Ak Parti Edirne İlçe Belediye Başkan Aday Tanıtım Töreni Gerçekleşti.

admin

AK Parti Edirne İlçe Belediye Başkan Adaylarının tanıtım töreni Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda gerçekleşti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı (Çevre Şehir ve Kültür Başkanı) Çiğdem Karaaslan’ın katılım sağladığı İlçe Belediye Başkanları Aday tanıtım toplantısına, AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, İl Başkanı İlyas Akmeşe, AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Av. Koray Uymaz, AK Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Av. Çağrı Muştu, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, İl Yönetimi, Kadın Kolları, İl Genel Meclis ve Belediye Meclis üyeleri ile parti iyeleri katıldı.

Akmeşe; “Biz bir dava partisiyiz.” 

Katılımın yoğun olduğu Aday tanıtım töreninde coşku da büyük oldu.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan toplantının açılış Konuşmasını AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe yaptı. Salondaki coşku ve katılımın yoğunluğundan son derece büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Akmeşe, “Edirne İlçeleri, belde belediye Başkan adaylarımız hem Edirne’mize hem de ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Biz bir dava partisiyiz. Gönlümüzdeki olmayabilir. Çok istediğiniz olabilir. Ama hiç kimse, Recep Tayyip ERDOĞAN’ın partisinde görev yapan hiç kimse bu süreçten sonra benim adayım olmadı, benim gönlümdeki olmadı deyip kızma lüksüne sahip değil. Şu anda Edirne’de 48 bin 133 üyemiz var. Bugünden itibaren bize düşen, bütün teşkilatlarımızla, bütün üyelerimizi harekete geçirip sıkılmadık el, çalmadık kapı ve alınmadık gönül bırakmayacağız. Edirne ve ilçelerimizin beklediği gönül belediyeciliğini inşallah 31 Mart günü Edirne’ye ve bütün ilçelerimize getiriyoruz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Şunu da çok iyi bilelim, AK Parti bizim partimiz değil, biz bugün varız, yarın yokuz. AK  Parti kurulduğundan beri bu milletin partisi olmuştur. Sayın Genel Başkanımız, bu partiyi kurarken milletine güvendi, halkına güvendi ve onun için onlarla beraber yola çıktı.” Dedi.

“EDİRNE’ye 17 yılda 12 Milyar destek olduk”

AK Parti’nin yaklaşık olarak 17 yıldır iktidarda olduğunu ifade eden Akmeşe, “Edirne’ye bu süreçte genel bütçeden yaklaşık 12 Milyar destek olduk. Burada yaptığımız hizmetler saymakla bitmez. Hastanelerden, duble yollardan, Müezzinoğlu köprüsüne kadar sayısız hizmetler yapıldı. Ama maalesef Edirne hak ettiği yerel hizmeti bu sürede alamadı. Ak Parti belediyeciliği ile tanışamadı. Bakın şu anda AK Parti Belediyesi ile yönetilen ilçelerimiz var. İpsala, Enez, Meriç ilçelerimiz şu anda Trakya’da örnek olarak gösteriliyor. Buradan onları tebrik ediyoruz. Biz 31 Mart’ta bütün belde ve ilçe Belediyelerine AK Parti olarak talibiz.” Dedi.

Uymaz; “Edirne’de biz gönüllere girmek için geliyoruz.”

Edirne’de gönüllere girmek için, gönül belediyeciliği için göreve talip olduklarını belirten AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Av. Koray Uymaz; “Tüm aday olan ve teşkilattaki tüm arkadaşlarımızla 31 Mart akşamı değişime hazır olduğunu burada görüyoruz. Yola çıktığımız ilk günden itibaren, Edirne’de altyapı, ulaşım, otopark sorunu dedik, içilebilir içmeye suyundan bahsettik. Bunların hepsini güçlü bir belediye ve tabiî ki AK partili bir belediye yerine getirecek. Bizim projelerimiz hazır ve çalışmalarımız hazır. Bunların hepsini yapacağız.” Dedi.

Aksal; “Biz hizmet yerelde başlar diyen bir partinin mensuplarıyız..”

Bugünden itibaren tüm aday adaylarının teşkilatla birlikte gösterilen adayların arkasında kenetleneceğini belirten AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal; “Bizim davamızda küsmek ve darılmak yok. Hepiniz adaymışsınız gibi çalışacaksınız. 16 yıllık AK Parti iktidarında bir çok hizmetlere (Ulaşımdan, sağlığa vb…) vesile olduk.  Uzunköprü’de bir OSB yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere hepimiz gecemizi gündüzümüze katarak, gençlerimize istihdam yaratmak için çalışıyoruz. Biz hizmet yerelde başlar diyen bir partinin mensuplarıyız. Bu dönem Edirnelilerin bize destek vereceğini umuyorum. Bu süreçte kapı kapı gezip durmadan çalışacağız.” Dedi.   ardından AK Parti Genel Merkezi’nin hazırladığı Gönül adamı isimli video salondaki partililere izlettirildi.

Karaaslan; “Edirne gerçek anlamda hizmetle bu seçimlerde tanışacaktır”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı (Çevre Şehir ve Kültür Başkanı) Çiğdem Karaaslan yaptığı konuşmada; “Edirneliler inanıyoruz ki bu seçimde oylarını hizmet belediyeciliğinden yana kullanacaktır. Edirne gerçek anlamda hizmetle bu seçimlerde tanışacaktır.” Dedi.  Konuşmaların ardından İlçe ve Belde Belediye Başkan adaylarının isimleri açıklandı.

 

 

AK Parti Edirne Belde Belediye Başkan Adayları;

Keşan – Beyendik: Fırat Gülver, Yenimuhacır: Mustafa Türker

 İpsala – Esetçe: Cemal Deniz, Yenikarpuzlu: Ufuk Atalay,

Uzunköprü/Kırcasalih: Necmettin Parazil, Meriç – Küplü: Salih Derin,  Subaşı: Hasan Çatalkaya,

 

AK Parti İlçe Belediye Başkan Adayları:

 

Keşan ilçesi Belediye Başkan Adayı:  “Mustafa Helvacıoğlu”

En çok merak edilen ilçelerden biri Keşan ilçesinin adayı Keşan Ticaret ve Sanayi Odası eski Başkanı Mustafa Helvacıoğlu olarak açıklandı. Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlık görevini yürttüğü süre içersinde ilçe ekonomisi için yapılan tüm çalışmalara önderlik eden sevilen isim Helvacıoğlu, Genel Merkezin takdiri ve Keşan halkının desteği ile aday gösterildi. Helvacıoğlu’nun isminin aday olarak açıklanması başta parti tabanı olmak üzere ilçede büyük sevinç yarattı.

Uzunköprü ilçesi Belediye Başkan Adayı;  “Azbiye Ataş”

Uzunköprü’ded Bayan Belediye Başkan adayı ile seçime girecek olan AK Parti Azbiye Ataş’ın ismini açıkladı. Ataş adaylığının açıklanmasının ardından yaptığı ilk açıklamada, Uzunköprü’nün 1 Nisan Sabahı AK Parti Belediyeciliği ile tanışacağını söyledi. İş dünyasının yakından tanıdığı ve dürüst firma olarak iz bırakmış Ataşlar Gıda ve Sanayi Limited şirketi sahibi Rahmi Ataşın eşi olan Azbiye Ataş IUzunköprülü Kadınlar Grubunun sayılan ve sevilen bir kişisi olarak seçimlerde ciddi ve güçlü bir aday olarak gösteriliyor.

 

İpsala ilçesi Belediye Başkan Adayı:  “Mehmet Kerman”

2014 Yerel seçimlerinde İpsala ilçesinde AK Parti’den Edirne Belediye başkanı seçilen ve yaptığı başarılı çalışmalar ile İpsala’da büyük küçük herkesin takdirini kazanan Mehmet Kerman yeniden aday olarak gösterildi.

 

 

Enez ilçesi Belediye Başkan Adayı: “Abdullah Bostancı”

2014 Yerel seçimlerinde Enez ilçesinde AK Parti’den Edirne Belediye başkanı seçilen ve yaptığı yatırımlarla ve verdiği hizmetlerle vatandaşlardan tam not alan Abdullah Bostancı’nın ismi tekrar Belediye Başkan adayı olarak açıklandı.

 

Havsa ilçesi Belediye Başkan Adayı: “Av. Aydın Balkan”

Havsa ilçesinde ilçe’nin sevilen ismi başarılı hukukçu, Av. Aydın Balkan olarak açıklandı.1985 Havsa doğumlu olan Balkan, 9 Eylül Hukuk Fakultesi mezunu Avukat, evli ve 1 cocuk babasıdır.

 

Lalapaşa ilçesi Belediye Başkan Adayı: “İsmail ARSLAN”

Lalapaşa ilçesinde partinin tabanından gelen ilçe Belediye başkanlığı yapmış ve Lalapaşa’nın sevilen İsmi İsmail ARSLAN AK Parti Lalapaşa Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı. Arslan’ın aday olarak açıklandığı haberi ilçede büyük sevinç yarattı. Lalapaşa’da aynı zamanda esnaflık yapan Arslan, ilçede saygınlığı ve çalışkanlığı ile takdir toplamaya devam ediyor.

 

Meriç ilçesi Belediye Başkan Adayı: “Nihat Yörük” 

2014 Yerel seçimlerinde AK Parti’den Belediye Başkanı olarak seçilen Nihat Yörük, 1 dönem içerisinde ilçede büyük hizmetlere imza attı. Başta altyapı olmak üzere Hastane ve yol gibi önemli hizmetlere imza atan tecrübeli başkanın ismi ikinci dönemde yeniden aday olarak açıklandı.

 

Süloğlu ilçesi Belediye Başkan Adayı:  “Saim Kulaklı”

2014 Yerel Seçimlerinde Süloğlu ilçesini mevcut başkan Erol ATİK’le kaybeden AK Parti’nin 31 Mart 2019 Tarihinde yapılacak olan Yerel seçim deki adayı Saim Kulaklı oldu.

 

 

 143 total views,  2 views today

Next Post

Aksal; “Madem bu kadar çevreciydiniz, neden şimdi Paralı poşete karşı çıkıyorsunuz”

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleşen İlçe Belediye Başkanları Aday Tanıtım toplantısında konuşan AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, sözde çevreci diye geçinen muhalefeti topa tuttu. 16 Yıllık AK Parti iktidarında Ulaşımdan, Sağlığa birçok hizmetlere vesile olduklarına dikkat çeken Aksal; “ Bakın muhalefet partileri ne yapıyor? Sadece Muhalefet… Sözde çevreciler…  […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp