Ak Parti Edirne Kadın Kollarından, Kamer Genç’e Tepki

admin

AK Parti Edirne İl Kadın Kolları Üyeleri, Tunceli Milletvekili Kamer Genç’in, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e yaptığı sözlü saldırıya istinaden bir basın açıklaması yaptı. AK Parti Edirne İl Kadın Kolları Başkanı Melek Yürük yaptığı basın açıklamasında, “TBMM’de geçen hafta Tunceli Milletvekili Kamer Genç’in, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e yaptığı sözlü saldırıyı esefle kınıyoruz” dedi.

Yürük, AK Parti Edirne Kadın kolları adına yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

“AK Parti Edirne Kadın Kolları olarak bugün burada tüm yönetim kurulu ve 3 milyon 443 bin 716 kadın üyesi ile dünyanın en büyük kadın örgütü olan AK Parti Kadın Kolları adına geçen hafta TBMM çatısı altında Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli Milletvekili Kamer Genç’in Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız sayın Fatma Şahin’e yaptığı sözlü saldırıyı esefle kınıyoruz. Maruz kaldığı sözlerden dolayı çok üzgün olduğumuzu ifade ediyor ve bunun tüm kadınlarımıza yapılmış olduğuna inanıyoruz.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın dün yayımlanan resmi gazetede ki radikal kararlardan sizleri haberdar etmek isteriz. Türkiye genelinde 416 sosyal hizmet merkezi kuruluyor. Bakanlığın yayınladığı bu yönetmelikte aile danışma merkezleri, toplum merkezleri, çocuk ve gençlik merkezleriyle yaşlı danışma merkezlerini tek çatı altında toplayarak yeni sosyal hizmetler merkezleri oluşturuluyor. Bu merkezlerde çocuk, genç, kadın, erkek, engelli yaşlı şehit ve gazi yakınlarına rehberlik ve danışmanlık hizmetleri sunulacak doğu ve güneydoğuda kurulacak merkezlerin ise çözüm süreci ile bağlantılı ek bir sorumluluğu olacaktır. Merkezler sürecin sosyal boyutuna projelerle destek verecek bu çerçevede çocuk ve gençlere özel önem verilecektir.

Cumhuriyet Halk Partisi hala Cumhuriyet kadınlarına yapılan bu saldırının arkasında durarak Kamer Genç’e destek olup bünyesinde bulundurmasını şiddetle kınıyoruz. Edep aklın tercümanıdır bunun manası da şudur: Herkes aklı kadar edepli olur”AW000656

 42 total views,  5 views today

Next Post

Gürkan İşçi Bayramını Kutladı

CHP Edirne Milletvekili recep Gürkan yaptığı yazılı açıklamada “Yıllarca süren büyük mücadelelerin sonunda 1 Mayıs, emeği en yüce değer olarak görenlerin bayramı olarak tarihteki yerini almıştır. Bu anlamda 1 Mayıs günü, büyük bir mücadelenin simgeleşmiş tarihsel adıdır. Emeği evrensel değerlerine ulaştırmak için verilen mücadele hiçbir zaman bitmeyecektir diyen Edirne Milletvekili […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp