Ailelere hatıra ormanı seferberliği

admin

Evlenen Çiftlere ve Doğan Bebeklere Bir AğaçEvlenen Çiftlere ve Doğan Bebeklere Bir Ağaç

Edirne Valiliği önderliğinde Kamu Hastaneler Birliği, İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliğinde yeni doğan her bebek ve evlenen yeni çiftler için hatıra ormanı oluşturdu. Kirişhane mevkii Meriç nehri kenarında oluşturulan hatıra ormanına ilk ağaç dikilirken, yeni doğan bebekleri için ağaç diken çiftlere de dikilen ağacın künyesinin yer aldığı sertifikalar Vali Dursun Ali Şahin tarafından verildi.

EVLENENE VE DOĞAN ÇOCUĞA BİR AĞAÇ (1)

 

 

 

 

 

 

 

Meriç nehri kenarında oluşturulan hatıra ormanındaki ilk fidan dikim törenine Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’in yanı sıra, Vali Yardımcısı Beyazıt Tanç, İstanbul Orman Bölge Müdürü Zekeriya Mere, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri ilhan Açıkgöz, İl Sağlık Müdürü Vekili Dr. Muhsin Kişioğlu, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Turgut Çalışkan ve Orman İşletme Müdürü Önder Selvi ile bebekleri için ağaç dikimi yapan çiftler katıldı.

EVLENENE VE DOĞAN ÇOCUĞA BİR AĞAÇ (2)

 

 

 

 

 

 

 

Ağaç dikme töreninde bir konuşma yapan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, “ Burada çok farklı bir anlamdaki ağaç dikim töreninde bulunuyoruz. Ben arkadaşlara dedim ki, hastanelerimizde gerek Tıp Fakültesinde gerek Devlet Hastanesi’nde doğan her çocuk için anne ve babasının ismi ile kayıtlı bebeğin adını ve doğum tarihinin bulunduğu ağaç dikelim. 10-15 lira bir ağaç. Bu ağaçları dikelim parasını ben ödeyeyim. Bu Ağaçları önceden dikeceğiz ve parayı ben sizlerin döner sermayelerine göndereceğim. Burası dolana kadar böyle devam edecek. Künyesi ağaca asılacak. Yıllar sonra bu çocuklar buraya geldiklerinde bu ağacı burada gördüklerinde hepimize bir dua edecekler. Ben de buna sevinirim. Doğum ve evlenme ile ilgili proje daha güzel. Evli olanlar geldiklerinde evlilikleri adına bir ağaç dikili olmuş olacak. Önceden siz ağaçları dikin ve künyesini yazarsınız. Evlenenler adına da ağaç dikilecek ve parasını ben göndereceğim. Önemli olan bu güzel ağaçların dikilmesidir” dedi.

EVLENENE VE DOĞAN ÇOCUĞA BİR AĞAÇ (3)

 

 

 

 

 

 

 

Vali Dursun Ali Şahin, yeni doğan bebekleri için ağaç diken çiftlere de dikilen ağacın künyesinin yer aldığı sertifikalarını vererek tebrik etti.

EVLENENE VE DOĞAN ÇOCUĞA BİR AĞAÇ (4)

 12 total views,  2 views today

Next Post

ETSO'dan İl Jandarma Komutanı'na ziyaret

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ile  Meclis Başkanı Mehmet Eren ve Yönetim Kurulu Üyeleri Edirne İl Jandarma Komutanlığı’na atanan  Jandarma Albay Kamuran Ersan’ı makamında ziyaret etti.                 ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Zıpkınkurt, Jandarma Albay Ersan’a hoş geldin ziyaretinde […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp