Ak Parti Adayı Ahmet Günşen “Çalışan ve Kazanan Bir Edirne”

admin

AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ahmet Günşen, Edirne’nin bütün medeniyetleri bağrında saklayan bir şehir olduğunu ve artık bu değerlere sahip çıkılacağını belirtti.

ahmet günşen

15 ve 16 Şubat 2014 günleri tanıtım çalışmalarına devam eden Günşen, Edirne Kamu Hastaneler Birliği’nin personeline düzenlediği kahvaltıya katıldı, Sarıcapaşa Mahalle Muhtarı ve esnafını ziyaret etti. Ayrıca AK Parti Kadın Kolları’nın düzenlemiş olduğu kahvaltıda ‘Edirnemiz için daha fazla ne yapabiliriz’i tartıştı ve Alperen Ocakları Edirne Şubesi’ni ziyarette bulundu.

ahmet günşen (1)

‘Edirne’miz bütün medeniyetleri bağrında saklayan bir şehir’

Binlerce tarihi esere ev sahipliği yapan Edirne’nin bu değerlerle birlikte üç medeniyete beşiklik yaptığını söyleyen Ahmet Günşen, “Edirne’miz bütün medeniyetleri bağrında saklayan bir şehirdir. Yolların birleştiği, nehirlerin birleştiği, kültürlerin birleştiği, Cumhuriyet Türkiye’sinin aydınlık yüzüdür. Bu fotoğrafa baktığımızda Edirne’mizin olması gereken yerde olduğunu söyleyebilir miyiz? Çağdaş belediyeciliğin bütün nimetlerinden yararlanan belli başlı şehirlere baktığımızda Edirne’mizin kıyaslanamayacak kadar çok geride kalmış olduğunu görürüz. Bu şehri ihya etmemiz mümkün. Halkın ortak aklıyla birlikte değişimi gerçekleştireceğiz” dedi.

ahmet günşen (2)

Turizme Yatırım Yapılacak

Turizm potansiyeli yüksek olan bu şehri turizmle zenginleştireceklerini ifade eden başkan adayı Günşen, “Bir turizm şehri olan Edirne’yi turizm gelirleriyle de zenginleştirmeyi düşünüyoruz. Hemen yanı başındaki İstanbul yılda on milyon turist ağırlıyor, UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi’ne girmiş Selimiye’miz ve Kırkpınar’ımız varken şehrimizde yılda sadece 470 bin turist konaklıyor. Bizim hedefimiz yılda üç milyon turist potansiyeli oluşturmaktır. Yeni turizm rotaları oluşturacağım. Gelen turistlerimiz ellerinde harita ile dolaşacaklar. Bunları yapmamız mümkün. Yeni butik oteller, yeni iş olanakları ile Edirne’nin turizm gelirleri artacak. Edirne’nin gençleri, göç etmek zorunda kalmayacak. Edirne çalışacak, Edirne kazanacak” şeklinde konuştu.

ahmet günşen (3)

 

 

 133 total views,  5 views today

Next Post

Bakkallar ve Tekel Bayileri Odasında Kıran Kırana Seçim

Edirne Bakkallar ve Tekel Bayileri seçimi başa baş mücadele şeklinde geçti . Seçim sonunda seçime katılan 365 üyenin 186’sının oyunu alan Süleyman Yaşagör bir kez daha oda başkanı oldu.Rakibi H.Semih Özardalı 174 oy aldı. Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odası Düğün salonunda yapılan Bakkallar ve Tekel Bayileri Odası Genel Kurulu’na Belediye […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp