AK Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Mehmet ÖZÜLKÜ; “Atatürk’ü anmak, O’nu süslü sözlerle methetmek değil, koymuş olduğu hedefe varmak için çok çalışmakla olacaktır”

admin

 EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

mehmet_ozulku

AK Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Mehmet ÖZÜLKÜ, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 75. Yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda;  “Atatürk’ü anmak, O’nu süslü sözlerle methetmek değil, koymuş olduğu hedefe varmak için çok çalışmakla olacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ diyerek, yurt içindeki vatandaşlarımızın rengi, ırkı, dili, dini ne olursa olsun milli birlik ve beraberlik içerisinde bir arada yaşaması, hiçbir ayrımcılığa tabi tutulmaması gerektiğini vurgulamış, dünya ülkeleri ile münasebetlerimizde de dostluğun önemine dikkat çekmiştir. Bu gün de ülkemiz, O’nun işaret ettiği yolda önemli mesafeler almış, almaya da devam edecektir. Atatürk’ü anmak kadar Anlamak da çok önemlidir. O’nu anlamak, fikirlerini ve düşüncelerini kavramak sözle değil, icraatla olacaktır.

Mustafa Kemal Atatürk; kendisini milletine adayan, yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla başka milletlere örnek olan ve milletin her alanda yücelmesi için yılmadan çaba gösteren büyük bir devlet adamıdır. O, bilgisi, sevgisi, hoşgörüsü ve kişiliği ile tüm insanlığın saygı duyduğu örnek bir liderdir.

 

75. yıl dönümünde; O’na olan sevgi, saygı, ve bağlılığımız hiç bir gücün yıkamayacağı kadar güçlü. Nice 90 yılları coşkuyla kutlayacak, nice 75 yılları şükran dolu gözyaşlarımızla anacak, O’nu her zaman, her yerde, sonsuza dek yaşatacağız. Bedeni aramızdan ayrılsa da; devrimleri, ilkeleri ve hedefleriyle O bize önderlik etmeye, pusulamız olmaya devam ediyor. İnsanlık var oldukça da devam edecektir.” dedi.

 429 total views,  2 views today

Next Post

Saraçlar'da buluştular

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com CHP Edirne Belediye Başkan Aday Adayı Nurhan Işkseren, Cumartesi günü partili yakın çalışma arkadaşları ile birlikte Saraçlar Buluşmaları’nın ilkini gerçekleştirdi. Saat 14.00 ile 15.00 arasında arkadaşları ile birlikte Saraçlar Caddesi PTT önünde hazır bulunan Işıkseren, kendilerini görüp elini sıkan ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp