AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI PERSONELİNE BÜYÜK İLGİ

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

KARAAĞAÇ MAHALLESİNDEN AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI PERSONELİNE DAVULLU ZURNALI KARŞILAMA

Roman Dernekleri Federasyonunun talebi üzerine Aile ve Sosyal Politikalar Edirne İl Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personeli tarafından bilgilendirme toplantısının 5. si Karaağaç Mahallesinde yapıldı.

bilgin-özbaş-karaağaçta

Yoğun ilginin olduğu toplantıda roman vatandaşlarımız Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personelini davul zurna ile karşıladı.

bilgin-özbaş-karaağaçta (2)

Kurbağa ve Salyangoz Toplayıcıları Dernek Başkanı ÇETİN ÖRS, Hurda Toplayıcıları Dernek Başkanı İbrahim MERDİN, Süpürgeciler Mahallesi Dernek Başkanı Hacı Hilmi KESKİN, Kakava Şenlikleri Araştırma ve Geliştirme Derneği Başkan Yardımcısı Ramazan ÖZGOSTAK ve Roman Dernekleri Federasyonu (ROMDEF) Başkanı Erdem GÜYÜMGÜLER’in hazır bulunduğu toplantıda, yoğun katılımdan dolayı vatandaşlar kahvehanelere sığmayınca bilgilendirme toplantısı soğuk havaya rağmen sokakta yapıldı.

bilgin-özbaş-karaağaçta (3)

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ , “- Yeni kurulan Sosyal Hizmet Merkezlerimizle, Bakanlık olarak talep odaklı hizmet modelinden, arz odaklı hizmet modeline geçtik. Bize ulaşmakta zorluk çeken vatandaşlarımıza biz gidiyoruz. Bize ihtiyaç duyulduğunu hissettiğimiz her alanda varız. Okullarda, mahallelerde, kahvehanelerde eğitim ve bilgilendirmeler yapıyoruz. Sorunları ve bize ihtiyacı olan vatandaşlarımızı yerinde tespit ediyoruz. Bu çalışmalarımıza özellikle roman vatandaşlarımızın daha yoğun yaşadığı kenar mahallelerimizden başladık. Yıldırım Mahallesinde başladığımız ilk toplantımıza, Menzilahir, Umurbey ve Gülbahar mahallelerinde devam ettik. Bu akşam, Karaağaç Mahallesinde sizlerle birlikte 5. toplantımızı yapıyoruz. Bu toplantıların yapılmasında bizlere destek olan, mahalle mahalle bizimle birlikte dolaşan Dernek Başkanlarımıza ve Federasyon Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

bilgin-özbaş-karaağaçta (1)

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hicran BALI yapılan Sosyal Yardımlar hakkında bilgiler verdi. Vakıf tarafından yapılan Sosyal yardımları, 65 yaş üzeri verilen Yaşlılık aylığı ( 2022 sayılı yasa) , Eşi vefat edenlere yönelik yapılan yardımlar, Asker ailelerine verilen yardımlar, yakacak yardımı gibi konularda bilgiler vererek bu yardımlardan kimlerin nasıl faydalanacağı açıkladı. Sosyal ve ekonomik yoksunluktan dolayı aile bütünlüğünü sağlamakta zorluk çeken, çocuklarının eğitim sürecini devam ettiremeyecek durumda olan ailelere verilen sosyal hizmeti, sosyal ekonomik destekleri ve evde bakım ücretinden kimlerin hangi şartlarda faydalanabileceğini Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü ve Sosyal Hizmet uzmanı Mehmet POLAT anlattı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı birimlerde görevli sosyolog, sosyal hizmet uzmanı, sosyal çalışmacılar ve meslek elemanlarının hazır bulunduğu toplantının sonunda vatandaşlar ihtiyaç ve sorunlarını birebir yetkililerle görüşme ve taleplerini iletme imkanı buldular.

Bu haber ve fotoğraflarını Edirne Ajans Medya Grubunun izni alınmadan
herhangi bir yayın organı Kullanılamaz.

 108 total views,  2 views today

Next Post

CHP Merkez İlçe Başkanı Türkay’dan kızlı erkekli pasta ikramı

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Son günlerde gündeme damgasını vuran ve çeşitli eylemlere sahne olan kızlı erkekli öğrenci evleri konusunu Edirne CHP Merkez İlçe Başkanı Av. Harika Türkay öğrenci evlerini ziyaret ederek öğrencileri evlerinde dinledi. Edirne CHP Merkez İlçe Başkanı Av. Harika Türkay yaptığı açıklamada […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp