AK Parti Merkez İlçe Başkanı Muştu’nun 10 Kasım Mesajı

admin

AK Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Av. Çağrı Muştu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 79. Yılı nedeniyle mesaj yayımladı.

Muştu yayımladı mesajda ““Her ülkenin tarihinde zaferler kazanmış, askeri başarılara imza atmış komutanlar bulunabilir. Ancak bunlardan pek azı, komutan olmanın  yanısıra lider de olmayı başarabilmiş, bir milletin kaderini değiştirmiş ve sadece kendi ülkesinin değil, dünya tarihine de adını altın harflerle yazdırmayı başarabilmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk , tarihimizin belki de en zor döneminde, dünyanın bütün egemen güçlerinin, merhum İstiklal Şairimiz Mehmet Akif’in deyimiyle “Medeniyet denilen tek dişi kalmış canavarın” bu vatana taarruzu karşısında önce Çanakkale’de bir büyük “direniş” göstermiş, sonrasında 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ilk adımı atarak “Kurtuluş”’u başlatmış, nihayet 29 Ekim 1923’te temellerini attığı Cumhuriyetimizle bir yeniden “Diriliş”i ortaya koymuştur.

Milletine olan tarif edilmez sevgisi ve güveni, onu geleceğe taşıma azmi, bunun yanı sıra askeri dehası, liderlik vizyonu ve zekası gibi kişisel özellikleri, Gazi Mustafa Kemal’i tarihteki diğer askeri şahsiyetlerden çok başka ve çok özellikli bir yere konumlandırmıştır.

Aziz milletimiz, özellikle son 15 yıldır elde ettiği sosyal ve ekonomik gelişmişlik seviyesiyle, ortaya koyduğu 2023 ve 2071 hedefleriyle ve nihayetinde, 15 Temmuz akşamı demokrasisine ve milli iradesine karşı yapılan taarruza gösterdiği efsanevi direnişle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bütün hatırasına ve ideallerine sahip çıktığını, bütün dünyaya bir kez daha göstermiştir.

Unutulmamalıdır ki onun bu milletin gönlündeki yeri, küçük siyasi ideallerin ve bencilce sahiplenmelerin çok ötesindedir. O, bu milletin en büyük ortak paydalarından biridir ve aziz milletimizin her ferdi için bir gurur vesilesidir.

Bu itibarla, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 79. Yılında saygı, minnet ve şükranla anıyor, bu vatan uğruna canlarını feda eden bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle, şükranla yad ediyorum.”

 

 186 total views,  2 views today

Next Post

Elmas Aslan'dan Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

TOBB Edirne İl KGK Başkanı Elmas ASLAN yaptığı açıklamada, “Başarıları, eserleri ve geleceğe yönelik öngörüleriyle, tarihin akışını değiştirmiş olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tüm dünyanın takdir ettiği unutulmaz bir lider olarak hafızalara kazınmıştır.Seçme ve seçilme hakkı gibi bir çok hakkın kadınlara verilmesini sağlayan Atatük en zor şartlar altında ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp