AK Parti Edirne İl Gençlik Kolları Fatih Sultan Mehmet Han’ın Doğum Gününü Kutladı.

admin

AK Parti Edirne İl Gençlik Kollar  Fatih Sultan Mehmet Han’ın DSC_0410Doğum Gününü Kutladı.

 

 

 

Ak Parti Edirne İl Gençlik Kolları 30 Mart 1423 tarihinde Edirne’ de doğan Fatih Sultan Mehmet Han’ ın doğum günü münasebetiyle kutlama etkinlikleri düzenledi. 29 Mart Cuma günü Eski Camii’de Cuma öncesi dualar okundu ve hayatından yaşamıyla alakalı önemli kesitler anlatıldı. Cuma çıkışı İl Gençlik Kolları tarafından halka lokum ikramı yapıldı.

Ak Parti Edirne Gençlik Kolları İl Başkanı Hakan ÇALIŞKAN yaptığı açıklamada “ Edirne’ miz de doğan ve büyüyen İstanbul’ un fethiyle yeni bir çağ başlatan Fatih Sultan Mehmet Han’ ın 581’ inci doğum günü nedeniyle doğum gününü kutlamak, Edirne’ de doğduğunu halkımıza hatırlatmak ve kendisini yad etmek için böyle bir program tertip ettik. Fatih Sultan Mehmed’i anmak en fazla bizim borcumuzdur” dedi.  Kutlama programı çerçevesinde 30 Mart Cumartesi günü de İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Mehteran Takımının Selimiye Camii önündeki meydanda Mehter Konseri düzenlendi.

 

 

 124 total views,  2 views today

Next Post

KULAKLARI ÇINLASIN

Daha önceki haftalarda olduğu gibi bu hafta sonu da Edirne yine Ankara’daki üst yönetimlerde görevli siyasilerin mekânı oldu. Bir yerde Aileden Sorumlu Bakanımız Fatma Şahin, bir dizi temaslarda bulundu ve açılış yaptı. Diğer yandan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin yanında milletvekilleri ile Edirne’deydiler   Politikacılar geldiği zaman habercilerde de […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp