Ak Parti İl Yönetiminden Gazetemize Ziyaret..! Kahve: “AK BELEDİYECİLİĞİ Edirne’ye Getirmek için Durmadan Çalışıyoruz”

admin

Ak Parti İl yönetiminden İl Başkanı Başkanı Müjdat Kahve, İl Başkan yardımcısı Seçim işleri Başkanı Nesim İBA, İl başkan Yardımcısı, Halkla İlişkiler Başkanı H.Hilmi ZORLUTUNA, İL Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa SUİÇMEZ, Ayhan DİNÇ, İdris DİNÇ, Gönül TOPRAK, Zeynep BATIGÖÇ gazetemizi ziyaret etti.

DSC_0209

 

Ak Parti İl Yönetimini Edirne Ajans Medya Grubu adına Yönetim Kurulu Başkanı Hakan AKKAN, Şirket Müdürü Necmi Engin, Haber Müdürü Fikri YALIN ve Edirne Ajans Çalışanları karşıladı.

kahve

 

Edirne Ajans Şirket Müdürü Necmi Engin, İl Başkanı Müjdat  Kahve’ye  Gazetemiz, Radyomuz ve  Kasım ayı içersinde yayın hayatına başlayacak olan AJANS TV hakkında çeşitli bilgiler verdi.

DSC_0202

 

Ardından Haber Müdürü Fikri Yalın’a parti çalışmaları hakkında bilgi veren İl başkanı Müjdat Kahve; “Şöyle bir yapılan hizmetleri ana başlıkları ile hatırlayalım. Kentimiz çevresini duble yollarla donattık.  Şimdi Kırklareli  yolunun yapımı sürüyor. Yine tarihi eserlerimizi onarıp onların yok olmasını önledik. Pazarkule’den TEM bağlantılı  yol ve köprü çalışması yapıyoruz. Edirne yakında 400 yataklı modern bir hastaneye kavuşacak. Bunlar kentin daha modern bir şehir olması için yapılan hizmetlerimizdir.” Dedi.

DSC_0207

 

“11 Yıldan Beri Merkez Bankasına Karşılıksız Para Bastırmadık”

Türkiye’de AK PARTİ’nin yatırımlarına hızla devam ettiğini ve bunun en somut örneklerinin Edirne’de de çok net görüldüğünü ifade eden Kahve;  11 yıldan bu yana Merkez Bankasına Karşılıksız Para bastırmadık. Sayın Başbakanımızın da ifadesi “…BUNDAN SONRA DA BASTIRMAYACAĞIZ…” şeklinde olmuştur. Seçim sürecine gidiyoruz. Bu Türkiye seçim zamanlarında boş vaatler verdi, Bol keseden paralar dağıttı. Bastılar karşılıksız parayı. Seçimden sonra da enflasyon olarak karşımıza çıktı. Ama biz Ak Parti olarak sıkı para politikasını sürdürdük. Bu konuda da asla taviz vermedik ve vermeyeceğiz. Geçtiğimiz Cuma günü yapılan İl Başkanları toplantısında Sayın Başbakanımız;  “… Hiç kimse bize gelip te, seçime gidiyoruz. Bizim ilimiz şöyledir, Böyledir. Dolayısıyla bize biraz para gönderin demesin.  Böyle bir şey asla olamaz. Normal zamanlarda nasıl gidiyorsa aynen öyle yürüyecek…” dedi. Yani seçim zamanı diğerleri gibi milleti aldatmayacağız.    Milletimiz bizim samimiyetimizi biliyor, anlıyor. Bizde onların güvenine sahip çıkacağız.” Dedi.

DSC_0213

 

 AK BELEDİYECİLİĞİ Edirne’ye Getirmek için Durmadan  Çalışıyoruz”

Ak Partinin Edirne’de ki Yerel Seçim çalışmaları hakkında gazetemize bilgi veren İl Başkanı Müjdat Kahve; ilk olarak Edirne’yi bu çağdışı çöplükten kurtaracağız diyerek sözlerine şöyle devam etti;  Hala kangren haline gelen altyapı sorunumuz var. Bazıları Altyapıda Devrim yaptık diyor ama, yapılan devrim de ortada, Yağmur yağdığında altyapı “SOS” veriyor. Hani nerede devrim yaptınız..? Milleti kandırmak , Edirne’yi  çağ dışı bir kent haline getirmek demektir.  Bir de musluklardan akan suların halini görüyorsunuz. Ak Parti Belediyeciliğinde musluklardan inşallah hep beraber su içeceğiz.

     “Şehir içi Trafiğinde Ciddi Sorunlar Var”

 

Şehir içi Trafik ve otoparkla ilgili Edirne’de ciddi sorunlar var. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız Belediyelere çok fazla insiyatifi de bırakmadan resmen müdahale etme ihtiyacı duydu. Çünkü bu Edirne’de çok büyük sorun oldu  ve artarak ta katlanıyor. Edirne, TUİK araştırmalarına göre kişi başına en çok araç  düşen ilimizdir.  Model olarak ta Türkiye’ye giren bir araç en fazla 1 ay içersinde Edirne’ye geliyor. Yani en son model araçlar bir ay içersinde Edirne’de boy gösteriyor. Bunun yanında  Raylı sistem konusunda Edirne ile ilgili ciddi tereddütler var. Bunun araştırılması lazım. Nüfus hareketinin araştırılması, Günde kaç yolcu seyahat ediyor gibi soruların cevaplanması lazım. Bizim Nüfusumuz ölçeğimizdeki illerde Raylı sistem yerine Metrobüs  dediğimiz sistem sayesinde  3 araçla Edirne’nin sabah ve  akşam  saatlerinde ki yoğunluğun çözülebileceği tespit edildi. Çünkü bizim sabah 7;30, 8;30 ve akşam  5;30, 6;30 arasında  çok yoğun trafiğimiz var. Bu araçlar cazip hale gelirse özel araçları da trafikten çıkarabilirsek, yani insanlar Binevler’den Merkeze özel arabası ile 25 dakika da geliyorsa, Toplu taşıma da aynı ulaşımı 15 dakikada sağlıyorsa daha cazip olur.  Dolayısıyla raylı sistem şu anda Edirne için çok rantabl gözükmüyor.  Bir de Edirne şehircilik açısından da maalesef  kriterlere pek uymuyor. 100 bin nüfuslu bir şehrin 9,5 km uzunluğunda olması Dünya’da pek görünen örnekler arasında yer almıyor. Yani iller genelde  çember  şeklinde yayılır. Bizim ilimiz nehirlerimizden dolayı  ve sınır şehri olmanın verdiği sıkıntı ile “DAR UZUN BİR KORİDOR” oldu. Dolayısıyla 140.000 nüfuslu bir yerde raylı sistem çok cazip gözükmüyor. Mutlaka alternatif yollarının açılması lazım.  Dünya’nın en kötü planlamasının yapıldığı yeni yerleşim bölgemizin de özellikle elden geçmesinde fayda var.

“Edirne’de Hep Hayal Sattılar” 

Edirne’lilerin artık Hayal satanlara dur diyeceğine inanıyoruz. Edirneliler artık hayal değil elle tutulur, gözle görülür projeler görmek istiyor. “Kentsel dönüşüm” AK Parti’nin hem hükümet olarak hem de yerelde çok başarılı olduğu bir alandır. Edirne Belediyesi’nin bu konuda çok hazırlıksız olduğunu gördük. Bunları Ak Parti Belediyeciliği farkıyla halkımıza inşallah yeni dönemde yaşatacağız.”  dedi.   

 

 163 total views,  2 views today

Next Post

METRUK BİNALAR TEHLİKE SAÇIYOR

Edirne’de metruk binaların durumu kışın gelmesiyle tedirginliği arttırmaya başladı. Vatandaş, kışın metruk binalarda kalan kişilerin, yangın çıkararak, daha önce benzer örneklerinin yaşanmasından tedirginlik duyuyor. Metruk binalarda ısınmak amacıyla yakılan ateşler yangın çıkararak tarihi evlerin kül olmasına neden oluyordu.   Bu kış da aynı şeylerin yaşanmaması gerektiğini belirten Edirne Emniyet Müdürü […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp