Aile Eğitim Programı Hayata Geçiyor

admin

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca yürütülen “Aile Eğitim Programı” gönüllü eğiticilerin yetiştirilmesinin ardından hayata geçirilecek.
AEP Haber

Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından gönüllü eğiticilere verilecek kurs, pazartesi günü Çocuk ve Gençlik Eğitim Merkezi’nde başladı. Medya, aile eğitimi ve iletişimi, sağlık, hukuk ve iktisat alanlarında 7-11 Ekim tarihlerinde veriliyor eğitim sonrasında sertifika alan gönüllü eğiticiler, ailelere eğitim vermeye hazır hâle gelecek.

Eğitici eğitimlerinin tamamlanmasıyla uygulamaya konulacak olan programla mutlu, sağlıklı, bilinçli ve sorun çözme becerisine sahip ailelerin oluşması hedefleniyor.

AEP Haber-2

Eğitime, Basın-Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ile çeşitli kurum ve kuruluşlardan üst düzey katılımın olması, programa verilen desteği de gözler önüne seriyor.

Bu çerçevede medya alanında eğiticilere eğitim veren Basın-Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Fikret Dişlioğlu, bu tür programların amacına ulaşabilmesi adına kurumsal olarak her türlü desteği sağlayacaklarını belirterek programa emeği geçen herkesi gönülden tebrik ettiğini söyledi.

 

 68 total views,  2 views today

Next Post

Serhat Koleji’nde Türkçe Sevgisi

Serhat Kolejinden yapılan açıklamaya göre; “ 26 Eylül Türk Dil Bayramı Serhat Koleji’nde coşkuyla kutlandı. Ortaokul öğrencilerimizin “Türkçemize Sahip Çıkalım” temalı çalışmalarından oluşan sergi öğrencilerimiz ve velilerimiz tarafından büyük ilgi gördü.   İnternet, televizyon gibi kitle iletişim araçlarının etkisiyle günden güne değişen ve yabancılaşan Türkçemize dur demek için Serhat Koleji […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp