AK PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI

admin

fikri_yalin_kose

Gazetemizi ziyaret eden Edirne Merkez İlçe Başkanı Mehmet Özülkü’yü dinledim, Başkan çok açık yüreklilikle partililerinden bugüne kadar duymadığımız güzel ve anlamlı projelerini anlattı.Bunları İktidar partisi yetkilisinden duymak çok anlamlı.

 

Gönül isterdi ki, Merkez İlçe Başkanı Özülkü’nün söyledikleri tüm partililerce ortak olarak dillendirilsin.

Mesela ne diyordu Başkan, bölgemizde aksayan işlerden biz de yakınıyoruz, fakat bürokrasi engelini aşamıyoruz.

Özellikle anıtlar kurulu çalışmalarımıza büyük ket vuruyor. Bu konuda bizlerin yapacağı bir şey yok. Edirne’de köprülerin ışıklandırılması ve Saraçhane köprüsünün restorasyonunun bir türlü tamamlanamaması, bürokratik engellere takılmasından kaynaklanıyor. Biz parti olarak iktidarda olsak da bürokratların işlerine müdahale etme yetkimiz yok.

mehmet_özülkü

Prosedür her yerde böyle midir yoksa bürokratlar buralarda mı daha engelleyici görevler yapıyor. Bunun yorumunu okuyucularıma bırakıyorum. Bu engeller Ak Partinin yerel yönetimlerde yetkili olduğu bir ilde bu engeller çıkabilir mi, orasına emin değilim.

Başkanın bir başka değerlendirmesi de şuydu: Başkan şöyle diyordu. “Köylerimizde 30 dekar toprağı olanın da traktörü var. Bunun yanında ekipmanları da bulunuyor. Bir traktör o miktarda toprağı işlemek için yılda kaç gün çalışıyor.

Birkaç gün kullanıldıktan sonra garajda yatıyor. Bu yatırımlar köylülerimizin ölü yatırımlarıdır. Şöyle bir düşünelim köylülerimizin herkesten hisseleri baki kalmak koşuluyla bir arada işlensin tarlaların sınırlar da kalkmış olsun.

Bu tarlaları işleyecek kadar traktör satın alınsın.Sınırların kapladıkları yerleri meyve ekseniz bugün kazandıklarınızdan çok daha fazla para kazanmanız mümkün. Bir diğer konu köylüleriniz yağmur duası yapıyor. Her köy ayrı ayrı dua töreni düzenliyor. Bunların bir merkezde yapılması,küllülerden yağmur duası nedeniyle toplanan paralarla köy meralarında su kuyuları açılması kuyuların çevrelerinin verimli hale gelmesi çok daha faydalı olmaz mı?

Halkımız kooperatifçiliğe önem vermeli bir araya gelerek ihtiyaçlarını ortak karşılayıp masraflarını azaltırlar. Tarlalarını sürebilecekleri ve hasat zamanındaki ekipmanlarını ve diğer ihtiyaçlarını birlikte karşılamaları ile üreticilerin kazançları artmış olur.

İnanın; Ak Partili yöneticiden bu sözleri ben ilk kez duyuyorum. Bu kadar net ve sahiplenerek konuşması nedeniyle Başkanı alkışlıyorum.Bu önerilerini Edirne’nin hangi köyünde söylese hangi partiden olursa olsun kendisini alkışlar.Bu arada AK Partinin parti ilkeleri ile Özülkü’nün bana anlattıkları ne kadar çakışır.Eğer bu sözleri parti programlarında varsa kooperatifçilik tarlaların birleştirilmesi noktasına varıyorsa bu Ak Partinin bugün görünen çizgisinden çok daha geniş boyutta paylaşımcı izler taşıyor. Hatırlanacağı gibi, bu ve benzeri fikirleri ileri sürenleri daha önce ne ile suçluyorlardı.

Günümüzde daha kooperatifçiliği bir başka rejimin uygulaması olarak görenler vardı. Şu anda da soruna ayni mantıkla yaklaşanlar mevcut. Başkan köylere gidip sizin tarlalarınızı birleştirelim traktörlerinizi satın sınırlar kalksın denmesi durumunda ayni suçlamayı kendisi için de söyleyebilirler.

Nereye çekerlerse çeksinler Başkan gerçekten köylülerimizin geleceğinin güvencede olması için farklı bir reçeteyi sundu.

Dilerim partilileri de ayni görüşü paylaşırlar.

Bunu sağladıkları takdirde partilerine daha çok oy toplarlar ve köylülerin büyük bölümünün gönlünü kazanırlar. Kendi partisine mensup olanlar böyle şey olmaz onun kendi

görüşüdür derlerse başkanın bu yerinde teşhisine çok yazık olur. Her şeye rağmen Merkez İlçe Başkanının bu görüşlerini her platformda dile getirmesini bekliyorum.

Başkan bir de lafının arasında “Ben Belediye başkanlığı için aday gösterilirsem” diye bir söz sarf etti “hayırdır inşallah” dedim söyleyene değil söyletene bak!

Ben defalarca kendisine “Belediye Başkan aday adaylığı için başvurun olacak mı” diye sordum. Olumlu yanıt alamadım. Merkez İlçe Başkanı herhalde bir yerlerden sinyal almış olacak ki, bu sözleri söyledi. Ne diyelim hayırlısı olsun.

ASKER BİSKÜVİSİ

Acemi asker başçavuşuna yakınır.” Başçavuşum bize yemekte ördek böreği verdiler. Ama yemin ederim ki içinde bir gram bile ördek eti yoktu “der

Başçavuş.

-Seni hiç asker bisküvisi yedin mi? Der.

-Başçavuş sinirli bir şekilde:

-Peki içinde hiç asker çıktı mı ulan! Der

 125 total views,  2 views today

Next Post

Mısır Olaylarının 100. Gününde Edirne’de Protesto

Rabia Platformu tarafından düzenlenen etkinlikte Mısır yönetimi protesto edildi. Ellerinde darbeyi kınayan pankartlar ve siyah yeşil bayraklarla Mısır’daki darbeyi kınayan pankartlar ve Rabia işaretleri ile Selimiye önünde bir araya gelen 100 kişilik gurup slogan atarak Saraçlar Caddesine kadar yürüdü. PTT önünde, basın açıklamasını okuyan Rabia Platformu sözcüsü Nurullah Şimşek “Mısır […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp