu da çok önemli ve içler acısı bir olay; 150 bin nüfuslu bir şehirde Evsel Atık arıtma tesisi yok. Bu şehrin kanalizasyonu Meriç ve Tunca nehrine akıyor.  Eğer bu şekilde giderse biz Haliç’in geçmişte ki durumuna döneceğiz. Tunca ve Meriç nehrinin yanına yaklaşamayacağız. Bakın birkaç gündür yağmur yağıyor. Berekete bile sevinemiyoruz.  Yağmur suyu ve toplama kanallarımız yok. Mahallerimiz, evlerimiz sular latında kalıyor” dedi.

Son olarak; “Bu şehir tarihte olduğu gibi mutlaka tarihi kültürleri ile buluşacak” diyerek sözlerine  devam eden Günşen; “Tekrar Balkanların bir merkezi olan kent olacağız. Balkanlarda kardeşlerimiz halen Edirne’yi Başkent olarak görüyor. Bizim Valimiz, Edirne’nin valisi değil balkanların valisidir. Edirne’nin Belediye Başkanı da sadece       Edirne’nin değil Balkanların da Belediye başkanı olacak. Bu şehrin tarihte olduğu gibi bugün de ATATÜRK Türkiye’sinin modern ve çağdaş bir kenti olarak gelişmeye devam edecek.” Dedi.

 
ahmet günşen radyo su program

 

 

 158 total views,  2 views today

Next Post

İşadamı Kemal Şahin’den girişimcilik semineri

T.Ü Balkan Kongre Merkezinde T.Ü kariyer Merkezi ve Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı bünyesinde Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, tarafından sunulan Girişimcilik semineri gerçekleştirildi.   Seminere T.Ü Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, Şahinler Holding yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, Modavizyon Genel müdürü Turgut Bakır, EDSİAD Başkanı İsmet Açıkgöz, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp