AK Parti İlçe Başkanı BOYALIK, darbe girişimini kınadı

admin

AK Parti İlçe Başkanı BOYALIK, darbe girişimini kınadı

 

 

 

 

 

 

 

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, 15 Temmuz 2016 Cuma günü akşamı gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimi ile  ilgili yazılı bir açıklama yayınladı.

Boyalık’ın açıklaması şöyle;

15 Temmuz, ülkemize, milletimize, bayrağımıza ve vatanımıza yapılan hain bir darbe girişiminin halk tarafından bastırıldığı bir gün olarak, tarihe geçmiştir. Bugün; milli irade, darbecilere, vatan hainlere esas darbenin halk tarafından vurulduğu gündür. 15 Temmuz, Türkiye Cumhuriyeti’nin demokrasi bayramıdır. Bu hainler, asker elbisesi içerisinde canilerdir. Bunlar halkına silah çeviren, halkını öldüren katillerdir. Bizler güçlü ve iradesi sağlam Türkiye Cumhuriyeti olarak bu darbe girişiminin de üstesinden gelmeyi başardık. Türkiye Cumhuriyeti’nin vatansever halkı, aynı Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi, ülkesini ve bayrağını ele geçirmek isteyen hainlerin üstesinden gelmeyi başarmıştır. Bu destan, tüm dünyaya örnek olan tarihi bir destandır.

VATAN, MİLLETİNİ SEVEN SUBAY ,AST SUBAYLARIN DARBEYLE İLGİSİ YOK

Bu darbede bir şeyi özellikle dikkate almamız lazım. Bu darbe girişimi Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde başlamış olsa da, bunu yapmaya çalışanların vatanını ve milletini seven subay ve astsubaylarla hiçbir alakası yoktur. Bunlar eli kanlı terör örgütü mensuplarıdır.

Bu canilerle Silahlı Kuvvetlerimizi bir tutmayalım. Silahlı Kuvvetlerimiz ülkemizin gözbebeğidir, terörle mücadelede büyük bir özveri göstermektedir.

Bu nedenle bu haninler Silahlı Kuvvetlerimizi asla temsil edemezler. Askerimizin, ordumuzun itibarın zarar verecek hareketlerden uzak durmalıyız.

DARBEYE ORTAK DİRENİŞ

Bu alçakça darbe girişimine karşı parti gözetmeksizin ülkücüsü, milliyetçisi, demokratı, liberali her kesimden vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bizler darbecilere ve dünyaya bir şey gösterdik. İşte Türkiye budur, mesele memleket meselesi olunca gerisi teferruattır. Burada bu nöbet bu soysuzların kökünü kazıyıncaya kadar devam edecek. Bizler de kolluk kuvvetlerimizin yanında olarak, nöbet tutarak, ülkemize ve milletimize hizmet eden ordumuza sahip çıkacağız. Biz, alçakların önünde eğilmeyiz, Hakk’ın önünde eğiliriz.

15 Temmuz artık demokrasimizin bayramı olmuştur. Bu darbe girişiminde hayatını kaybeden demokrasi şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza da Allah’tan şifa diliyorum. Bu meydanlarda bizlerle olduğunuz için tüm halkımıza teşekkür ediyor, dualarımızın kabul olmasını diliyorum” dedi.

 

 80 total views,  2 views today

Next Post

İtfaiye, yeni kaza kırım ekipmanlarıyla gücüne güç kattı

            Bölgenin hem araç donanımı hem de ekipman anlamında en güçlü belediyelerinden olan Keşan Belediyesi,  yeni aldığı kaza kırım ekipmanlarıyla gücüne güç kattı. Bölgede önemli bir yere sahip olan Keşan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, vatandaşların ve personelin can güvenliğinin  korunması amacıyla, maliyeti toplam 65 bin TL’yi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp