AK Parti Edirne Merkez İlçe 6.Olağan Kongresi gerçekleşti.

admin

AK Parti Edirne Merkez İlçe 6.Olağan İlçe Kongresi Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Konferans salonunda gerçekleşti.  Kongreye, Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen, İl Başkanı İlyas Akmeşe, İlçe Başkanları, Kadın kolları,parti delegeleri ve üyeler katıldı.

Burada bir konuşma yapan Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Mehmet Müezzinoğlu, “Utanmadan, sıkılmadan” adalet yürüyüşü düzenleyen CHP,  başörtülü gençlere zulüm yapılırken ses çıkarmadı. Yüzde 47 alan bir siyasi partiye kapatma davası açıldığında, alkış tutuyordunuz, “Ah bir AK Parti kapatılsa da meydan bize kalsa” diyen sizler değil miydiniz. O zaman milletin, milli vicdanın, sandığın ve demokrasinin adaleti hiç aklınıza gelmedi. E-muhtıranın ertesi sabahı, noktasına virgülüne dokunmadan, aynen kabul ediyorum diyen CHP zihniyeti, milli iradenin hak ve adaletinde neredeydi? Milletin adaletini 3, 4 tane omuzu pırpırlıya teslim edilecek bir anlayışa alkış tuttunuz.

Geçtiğimiz günlerde Kuzey Irak’ta bir referandumla gördük. Referandum bir tuzak ve bir hileli adımdır. Bu referandum Irak’ın toprak bütünlüğü, Irak’ın duyarlılığı Türkiye’nin de geleceği adına hep birlikte anlamsız, değersiz noktaya taşıyacağız. Asla bu referandumun bir anlamı ve değeri kalmayacak. Kuzey Irak, kuzey bölgesinin de dünkü halini koruyabilmesi de inşallah mümkün olmayacak. Arayacak o günkü günleri. Yani Kuzey Irak, geçen haftadaki geldiği noktayı 1-2 ay sonra 1 yıl sonra arayacak. Yaptığı yanlışın bedelini de ödeyecek. Bu bölgede birileri farklı hesaplar yapıyor, hele hele uzaklardan gelerek coğrafyamıza yeniden cetvel koymak isteyenler bir 80 milyon Türk milletini topyekun karşılarında bulacaklar, bu milletin başkanı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde görecekler” dedi.

Daha sonra konuşan AK Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen, Sayın Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu Edirne’ye büyük katkılar sağlamıştır. İlimize yapılan hizmetlerin yüzde 99’unu sayın bakanımız Mehmet Müezzinoğlu’nun emeği vardır.

Kongrede tek aday olarak açıklanan, Genel Merkez ve İl Başkanı İlyas Akmeşe’nin de büyük destek verdiği isim Av. Çağrı Muştu’nun listesi seçimi kazanan taraf oldu.

 İl Başkanı İlyas Akmeşe, resmi facebook hesabından yaptığı açıklamada “AK Parti Edirne Merkez İlçe 6.Olağan İlçe Kongresi Sonucunda Merkez İlçe Başkanı Sn  .Çağrı Muştu ile Yola Devam İnşallah. Başkan ve Yönetimine Hayırlı Olsun. Hayırlı Hizmetler Nasip Eylesin.” İfadelerine yer verdi.

Ak Parti Belediye Meclis Üyesi ve Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyesi Melek Uzgör yaptığı açıklamada, Edirne AK Parti Merkez İlçe Kongremizde seçilen yeni ilçe bşk Sn: Çağrı MUŞTU’ya başarılar dilerim. Hayırlı uğurlu olsun inşallah” dedi.

Keşan AK Parti İlçe başkanı Hüseyin Boyalık ta yayınladığı mesajda, “Edirne Merkez İlçe Kongremizde İlçe Başkanlığa seçilen Çağrı Muştu’yu tebrik ederiz. Görevinde başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 169 total views,  2 views today

Next Post

Milletvekili Bircan ile Eşi Trafik Kazası Geçirdi.

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan ile eşi Bahriye Bircan, Bulgaristan’ın Svilengrad’da geçirdikleri trafik kazasında yaralandı.               Tatil için gittikleri Bulgaristan’ın Svilengrad şehrinde Milletvekili Erdin Bircan’ın kullandığı otomobil, kaşı yönden gelen araca çarpmamak için kontrolden çıkarak direğe çarptı.  Kaza sonucu yaralanan Milletvekili Erdin Bircan ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp