Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden Kültürel Gezisi

admin

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Edirne Sosyal Hizmet Merkezine Bağlı Menzilahir- ve Umurbey Mahallesindeki kursiyerler Sosyal ve Kültürel etkinlikler kapsamında Çanakkale iline götürüldü.

bilgin özbaş kültürel gezi

Tarihi ve Kültürel gezi kapsamında Menzilahir ve Umurbey Mahallesindeki Sosyal Hizmet Merkezi kurslarına katılan Bayan Kursiyerler, Öğretmen Sermin DAĞ, Alevhan DAŞHAN ve Şükriye BİLGİÇ nezaretinde Türkiye nin ve Dünya’nın ayakta kalmayı başarmış en büyük Mevlevihanesi olan Gelibolu Mevlevihanesindeki Sema gösterisine katıldılar.

bilgin özbaş kültürel gezi (2)

Gösteri sonrası Şerbetçi Baba Türbesi, Ahmet Bican-Mehmet Bican Hazretleri Türbeleri, Çilehane ile bayrak Şehidimiz Bayraklı Baba gezildikten sonra Gelibolu yarımadasındaki Abide, Şehitlik ve Anıtlar gezilmiştir.

Çanakkale Şehitleri Abidesi, 57. Alay şehitliği, Yahya Çavuş Anıtı, Büyük Anafarta ve Sargı yeri şehitliğini, Seyit Onbaşı anıtını gezen kursiyerler İnsanımızın göstermiş olduğu kahramanlıklara ait yerleri ve eserleri gördükçe duygulu anlar yaşadılar.


bilgin özbaş kültürel gezi (1)
bilgin özbaş kültürel gezi (3)

 

 

 288 total views,  2 views today

Next Post

Müezzinoğlu; “Sağlık hizmetlerinin önündeki engelleri kaldırdık”

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, “Sağlıklı Beslenme ve Hareket Yılı” etkinlikleri kapsamında, Kocaeli’nde düzenlenen “Sağlık Çalışanları Sağlık İçin Yürüyor” etkinliğine katıldı. Sağlık çalışanı ve vatandaşlarla birlikte uzun bir yürüyüş yapan Bakan Müezzinoğlu, daha sonra İzmit Belediyesi’nin bisiklet dağıtım törenine katıldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘vatandaşların sağlık hizmeti alma noktasında hiçbir […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp