Ak Parti Keşan İlçe Başkan Adayı Yıldırım “Adaylığım Engelleniyor”

admin

16 Eylül 2017 Cumartesi günü gerçekleştirilecek AK Parti Keşan İlçe Kongresinde İlçe Başkanlığını adaylığını açıklayan Hüseyin Yıldırım, 14 Eylül 2017 Perşembe günü bir basın toplantısı yaptı.

Toplantıda AK Parti Keşan İlçe Yönetiminden delege listesini istemesine rağmen kendisine delege listesi verilmediğini belirten Yıldırım, açıklamasında şunları söyledi.

“Sevgili basın mensupları hepiniz basın toplantıma hoş geldiniz. Ak Parti Keşan İlçe Başkanlığı’na adaylığımı açıkladım. Adaylığımıza karar verdikten sonra AK Parti Keşan İlçe Başkanımız Hüseyin Boyalık kardeşimize müracaat ettik.Orası bizim evimizdir, kendilerinden delege listelerini istedik.Kendileri bize delege listelerini vermediler. Demokratik bir yarış için bu hoş olmadı. Bu kararı verirlerken kendilerinin bir korku içersinde olduğunu gördük.

Adaylara Saygı Duyulmalı

Demokratik yarış için her adaya saygı duymak gerektiğine inanıyorum.Bunları düşünüyorum. İlçe başkanımız delege listelerini vermedikten sonra Keşan İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na da yazılı bir dilekçe ile başvurduk. Ancak buradan da bize listeleri veremeyeceklerini belirttiler. Buradan delege kardeşlerimize buradan sesleniyorum. Bize ulaşılmadı bizimle görüşülmedi gibi bir mazeret sunarlarsa, onlardan helallik istiyoruz, aflarına sığınıyoruz. Listeler bize verilmediği için biz kendilerine ulaşamıyoruz. Ama biz yinede yolumuza devam ediyoruz. Burada birlik ve beraberlik içersinde birbirimizi kucaklamamız gerektiğini düşünüyorum. Bizim partimizin felsefesi de bunu gerektiriyor. Cumartesi günkü kongrede delege kardeşlerimiz bizleri ilçe  başkanı olarak seçerlerse bizim sarılacağımız bizim kucaklayacağımız ilk insan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık olacaktır. İl Başkanımız Sayın İlyas Akmeşe’yi de birkaç defa aradım. Telefonlarıma cevap verilmedi. Yoğunluğundan dolayı cevap verememiş olacağın ı düşünüyorum. Saygımız sonsuzdur. Büyüklerimizin her zaman desteğine ihtiyacımız vardır. Biz nezaketen il başkanımızı aradık. Derdimizi sıkıntılarımızı dile getirmek için kendilerine ulaşmaya çalıştık. Durmak yok yola devam diyoruz. Biz buradan kamuoyunun vicdanına sesleniyoruz. Halkımızın takdirine sesleniyoruz.

“400 DELEGE  BOYALIK TARAFINDAN YAPILMIŞ”

400 delegenin Hüseyin Boyalık kardeşimiz tarafından yapıldığını çok iyi biliyoruz. Buna rağmen medeni cesaretimizi toplayıp,  bu yarışta bizler de varız dedik. Gönül isterdi ki demokratik uslup şu olmalıydı. Eğer ben ilçe başkanı olsaydım Hüseyin Boyalık arkadaşımız bizden delege listelerini istemiş olsaydı. Biz hiçbir şeyden korkumuz olmadığını  beyan ederek kendisine delege listelerini verirdik. Bu demokratik bir süreçtir. Ben u süreci halkımızın takdirne, kamuoyunun ve delegelerimizin kalplerine ve vicdanlarına bırakıyorum. Siz sevgili basın mensuplarımıza da teşekkür ediyorum.İstanbul da Bayrampaşa Belediye Meclİs üyesi olabilirim, ama bizim dönüp dolaşacağımız yer memleketimiz Keşan’dır. Öncelikle memleketimize hizmet etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Cumhurbaşkanımız  memleketlerinize sahip çıkın diyor. Biz de bu anlayışla memleketimize sahip çıkmaya çalışıyoruz.

Hiçbir güç bizi engelleyemez

Kimsenin dışlamasına hakir görmesine de kulak asmıyoruz. Hepsi bizim kardeşimizdir. Bazı hatalar olabilir. Hiç kimse kimsenin önünü engelleyemez. Siyaset hayatı sadece birilerinin elindeyse böyle bir siyaset anlayışını biz asla kabul etmeyiz. Trakya genelinde bazı il ve ilçelerde de aynı sıkıntıları yaşıyoruz. Meriç ilçe başkanına yapılan bu tutumu da doğru değerlendirmiyor ve demokratik bir hareket olarak değerlendirmiyorum. Bu süreci Edirne İl Başkanının sağlıklı yürütmediğini  ve bir zafiyet oluştuğunu göstermesidir diye düşünüyorum. Burası bizim memleketimiz burası bizim mekanımız, ne mutlu buralara hizmet verebiliyorsak.”

 

 270 total views,  2 views today

Next Post

Meriç Eski İlçe Başkanı Şeref Tütüncü’ye vefasızlık “Heykelimizi dikeceğine kafamızı kopardılar”

10 Eylül 2017 Pazar günü Meriç ilçesinde gerçekleşen AK Parti Merkez İlçe kongresinde seçime aday olarak alınmadığı ve engellendiğini ifade eden Eski İlçe Başkanı Şeref Tütüncü, partisine seçimde 3 belediye kazandırdığını ve delegenin yoğun isteği üzerine aday olduğunu ama o gün yapılan kongrede arkası bitmeyen skandalların yaşandığını ifade ederek sözlerine […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp