Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde yangın tatbikatı

admin

Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz bünyesinde çalışmakta olan personellerimize yönelik “yangın ve yangınla mücadele” konusunda eğitim gerçekleştirildi.

İl Müdürlüğü bahçesinde gerçekleştirilen yangın tatbikatına Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ, İl Müdür Yardımcıları ve Kuruluşta çalışan personeller katılım sağladı.

Edirne İtfaiye Müdürlüğünde görevli uzman personeller tarafından verilen eğitimde; yangının nedenleri, yangına sebebiyet verebilecek unsurlar, farklı maddeler üzerinde yangın söndürme durumları, yangında ilk kurtarılacaklar, yangında bireylere yönelik yaklaşım, yangında ilk yardım ve yangın tüpü kullanımı hakkında geniş çaplı eğitim düzenlendi.

Eğitimde konuşma yapan Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ; “Yangına etkili bir şekilde müdahale için İl Müdürlüğü müdahale gurubu oluşturduk, her grubun yapacağı işler farklılık göstermektedir. Müdahale grupları girişteki panomuzda yer almaktadır. Her oluşturulan grup, kendisi için verilen görevleri yapmakla sorumludur. Kurtarma grubu, İlk Yardım Grubu, Taşıma Grubu, Müdahale Grubu ve Koruma Grubu şeklinde oluşturulan bu gruplar disiplinli bir şekilde hazırda bulunması ve malzemelerinin her zaman kontrol altında olması çok önemlidir” dedi.

 174 total views,  2 views today

Next Post

Ahmet Çetin Ağalık Parasını ödedi

657.Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin, Ağalık Ücretinin büyük bir bölümünü Edirne Belediyesi’ne ödediğini söyledi. Geçtiğimiz Hafta Kendi işletmesi olan Simit Sarayında bir basın toplantısı düzenleyen Ağa Çetin, parayla ilgili hiçbir sorun olmadığını, Ağalığı Edirneliler adına aldığını ve Ağalık bedelinin sonuna  Edirne için 22 taktığını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti; “Benim […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp