Ak Parti Edirne İl Gençlik Kolları Konya Hz. Mevlana Gezisi Düzenledi.

admin

Ak Parti Edirne İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri ve Üniversite Teşkilatı ile birlikte bu yıl “Hayırlar Fethola” sloganıyla başlatılan 7-17 Aralık Hz. Mevlana’ nın 739. Vuslat Yıldönümü nedeniyle maneviyatı yüksek anlamlı bir gezi düzenlediler.

Ak Parti Edirne Gençlik Kolları İl Başkanı Hakan ÇALIŞKAN, yaptığı açıklamada “Onu yaşamak ve anmak için, Mevlana ile coşan gönüllerin manevi hazzını doruğunda yaşamak için yaklaşık 90 kişi ile Konya’ ya gezi düzenledik. Mevlana Celalettin-i Rumi  “Her ne istiyorsan kendinde ara, senin canının içinde bir can var, o canı ara!” diyerek kendi iç benliğini keşfederek “İnsan yaratılmışların en şereflisidir.” düsturuyla her dilden, her dinden, her renkten insanı kucaklayıp sevginin, barışın, kardeşliğin, hoşgörünün sembolü olan ve bu düşüncelerini tüm insanlığa yaymaya çalışan Hz. Mevlana’ yı çok iyi anlamalı ve çok iyi anlatmalıyız. Genç arkadaşlarımıza ve kardeşlerimize sevgi, hoşgörü ve kardeşliği en güzel Hz. Mevlana ile anlatabiliriz.

ÇALIŞKAN “Aşkın piri ,hoşgörünün sultanı Mevlana Celaleddin Rumi’yi Hakk’a yürüyüşünün 739’uncu yıl dönümünde rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.” dedi.

Edirne Gençlik Kolları üyeleri Ak Parti Konya İl Gençlik Kolları yönetim kurulu üyelerinin rehberliğinde yaşamını, “hamdım piştim yandım” sözleriyle özetleyen hoşgörünün sultanı Hz.Mevlana’ nın türbesini ziyaret ederek manevi iklimden istifade ettiler. Türbe ziyaretinin ardından Ak Parti Edirne Gençlik Kolları üyeleri Kurtuluş Savaşı döneminin maketlerle anlatıldığı Konya İstiklal Harbi Şehitlik Abidesini ve Müzesini gezdiler. Müzeyi de ziyaret ettikten sonra Şeb-i Aruz törenlerine katılmak üzere Konya Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezine giderek Ahmet ÖZHAN’ nın tasavvuf musikisi konserini ve Sema Gösterisini izlediler. 

 254 total views,  2 views today

Next Post

Tarihi "Vali Konağı" Film Stüdyosu Olacak

Edirne’nin tanıtımına katkı sağlanması için 20.”sinema stüdyosu” haline getirilerek, dizi ve film yapımcılarına ücretsiz kullandırılacak.”Edirne evi” şeklinde dizayn edilerek, film ve dizi yapımcılarının hizmetine sunulacağını söyledi.   Edirne Valisi Hasan Duruer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentin tanıtımı için projelerinin sürdüğünü, bu kapsamda, Eski Vali Konağı’nın otantik “Edirne evi” şeklinde dizayn edilerek, film ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp