Ak Parti Belediyelerinin hizmet farkı var

admin

Ak Parti Belediyelerinin hizmet farkı var (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

AK Parti Keşan İl Genel Meclisi üyesi Adnan Vural Meriç İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Gürpınar ile birlikte gazetemize yaptığı ziyaret sırasında yaptığı açıklamada. Eski Edirne Milletvekili ve Sağlık Bakanı şimdiki Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun tekrar bakanlığa getirilmesinden mutluluk duyduklarını belirterek; “ Milletvekilimizin bakanlığa getirilmesi ilimiz açısından büyük fırsattır. Bakanımız her zaman ben Edirne’nin ağabeysiyim diyordu. Bu göreve gelmesi bizim için mutluluk kaynağı oldu. Bakanımızın ülkemize çok yararlı hizmetler yapacağı kanısındayız. Milletvekilimiz, il ve ilçe örgütlerimizle birlikte bölgemize yararlı hizmetler yapacağız.

Ak Parti Belediyelerinin hizmet farkı var (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

KEŞAN’IN İL OLMASINI İSTİYORUZ

Türkiye’de yeni il olacak ilçeler açıklandı. Bunları arasında Keşan ilçemizin bulunmaması bizi üzdü. Biz Keşan ilçesinin il olmasını istiyoruz. İl olması konusunda tüm imkânlarımız var. Partililerimizin, milletvekilimizin Keşan’ın il olması için gereken gayreti göstermelerini  bekliyoruz. Bu yönde kamuoyu oluşturacağız. İlçemiz merkezi bir yerde  il olmaya müsait bir yer.” Dedi.

Vural, “Enez  Büyükevren arasında 5 Kilometrelik sahil   yoluna malzeme çekip stablize  olarak onardık. Şimdi bu yolun 1. Asfaltına başladık. Bu konuda hizmeti geçen milletvekilimize özel idaremizden Allah razı olsun. Bu yol bölgede büyük rahatlık getirecek. Bayrama kadar yolun tamamlanması halkı rahatlatacak. Migros kavşağımızdaki çalışmalar bitme aşamasında bu kavşağa15 Temmuzda şehit olanların adını vermek amacındayız. Keşan’ın 20 köyüne parke taşı dağıtımı başladı. Keşan’da Köylere hizmet götürme birliğine bağlı 16 köyümüz var. Bu köylerde akıllı sayaçların takımına başladık. İlçemizde altyapı sorunu kalmadı. En son Seydiköyümüz vardı. Orası da tamamlandı. Keşan ilçemiz sahillerinde özel idare olarak gereken çalışmaları yapıyoruz. Yaz aylarında sahilde en büyük sıkıntımız su ve çöp toplanması konusunda oluyor. Çöp toplamada çamlıca ve mecidiye belediyelerimizin kapanması ile çöp toplama sorunu doğdu.  Biz Özel idare olarak belde malzemelerini muhtarlıklara devrettik. Bu yıl fazla bir sıkıntı olmadı. Su konusunda da birkaç pompada sorun vardı onları da giderdik.

Ak Parti Belediyelerinin hizmet farkı var (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

İlçemiz köylerinde kış aylarında elektrik sıkıntısı yaşanıyor. TREDAŞ’ta önemli sorun var. Elektrik hatlarımız yeraltına geçmediği sürece bu sorun yaşanacak. Biz elimizdeki imkânlarla sorunu çözmeye çalışıyoruz. Çözemediğimiz sorunları  ilgili kurumlara iletiyoruz..

İpsala ilçemizde Çeltik ve tarım festivali yapıldı. Bu çok faydalı bir etkinlik. Ne yazık ki  bizim ilçemizde böyle bir festival yapılmıyor. Bilindiği gibi İpsala ilçemizin belediye Başkanı AK partili fark buradan geliyor İpsala festival düzenliyor bizim imkânlarımız daha fazla olmasına rağmen bu etkinliği yapamıyoruz. Yerel yönetimler CHP’li olduğu için bu gerçekleşmiyor. AK Parti farkı buradan geliyor. Mehmet Kervan arkadaşımız çok başarılı, kısa sürede ilçemin alt yapısını tamamladı” dedi.

Daha sonra açıklama yapan Enez AK Parti İlçe Başkanı Nedim UZUN; “köyümüz Büyükevren’in denize bağlayan sahil bağlantı yolu 5 kilometrelik yol bugün asfalt dökümü ile tamamlanmış olacaktır. Sahilde 900 hane yazlıkçı vatandaşımız oturmaktadır. Bu vatandaşların denize ulaşmaları Büyükevren’e gelişleri bu asfalt yolla çok rahatlamıştır. Bu asfalt yol sahildeki vatandaşlarımıza ve Büyükevren halkına hayırlı olsun.” Dedi.

 

 77 total views,  2 views today

Next Post

Bazı mahallelere 12 saat su verilemeyecek

              Edirne Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü yetkilileri, Paşaçayırı İçme Suyu Terfi Merkezi ile Buçuktepe İçme Suyu Terfi Merkezi arasındaki isale hattında yapılacak olan tamir, onarım ve bakım çalışmaları nedeniyle 7 Eylül 2016 Çarşamba Günü bazı mahallere 12 saat süreyle su verilemeyeceğini belirtti. Edirne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp