Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Kuruluşlarda Mevlid Kandili Kutlandı

admin

Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı, Edirne Merkez Huzurevi Müdürlüğü ve Melahat Hulusi DATENİN Çocuk Evleri Sitesi etkinlik salonunda Mevlid Kandili Programı gerçekleştirildi.

Edirne Selimiye İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından Huzurevinde gerçekleştirilen programa, Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Sebahattin BİLGİÇ, Huzurevi Personelleri ile yaşlılarımız katılım sağladı.

Ayrıca Edirne Merkez Huzurevinde, Edirne İl Müftülüğü bünyesinde görevli Kuran Kursu Hoca Hanımları tarafından gerçekleştirilen İlahi Konserinde, yaşlılarımız ile birlikte İlahiler söylendi.

Akmercan Proje İmam Hatip Lisesi öğrencileri ise Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze bağlı Melahat Hulusi DATENİN Çocuk Evleri Sitesi etkinlik salonunda, İl Müdürlüğümüz bünyesinde hizmet alan çocuklarımıza yönelik Mevlid Programı gerçekleştirdi.

Kuruluşlarımızda gerçekleşen programlarda; Kur’an-ı Kerim okunarak başlandı. İlahiler, ve şiirler okunarak, günün anlamına yönelik konuşmalar yapılarak devam edildi. Programlar dualar ile neticelendirildi.

Gerçekleştirilen programlarda konuşma yapan Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Sebahattin BİLGİÇ; çocuklara, çocuk yetiştiren öğretmenlere ve okul idarecilerine “böyle anlamlı bir günde bizlerle beraber olduğunuz için kuruluşlarımız ve İl Müdürlüğümüz adına teşekkür ederiz…” dedi.  Konuşmasının devamında ise; “Bu zamana kadar, dünya üzerinde milyarlarca insan gelip geçmiş, hemen hemen hepsi unutulmuştur… Hatırlanan, sevgi ve saygı ile anılan insan çok azdır. Anılanların ise hiç şüphesiz en birincisi Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’dir.  Bizde bunun için buradayız. Onu anmak ve anlamak için toplandık. Tüm çocuklarımızın ve personellerimizin Mevlid Kandilini kutluyorum…”dedi.

Programlar çeşitli ikramların dağıtılması ile son buldu.

 165 total views,  2 views today

Next Post

Bircan doğum borçlanması mağdurları sesi olmaya devam ediyor

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan’ın doğumdan önce sigorta başlangıcı olmadığı için doğum borçlanması hakkı olmayan annelerin mağduriyeti hakkında vermiş olduğu soru önergesini yanıtlayan Bakan JulideSarıeroğlu doğum borçlanması mağdurları için bir çalışma yapılmadığını itiraf etti. CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan doğumdan önce sigortası olmayan annelerin doğum borçlanması yapamamasını daha […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp