AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ahmet Günşen’den Tıp Bayramı Kutlaması

admin

AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ahmet Günşen, bütün doktor ve sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı. İnsan sağlığının güvencesi olarak yetiştirilen doktorların ve ekiplerinde yer alan bütün sağlık çalışanlarının özveri ve gayretlerinin, yapılan tüm övgülerin üzerinde olduğunu söyleyen Günşen, doktorların insanlık için var olduğunu belirtti.

ahmet günşen- sağlık-tıp bayramı

Hekimlerin ve sağlık çalışanlarının topluma adanmış insanlar olduğunu ifade eden Prof. Dr. Günşen, “Hipokrat yemini ederek hastalarına anne-baba şefkatinden daha büyük bir özveriyle hizmetlerini sürdüren değerli doktorlarımız, insan sağlığı için kutsal bir görevi yerine getirmektedir. Beyaz önlük giymenin ne kadar sıkıntılı bir durum olduğunu biliyoruz, ama bir insana hizmet etmek, en önemlisi de hayatını kurtarabilmek çok önemli bir meseledir. Bu yüzden 14 Mart sadece sağlık çalışanlarına değil, tüm insanlığa bayramdır” dedi.

ahmet günşen- sağlık-tıp bayramı (1)

Edirne Yeniden Balkanların Tıp Merkezi Olacak

Edirne’nin Osmanlı döneminde Balkanların tıp merkezi olduğunu vurgulayan Ahmet Günşen, “Güzel şehrimiz, Osmanlı’ya başkentlik yapmasının yanı sıra, Balkanlarda bölgenin hâkim noktası olarak tıbbın da başkentliği görevini yapmıştır. O dönemde Avrupa’da hasta olan kimseler, çeşitli rivayetlerle diri diri yakılırken, II. Bayezid Külliyesi’nde şifahanelerde hastalar dönemin koşullarına göre modern bir biçimde tedavi ediliyordu. Su ve müzik sesi ile birlikte psikiyatrik hastalar sağlığına kavuşturuluyordu.

ahmet günşen- sağlık-tıp bayramı (2)

Bugün de sağlık alanında yapılan çalışmalar ve yatırımlarla sessiz bir devrimin yapıldığını söylemek mümkün. Gerek hastanelerin koşullarının iyileştirilmesiyle gerekse doktorlarımızın çalışma şekillerinin modernize edilmesiyle sağlıkta büyük atılımlar yapılmıştır. İnşallah biz de, Edirne’mizi üniversitemizle, belediyemizle, kamu kurumlarımızla el ele vererek Balkanların tıp merkezi haline getireceğiz” şeklinde konuştu.

ahmet günşen- sağlık-tıp bayramı-kpk

‘Doktorlarımız topluma adanmış insanlardır’

Doktorluğun meslek olmasının yanı sıra gönüllülük esasına dayandığını söyleyen Prof. Dr. Ahmet Günşen, “Doktorlarımız ve bütün sağlık çalışanlarımız, topluma adanmış insanlardır ve mesaisi ömür boyu devam eden mesleğin mensubudurlar. Bir insanı sağlığına kavuşturmak meslekten öte bir gönül işidir. İnsanlık tarihi kadar eski tarihe sahip olan tıp, insan hayatı devam ettikçe de gelişmeye devam edecektir. Ülkemizin sağlık hizmetleri açısından geldiği noktayı bayram olarak kutlamamız gerekir. Tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

 260 total views,  2 views today

Next Post

Kendi Pazarınıza Zarar Veriyorsunuz

Ben bu köşemde, defalarca büyük marketlerin küçük esnafa özellikle semt pazarlarının yapıldığı gün pazar esnafımıza zarar verdiğini defalarca yazdım ve uyardım. Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Oda Başkanı Emin İnağ’da bu konu hakkında defalarca açıklama yaptı. Bunda amacımız yerli esnafımızı korumak ve kollamaktı. Vergisine veren Edirne ekonomisine katkı yapan esnafımıza sahip […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp