AK Parti Merkez İlçe 5. Olağan Kongresi yapıldı

admin

AK Partinin ilçe kongreleri devam ediyor. Cumartesi günü Edirne Merkez ve Uzunköprü ilçe kongreleri gerçekleşti. ETSO toplantı Salonunda yapılan Merkez İlçenin Genel Kuruluna Bilim ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ı toplantıya gelişinde ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı Mehmet Eren karşıladı. Toplantıya Koordinatör Milletvekili Tülay Kaynarca, Sağlık Bakanı Yardımcısı  Erkan Kandemir, AK Parti Belediye Başkanları, İl Başkanı Rafet Sezen  Belediye ve İl Genel Meclis Üyeleri Kadın ve Gençlik kolları , eski belediye Başkanları ile partililer katıldı.  Saygı Duruşu ve İstiklal marşı ardından divan oluşturuldu Divan Başkanlığına Hüseyin Sıragezen Yardımcılığına ise  Nursel Arseven getirildi.

AK PARTİ MERKEZ İLÇE KONGRESİ (1)

 

 

 

 

 

 

 

Toplantıda ilk olarak söz alan Merkez İlçe Başkanı Kerem Arda, bugüne kadar millet için görev yaptıklarını kendilerini bu göreve adadıklarını ifade etti ve görev insanı olduklarını söyledi.

Daha sonra konuşan İl Başkanı Rafet Sezen, Bugün AK partinin bayramı olduğunu Bilim ve Teknoloji Bakanının  genel kurula katılmasının bu kongrenin önemini gösterdiğini belirtti. Merkez ilçemizin yanında ilçelerdeki genel kurulları tamamlayıp seçim çalışmalarına başlayacağız. Bu heyecanla öyle sanıyorum ki 2015 yılında yapılacak seçimlerde Edirne’den 1. Parti olarak çıkacağız. Bu seçimde anayasayı değiştirecek milletvekili sayısına ulaşacağız” diye konuştu.

AK PARTİ MERKEZ İLÇE KONGRESİ (9)

 

 

 

 

 

 

 

Ardından söz alan Koordinatör Milletvekili Kaynarca Edirne’nin çok önemli bir kent olduğuna değinerek, “ Bu kente özen gösterilmeli. Burada ecdadımızın eserleri var. Edirne nüfus oranına göre en çok yatırım alan ilimiz. Buraya 5 katrilyonu aşkın yatırım yapıldı. Bu konuda teşkilatımızı kutluyorum. Bu arada kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkını da bir kez daha kutluyorum. Kadınlarımızın siyasetteki ağırlığı çok önemli” dedi.

Ardından söz alan Sağlık Bakanı Yardımcısı Erkan Kandemir, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun   bir toplantı nedeniyle Yunanistan’a gittiğini kendisi kanalıyla  selam ve sevgilerini ilettiğini ifade etti. Bu kongrenin başarılı olması dileklerini sundu.

AK PARTİ MERKEZ İLÇE KONGRESİ (2)

 

 

 

 

 

 

 

TARİHTEN EDİRNE’yi ÇIKARDIĞINIZDA KEVGİRE DÖNER   

Bilim ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık konuşmasında Edirne’nin tarihte çok önemli bir yere sahip olduğunu tarih kitaplarından Edirne çıkarıldığında kevgire döneceğini belirterek; “Balkan ülkeleri için de Edirne çok önem taşır. Edirne hem geleneğin hem de geleceğin şehridir. Bu kente bugüne kadar hizmet verenlere şükranlarımı sunuyorum. Kongreler partiler açısından çok önemlidir ve dönemeçtir. Bazı partiler kongrelerde parçalanır, kavga ile son bulur. Bazılarında ise birlik ve beraberlik sağlanır. 2015 yılında buradan seçilecek milletvekilleri bizi başarıya taşıyacaktır. Partilerde vefa ön planda olmalı. Biz onun için görevdeyiz. Biz bu göreve çıkarken milletimizin refahı, ülkemizin itibarı için görev yapacağımızı belirttik. Partimize bugüne kadar çeşitli engeller getirdiler. Muhtar dahi olamaz denilen Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan önce Başbakan sonra da  Cumhurbaşkanı oldu. Yetkiyi milletten alan yine milletin oyları ile gider. Halkı fakir olan devlet, güçlü olamaz. Biz görevi devraldığımızda kişi başına gelir  yıllık 3300 dalardı. Bugün 11 bin dolara çıktı. 2023 yılında hedefimiz milli geliri 25 bin dolara ulaştırmaktır. Geçtiğimiz yıl çıkan mali kriz Türkiye’yi etkilemedi. Kriz beklentisinde olanlar mahçup oldu. Türkiye İMF’ye borcunu ödedi, kendi ekonomisini yapan ülke oldu. Muhalefet partileri hava alanı ve 3. Köprüye karşı çıktılar. Onların halkın mutluluğu diye bir sorunu yok. Daha önce yapılan anketlerde yurt dışına çıkmak isteyen gençlerin oranı  çok yüksekti. Son yapılan araştırmada bu oran %16’ya indi. Bunlar Cumhurbaşkanlığı sarayının yapılmasına da karşı çıktılar. Onlar Kaddafi gibi çadır istiyorlar. Milletle el ele olmayan halka tepeden bakan parti iktidar olamaz. Siyasette geçmiş satılmaz, geleceğe bakmak lazım. Edirne’miz nüfus oranına göre en çok devlet yatırımı alan ilimiz  yolları modern hale geldi 400 yataklı hastane hizmete girecek.

AK PARTİ MERKEZ İLÇE KONGRESİ (3)

 

 

 

 

 

 

 

EDİRNE’YE AK PARTİ HİZMETİ YAĞIYOR

Edirne’nin ihracatı 65 milyon dolar  bu ile bu kadar ihracat yakışmıyor. Bunu daha üst seviyeye çıkarmalıyız. Sanayicilerle bu konuyu görüşeceğim. İslam ülkeleri bilim adamlarını sahiplendi.  İslam bilimi olmasaydı dünyada medeniyet bu konuma gelmezdi. Bilim ve teknolojiye çok önem vermeliyiz. Biz yolsuzluğa karşıyız. Tüyü bitmemişlerin, hakkını yiyenlerin, el uzatanların elleri kırılsın.Biz yol yaptık yol ile yolsuzluk bir arada yürümez. Biz yol yaptık, yolsuzluk yapmış olsaydık bu yollar yapılır mıydı” dedi.

AK PARTİ MERKEZ İLÇE KONGRESİ (5)

 

 

 

 

 

 

 

Konuşmaların ardından kongrede gündemin diğer maddelerine geçildi. Gündem maddelerinin tamamlanmasından sonra seçim gerçekleşti. Merkezi İlçe Başkanı Kerem Arda ile başkanlık için adaylığını koyan Ayhan  Dinç Başkanlık için yarıştı.

AK PARTİ MERKEZ İLÇE KONGRESİ (4)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 187 total views,  2 views today

Next Post

AK Parti’de seçimin galibi Kerem Arda oldu

              ETSO toplantı salonunda yapılan AK Parti Merkez İlçe Kongresinde  Edirne Merkez İlçe Başkanı Kerem Arda ile Ayhan Dinç  mücadele etti.  Genel kurulda gündemdeki maddelerinin görüşülmesinden sonra yapılan  oy sayımında  rakibine karşı üstünlük sağlayan Kerem Arda güven tazeledi. Yeniden AK Parti  Merkez İlçe Başkanı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp