Ak Parti Edirne Milletvekili Adayları açıklandı.

admin

24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri nedeniyle Siyasi partiler Milletvekili adaylarını belirleyerek hem YSK’ya bildirdi hem de kamuoyuna ilan etti. İktidar Partisi olan AK Parti’de de günlerdir merakla beklenen sıralama önceki gün belli oldu.

 

AK Parti Edirne Milletvekili Adayları açıklandı.

AK Parti’nin Edirne Milletvekili Adaylarından 1. Sıra Adayı Fatma Aksal, 1965 yılında           Keşan’da doğdu. 1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Ekonomi Bölümünden mezun oldu. MEB Yurtdışı Eğitim Bursu ile Amerika Birleşik Devletleri Michigan State Üniversitesinde yüksek lisans, Virginia Tech Üniversitesinde Ekonomi alanında doktora yaptı. Virginia Tech Universitesinde Makroekonomi ve Mikroekonomi dersleri verdi. Bütün ülkelerin ortak sorunu olan işsizliğin azaltılmasında küçük işletmelerin rolü; ve eğitim seviyesinin ücretleri belirlemedeki etkisi üzerine akademik çalışmalar yaptı. Trakya Üniversitesinde Yüksek Lisans Girişimcilik dersi verdi. Şu anda nüfusu artan ve zenginleşen dünyada, ülkemizin ve daha müreffeh, daha zengin bir Edirnenin geleceği dediğimiz tarım, hayvancılık ve tarıma dayalı gıda sektörünün bir parçası olan kendilerine ait süt ürünleri işletmesinde çalışmaktadır. 2009 yılında Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı; 2011 yılı Genel Seçimlerinde 3. Sıra Milletvekili Adayıydı. Bir süre Ak Parti İl Yürütme Kurulu üyeliği, İl Parti içi Demokrasi ve Hakem Kurulu üyeliği, ve Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Keşan SKM başkanlığı yaptı.  Çok İyi düzeyde İngilizce biliyor.

2.Sıra Adayı Milletvekili Adayı İlyas Akmeşe; 1964 Edirne doğumlu İlyas Akmeşe evli ve 3 çocuk babası. Halen esnaflık yapan, Edirne Eğitim Yüksekokulu mezunu Akmeşe aynı zamanda Ak Parti Edirne il teşkilatı kurucularından. İl teşkilatı kurulduğundan bu yana tüm il başkanlarıyla çalışan Akmeşe son olarak parti’nin İl Başkanlığı görevini yürüttü.

3.Sıra Adayı Milletvekili Adayı Erdem GÜĞÜMGÜLER; AK Parti Edirne Teşkilatının çeşitli kademelerinde görev yapan Güğümgüler, Merkez İlçe Tanıtım ve Medya Başkanlığı görevini yürüttü. Aynı zamanda Edirne Roman Dernekleri Federasyonu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

4.Sıra Adayı Milletvekili Adayı Burak Cambaz; Uzunköprü doğumlu Halis Trakya evladı. 2016 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Coğrafya Bölümü mezun oldu. Okul bittikten sonra Ak Parti Uzunköprü Gençlik Kolları Siyasi ve Hukuki İşler Birim Başkanlığı ve Başkan vekilliği vazifelerinde bulundu. Ayrıca Tugva Uzunköprü İlçe Temsilciliğinde kurucu koordinatörlük görevini yürüttü.

AK Parti Milletvekili Aday Sırlaması;  1.Fatma AKSAL, 2.İlyas AKMEŞE, 3.Erdem GÜĞÜMGÜLER, 4.Burak CAMBAZ ‘dır.

Öte yandan AK Parti İl Başkanlığından yapılan açıklamada; “AK Parti Genel Merkezimiz Tarafından Yapılan İstişareler Sonucunda 27.Dönem Edirne Milletvekili Aday Listemizdir.Milletimize Hayırlı Olsun.” denildi.

 

 

 

AK Parti Edirne Milletvekili Adayları açıklandı.

1.Fatma AKSAL
2.İlyas AKMEŞE
3.Erdem GÜĞÜMGÜLER
4.Burak CAMBAZ ‘dır.

İl Başkanlığından yapılan açıklamada; “AK Parti Genel Merkezimiz Tarafından Yapılan İstişareler Sonucunda 27.Dönem Edirne Milletvekili Aday Listemizdir.Milletimize Hayırlı Olsun.” denildi.

 

 217 total views,  6 views today

Next Post

İYİ Parti Edirne Milletvekili Adayları belli oldu

            24 Haziran seçimlerinde seçmenin büyük beklenti içinde olduğu İYİ Parti’nin Edirne Milletvekili Aday sıralaması açıklandı. Buna göre sıralama; 1. SIRA MEHMET AKALIN (Akademisyen), 2. sıra ORHAN ÇAKIRLAR (Mühendis), 3.sıra DİLEK KIRMIZI (Esnaf), 4.sıra İSMET ERSÖZ (Öğretmen) olarak belirlenip YSK’ya bildirildi. İYİ Parti’nin 1. Sıra […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp