AK Parti Edirne yönetimi yeni hedeflerini açıkladı

admin

Parti İl Merkezinde Belediye Başkan Adayı Ahmet Günşen ile birlikte basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı Müjdat Kahve geçtiğimiz yılın değerlendirmesini yaptı ve yeni yıldaki hedeflerini açıkladı. Toplantıya Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Ahmet Günşen, İl yöneticileri Kadın ve Gençlik Kolu Başkan ve yöneticileri ile partililer katıldı.

ak parti ve günşen

İlk olarak söz alan İl Başkanı Kahve 2013 yılında partisi ile ilgili değerlendirme yaparak bu yıl yapacaklarını dile getirdi. Kahve Şunları kaydetti; “2013 yılanda uzun yıllardan sonra bir bakana kavuştuk.

ak parti ve günşen (6)

24 Ocak 2013 tarihinde Edirne Milletvekilimiz Sağlık Bakanı oldu. Bunu bölgemiz yararına dönüştürmek amacındayız. Geçtiğimiz yıl büyük projeleri hayata geçirmeye başladık.400 yatıklı Edirne Devlet Hastanesinin temeli atıldı. Bu yıl hastanemiz tamamlanarak hizmete açılacak. Yine geçen yol Karaağaç mahallesini TEM’e Bağlayacak yolun temelini attık: bundan böyle nehirlerdeki su taşkınları sorun olmayacak.

ak parti ve günşen kpk

Bir diğer önemli hizmet Edirne Kırklareli arasındaki Karayolu ihalesi yapılarak yol çalışmalarına Kırklareli’nden başlandı. Partimize geçen yıl saldırı yapıldı. Bu saldırı sonrası hiç bir siyasi parti Bu durumu kınamadı partilerin duyarsızlığı bizi üzdü. Partimizin birbiri ardına hizmetlerinin geldiği dönemde Gezi olayları patladı. Siyaset dışı olaylarla partimizi yıpratmak istiyorlar. Buna rağmen halkımız bize sahip çıktı. Muhalefet partilerinin iç çekişmeleri sürüyor. Biz şimdi Mart ayında yapılacak mahalli seçimlere bakıyoruz” dedi

ak parti ve günşen (1)

Daha sonra söz alan AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ahmet Günşen bir ay önce belediye başkan adaylığının kesinleştiğini o günden bu yana Edirne’de tüm evleri ve işyerlerini dolaşarak partisinin ilkelerini duyurduğunu belirterek şunları kaydetti; İnsanlarımızla birlikteyiz halktan büyük ilgi görüyoruz. Halkımızın beklediği dönüşüm mart ayında yapılacak seçimde gerçekleşecek.

ak parti ve günşen (2)

Edirne hizmette uzun zaman kaybetti temel belediyecilik sisteminde yanlışlıklar yapıldı. Edirne’de nehirlerimize kanalizasyonlar akıyor. Vahşi çöp toplama sistemi var. Halkımız bundan rahatsız ulaşımda sorunlar var. Edirne huzurlu bir kent haline gelmeli. Ben Edirne’yi seviyorum. Mesleki yaşamım nedeniyle buradan ayrıldım 5 yıldan bu yana Edirne’deyim Biz Edirneliler farklıyız. Arkadaşlarımızla birlikte kentimize en iyi hizmeti sunacağız. Edirne Cumhuriyetin aydınlık yüzüdür.

ak parti ve günşen (3)

Halkımız mahalli idarede değişim zamanının geldiği inancında. Ben Edirne’ye hizmet için bir öğrenci gibi derslerime çalışıyorum. Yeni projeler üretiyorum, hayal kuruyorum. Bu şehir Atamızın belirttiği gibi muasır medeniyetler düzeyine gelmeli bölgesinde marka kent olmalı. Edirne bundan 200 yıl önce 400 bin nüfuslu bölgenin en büyük kentiydi ve cazibe merkeziydi. Edirne’de her yaştan insanımızı kucaklayacağız. Ortak paydada birleşmemiz gerekir. Ortak irade etrafında toplanmalıyız. Dünyada siyasetin rengi değişti. Ben dedim dönemi kapandı. Siyasette liderlik çok önemli. Lider bedel ödetmez. Her insanın ayrı bir değeri vardır. Benim için 2 önemli husus var. Bunlardan biri Avrupa Birliği Ofisi diğeri ise AR-GE projeler üreteceğiz bölgemizde kültür ve inanç turizmi gelişmesi gerekir. Çöpten para kazanmayı hedefliyoruz.

Edirne için çok çalışacağıma söz veriyorum Ben Cumhuriyet çocuğu ve aydınıyım Milletimi borcum var. Fikri hür vicdanı hür bir insanım” dedi .


ak parti ve günşen (4)
ak parti ve günşen (10)

 

 

 

 

 

 50 total views,  2 views today

Next Post

CHP’NİN ADAY BEKLENTİSİ

CHP Türkiye’de Belediye Başkan Aday Adaylarını en erken açıklayan parti oldu. Belediye başkanlığı için aday adayı olan partililer yaz ayları süresince mahalle mahalle turlayarak partisinin propagandasını yaptı ve göreve geldiğinde yapacaklarını anlattı. İş adaylık açıklamasına geldiğinde diğer partiler adaylarını bir bir açıkladı. Benim adayı bu diyerek kamuoyuna duyurdu. En önce […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp