AK Parti İl Başkanı’ndan Belediye Başkanı’na ziyaret

admin

AK Parti İl Başkanı'ndan Belediye Başkanı'na ziyaret

 

 

 

 

 

 

 

AK Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe ve beraberinde Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaret etti.

Ziyaret sırasında konuşan Akmeşe, Görevi devralıp il yönetimini oluşturduktan sonra Belediye Başkanımız bizi tebrik ve nezaket ziyaretine geldi. Biz de bugün biraz geç olmasına rağmen kendisini ziyarete geldik. Bu gecikme işlerinin yoğunluğundan kaynaklandı. Bu ziyaretimiz sırasında Edirne ile ilgili sorunları gündeme getirelim dedik. Aslında biz her zaman Başkanımızla Edirne ile ilgili konuları görüşüyoruz.Bu sorunların çözümünde biz ona destek oluyoruz o bize yardımcı oluyor. İşleri diyalog halinde sürdürüyoruz. Biz siyasetçiler için Edirne’de kalıcı eserler bırakmak hizmet etmek çok önemli. Edirne bizim gözbebeğimiz. Ne kadar hizmet edersek o kadar huzurlu oluruz. Önemli olan görev sırasında iyi eserler bırakmaktır. Göreve geldikten sonra iki bakanımızı ağırladık. Orman Su işleri Bakanı ardından Sağlık Bakanımız Edirne’ye gelip Ambulans dağıtımı yaptı. Sağlık Bakanımızın Edirne’ye büyük katkıları oldu. Bu sene sonunda yeni hastanesi bulunmayan ilçemiz kalmayacak. Küçük ilçelerde dahi hastaneler bitme aşamasında. Hükümet olarak Başta Sayın Başbakanımız olmak üzere Edirne’ye özel önem veriyorlar. Bu hafta içinde başkanla Ankara’ daydım. Başkanımız Kültür Bakanı ile görüştü. Özel projeler var. Bu yönde hükümetin desteği gerekli . Biz bu konu ile ilgili   o projelerin gerçekleşmesi için gereken desteği sağlayacağız.Bu arada Tarım Bakanı ve Müsteşarla görüştük. Edirne konusunda önemli projeler var. Onların desteğini sağladık. İnşallah Edirne için elimizden geleni yapıyoruz. Edirne’ye hizmet konusunda hep beraberiz. Recep Bey benim aynı zamanda okuldan arkadaşım. Edirne konusunda el ele verip var gücümüzle çalışacağız. Başkanımız ve diğer STK’larla el ele  Edirne’ye hizmetin en iyisini yapma gayreti içindeyiz. Edirne’ye bir çivi çakarsak ne mutlu biz” dedi.

Daha sonra konuşan Belediye Başkanı Recep Gürkan, Ak Parti İl Başkanının kendisini ziyaretten memnu olduğunu belirterek, “Edirne’de çoğu kez bir aradayız. Kentin sorunları il ilgili görüşmelerimiz sürüyor. Hangi siyasi görüşte olursanız olun, hangi dünya görüşüne sahip olursanız olun halka hizmet sunmuyorsanız siyaset yapmanızın bir anlamı olmaz. Siyasi görüşlerimizin farklı olması Edirne’ye hizmet için engel teşkil etmez. Bunu zenginlik olarak kabul ediyorum. Edirne’ye son yıllarda büyük oranda yatırım kapasitesi var. Türkiye’de güçlü bir hükümet bulunmaktadır. Halkın yüzde elli oyunu alan bir hükümet var. Halkın iradesine saygı duymalıyız. Amacımız Edirne’ye hizmet etmektir. Seçim dönemlerinde herkes siyasetini yapacaktır.

Edirne’de ortak paydada bir sinerji yaratılmalı, ortak noktalarda birleşilmeli. Bugüne kadar Ankara’ya götürdüğüm hiçbir proje geri dönmedi. Bürokratik ve teknik zorluklar olmuştur. Bunlar ya aşılmıştır ya da aşılma sürecindedir.

Ben Nisan meclisinde de dile getirdim . Başta Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu olmak üzere, Milletvekillerimizle, il başkanlarımızla, Edirne’deki tüm siyasetçilerle, Edirne’nin daha da gelişmesi için siyasi kimliklerimizi bir yana bırakıp Edirne’ye el birliği ile hizmet etmeliyiz.  Daha önceleri diğer iller Ankara’ya çıkarma yaptıkları halde Edirneliler bunu yapamıyorlar deniliyordu. Edirne şu anda bunu gerçekleştiriyor. Bu durumdan rahatsız olanlar olabilir. Edirne’nin hizmetler konusunda toplu hareket duyarlılığı oluşmuştur. Önümüzdeki zamanda Edirne’ye çok büyük yatırımlar yapılacaktır. Edirne bugün 3 milyon turisti ağırlıyor gelecekte 10 milyon turisti ağırlayacak düzeye gelecektir” dedi.

 

 

 

 85 total views,  5 views today

Next Post

Üretici pazarı kadınları

             Edirne Cumartesi pazarındaki Üretici Pazarlarında el emeği göz nuru ürünlerini pazarlayan köylü kadınlarımız semt pazarlarına ayrı bir renk ve güzellik kattı.             Her Pazar günü kendilerine tahsis edilen üretici  pazarında  evlerinde yaptıkları yiyeceklerini satan  kadınlarımız Edirne ve çevre ilçelerin de ilgi odağı oldu.             Daha önceleri az sayıda kadınla […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp