AK PARTİ İL BAŞKANI İBA TALEPLERİ İLETTİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KAYITSIZ KALMADI

admin

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, geçtiğimiz günlerde Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini kabulündeki görüşmede çeltik üreticilerinin sorun ve taleplerini iletmişti. İba’nın aracı olduğu talep ve dilekleri geri çevirmeyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, önümüzdeki günlerde başlayacak çeltik hasadı için alım fiyatlarının ton başına baldo için 5 bin 500 lira, Osmancık için 4 bin 500 lira, Luna çeşidi için ise 4 bin liraya yükseldiğini belirtti.


Tüm çeltik üreticilerinin merakla beklediği güzel haber Cumhurbaşkanı’ndan geldi. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen İba, çeltik üreticisinin sıkıntı ve taleplerini iletmişti. Özellikle TMO alımlarıyla ilgili iyileştirme talepleri bulunan bölge üreticisinin, bu arzularını Cumhurbaşkanı’na bizzat ileten Belgin İba, önceki dönem de benzer şekilde bölge üreticilerinin ihtiyaçları konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la bizzat görüşmüştü. İba’nın talebini geri çevirmeyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapılacak çeltik hasadı için TMO alım fiyatlarını arttırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, önümüzdeki günlerde başlayacak çeltik hasadı için alım fiyatlarının ton başına baldo için 5 bin 500 lira, Osmancık için 4 bin 500 lira, Luna çeşidi için ise 4 bin liraya yükseldiğini belirtti.
“Bölgemiz ve ülkemizdeki çiftçilerimize hayırlı olsun”
Üreticiler için sevindirici bir gelişme yaşandığını ifade eden Başkan İba, “Çeltik üreticilerimizin böyle bir talepleri vardı. Bizim en önemli sorumluluklarımızdan biri de bölgemizin her tür ihtiyaç ve arzularını devletimize iletmek ve bölgemizin, üreticimizin hayrına olacak çözümler üretmektir. Bu nedenle çiftçilerin sorunlarına çözüm bulmak ve emeklerinin karşılığını en adil şekilde alabilmeleri için çalışmaya devam edeceğiz. Üreticimizin yüzünü güldüren yeni fiyatlar bölgemiz ve ülkemizdeki çiftçilerimize hayırlı olsun. Üreticisinin de vatandaşının da sesini her zaman duyan, her zaman duyarlı davranan ve bizi yine kırmayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a da bilhassa teşekkür ediyorum” Şeklinde konuştu.

 378 total views,  12 views today

Next Post

DR. ARDA, ANKARA’DA DEVA PARTİSİ İL BAŞKANLARI TOPLANTISI’NA KATILDI.

Deva Partisi Edirne İl Başkanı Dr. Kerem Arda, Ankara’da DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan başkanlığında gerçekleşen DEVA Partisi İl Başkanları Toplantısı’na katıldı. Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Arda, “Milletimize ve özellikle gelecek nesillere yönelik yoğun bir vebalin altındayız. Çalışmak ve başarmak dışında başka bir alternatifimiz yok. Eylül ayı itibariyle hepimiz […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp