AK PARTİ EDİRNE İL KADIN KOLLARI DANIŞMA MECLİSİ TOPLANDI

admin

IMG_5017AK PARTİ EDİRNE İL KADIN KOLLARI DANIŞMA MECLİSİ TOPLANDI

Ak Parti Edirne İl Kadın Kolları Danışma Meclisi Toplantısı, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda toplandı.

Program sırasıyla şöyleydi; “Divanın oluşması, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı, Başbakanımızdan (EY SEVGİLİ ŞİİRİ), İl Başkanımızın açılış konuşması (Melek YÜRÜK), “Başbakanımızdan Bize’’ isimli slâyt, Teşkilat Başkanı faaliyet raporunun sunumu(NAHİDE DEMİR)(YÖNETİM SUNUMU),Seçim İŞERİ Başkanlığı sunumu, Sosyal İşler Başkanlığı Sunumu, Gönül Elçileri Projesi, Keşan Kadın Kollarının Sunumu(BURCU ÇEBİ),Uzunköprü Kadın Kolları sunumu(SELMA İHTİYAROĞULLARI), İpsala Kadın Kolları’nın Sunumu(HATİ DEMİR), Havsa Kadın Kolları Sunumu(FATMA ÇENGEL),Siyaset Akademisi Bilgilendirme (SEVDA NUR YILMAZ),İl Başkanı Avukat Müjdat KAHVE’ nin konuşması, Sağlık Bakanımız Mehmet MÜEZZİNOĞLU’ nun konuşması (Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU).

Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Melek Yürük, yaptığı konuşmasın da; “Edirne kadın kolları olarak birçok şey yaptık. Her geçen gün artan üye sayımız ile ‘”AK EDİRNE’’ olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz, yaptığımız işlerle her geçen gün güçleniyoruz.’’ dedi.

Merkez İlçe dâhil Keşan, İpsala, Uzunköprü, Havsa kadın kolları başkanları sıra ile yaptıkları ve yapacaklarını kürsüde danışma meclisi toplantısına gelen katılımcılara anlattı.

Müjdat KAHVE kürsüye çıktığın da sözlerine şu kelimelerle başladı; “Sayın Bakanımız Mehmet MÜEZZİNOĞLU Edirne’de milletvekiliyken bir ev ziyareti sırasında Sağlık Bakanı olduğunuz, artık Edirne’ye gelmez gelemezsiniz denildi ama Sayın Bakanımız beş haftada tam üçüncü kez Serhad Şehri Edirne’mizi ziyaret etti. Edirne Kadın Kolları o kadar çok çalışıyor ki artık arkamızdan bizi iter oldular. Erkeklere sesleniyorum Ak Parti olarak daha çok çalışmalı ve Edirne’yi bir ‘’AK BELEDİYE’’ yapmalıyız.’’diyerek sözlerini noktaladı.

İl Başkanı Müjdat KAHVE’ nin ardından kürsüye aynı zamanda İstanbul Milletvekili olan Türkiye’nin en genç milletvekili, Güler Vacit çıktı. Güler Vacit, yaptığı konuşmada; “Annem İstanbul’da Kadın Kolları Başkanı’ydı. Ben Ak Parti adına çok fedakârlıklar yaptım. Okuldan eve geldiğimde, annem genelde teşkilat binasında toplantıda olduğu için, kapıda beklerdim. Annemler ev ziyaretlerine giderdi, evlerine davet edenler olduğu gibi kapıyı açmayanlar, hatta ve hatta balkondan su dökenler bile olurdu. Ben toplantılara katıldığımda çok küçüktüm, annemin arkadaşları beni kucaktan kucağa gezdirir, severdi. Amacımız Edirne’yi en yüksek yerlere taşımaktır.’’ Diyerek mikrofonu Sağlık Bakanı’na bıraktı.

Sağlık Bakanı Doktor Mehmet MÜEZZİNOĞLU yaptığı konuşmasında;’’Hepinizi kalb-i duygularla selamlıyorum. Edirne’mizin geleceği ile ilgili Bakan olduğum günden beri artık daha da güçlüyüz. Edirne kadın-aile dinamikleri adına güçlü bir yapıya sahiptir. Sizlere Şeyh Edebali’nin Osman Gazi’ye vasiyetinde yazdığı bir sözle seslenmek istiyorum;’’İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN, İNSANI YÜCELT Kİ DEVLET YÜCELSİN.’’Ülkemizi ileri taşıyan güçlenmemizi sağlayan en önemli faktörlerden biriside kadındır, ailedir. Ben bugün bir baba, bir eş olduysam bu mertebeye sevgili eşim ve değerli ailem sayesinde ulaştım. Kadın ailenin tuğlasıdır, çimentosudur, kadınlarımızı sokakta kötülemeye çalışan onları lekelemeye cüret eden kişilere karşı omuz omuza hak ve hukuku koruyan bir anlayışla yeneceğiz. Kendi çıkarları için kadını, Cumhuriyet’i ve Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ü kullanmalarına asla izin vermeyeceğiz. Ak Parti bu ülkenin koruyucu ailesidir.’’diyerek sözlerine devam etti.

MÜEZZİNOĞLU; “Bizim hedefimiz SOKAKTA HAYAT VAR değil Edirne’de Huzur var olacaktır. Ben bu dünyadan göç ettiğim zaman, Allah bana inşallah “İlhami ERTEM’’ gibi anılmayı nasip etsin. Benim adresim Edirne evim Ak Parti’dir.’’diyerek Ak Parti Kadın Kolları’na yeni üye olan elli bayana rozetlerini taktı.

HABER-FOTO :  AJANS-EDİRNE  /  A. Zengin

 212 total views,  2 views today

Next Post

Şehrimizde Asayiş Berkemal Mi?

Edirne’miz daha önceki yıllarda çok daha sakin huzurlu adli vakaların daha az göründüğü bir kent olarak biliniyordu. Diğer iller arasında Edirne’miz çağdaş, insanları birbiri ile barışık olduğu çağdaş bir il olarak ün yapmıştı. Bir süredir kentimizin bu güzel imajının zedelendiğini, halkın huzurunu kaçıracak adli vakaların sayısında artış olduğuna şahit oluyoruz. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp