AK Parti İl Başkanı Belgin İba Mazbatasını aldı

admin

AK Parti Edirne 7. Olağan İl Kongresinde güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçilen AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba Edirne Adliyesi’nde mazbatasını aldı. Başkan İba, tüm kademe teşkilat üyelerinin katılımı ile Edirne Adliyesi’ne gelerek mazbatasını İl Seçim Kurulu Müdürü Sevil Cellek’in elinden aldı.

Mazbata törenine İlçe Başkanları, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan, Lalapaşa Belediye Başkanı İsmail Arslan, AK Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Önder Özcan, İl Kadın Kolları Başkanı Nergiz İnce, İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Cambaz, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Bir bayanın olmasının ayrıca gurur verici olduğunu belirten İl Seçim Kurulu Müdürü Sevil Cellek, AK Parti İl Başkanı Belgin İba’ya görevinde başarılarının devamını diledi.


Daha sonra konuşma yapan İl Başkanı Belgib İba; “Tüm teşkilat mensubu arkadaşlarımızla mazbatamızı teslim aldık. Kongremizde çok yüksek bir katılım oyuyla gerçekleşti. Bu vesileyle tüm üyelerimize, delegelerimize teşekkür ediyorum. Bizi yalnız bırakmayan tüm partililere teşekkür ederim.

Bu güne kadar en yüksek katılım ve oy oranıyla yapılan bir kongre oldu. Bunun dışında tüm teşkilatlarımızla 1 buçuk yıldır çalışmalarımıza başlamıştık. Çok hızlı bir şekilde gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürüyorduk. Şimdi yeni katılan arkadaşlarımızla birlikte kadromuz daha da güçlendi. İnşallah aynı birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Hepsine çok teşekkür ederim. Bu kadrolar, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın ekibinde liderliğinde çalışmanın sorumluluğunun farkında olan kadrolar. Onun liderliğinde çalışmaktan ve vermiş olduğu sorumluluğun farkında olan kadrolar. Omuzlarımızdaki yükün ağırlığının farkındayız. Gayret edip tüm arkadaşlarımızca çalışmaya devam edeceğiz.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan İba; Oluşturduğumuz kadromuzla yeni bir güç ortaya çıkmış olacak. Salgına rağmen 469 delege geldi, 460 geçerli oy ile katılım gerçekleşti. Bu da bize verdikleri desteği gösterdi. Tüm delegelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu birliktelik, uyum içerisinde çalışmamızın bir sonucudur. İnşallah böylede devam edecek. Edirne’mize hizmet edeceğiz. Tüm vatandaşlarımıza parti binamızda ve sahada hizmet vermeye devam ediyoruz. Sabah 10.00’dan akşam 19.00’ye kadar yoğun mesai harcayarak çalışıyoruz. Gerek il başkan yardımcılarımız nöbet usulü çalışıyor. Ben de sürekli oradayım. Diğer işlerime biraz daha ara verdim. Bundan sonra daha fazla birlikte olacağız ve hizmet vermeye devam edeceğiz. ***Başkan İba; “Geçen hafta Çömlekköy Barajı’mızın müjdesini verdik. İnşallah bu hafta bölgeye giderek incelemeler de yapacağız. İl Başkanları toplantısında Cumhurbaşkanımızdan bu konuda destek istedik. Cumhurbaşkanımız da gerekli talimatı verdi. Önümüzdeki hafta bölgeye gidip onunla ilgili gelişmenin müjdesini de orada vereceğiz” dedi.

 1,389 total views,  2 views today

Next Post

PANDEMİDE ÇÖP MİKTARI DÜŞTÜ; ELEKTRİK ÜRETİMİ ARTTI

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, pandemi nedeniyle üniversite öğrencilerinin kentte bulunmaması nedeniyle 2020 yılında çöp miktarının 14 bin 250 ton azaldığını söyledi. Çöp miktarının azalmasına rağmen Edirne Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisleri’ndeki verimliliğin arttırılması nedeniyle elektrik üretimi ise 8 milyon 856 bin kiloWatt saate çıktı. Edirne Belediye Başkanı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp