Ak Parti milletvekili adayları tanıtıldı

admin

 

Ak Parti milletvekili adayları tanıtıldı (8)

 

 

 

 

 

 

 

1 Kasımda seçime katılacak AK Parti Edirne milletvekili adaylarının tanıtımı yapıldı. Parti il merkezinde yapılan tanıtım toplantısına 1. Sıra Milletvekili adayı  Rafet Sezen, 2. Sıra adayı Mustafa Mercan, üçüncü sıra milletvekili adayı  Fahrettin Savcı, İl Başkanı  Yasemin Meral,  İpsala Belediye  Başkanı  Mehmet  Kerman, Meriç  Belediye Başkanı  Nihat Yörük,   Merkez İlçe Başkanı, Kerem Arda, Belediye ve İl Genel meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları başkan ve üyeleri ile daha önceleri çeşitli kademelerde görev yapan partililer katıldı. Tanıtım toplantısında ilk olarak söz alan 1. Sıra milletvekili adayı Sezen, katılımcılara teşekkür ederek başladığı konuşmasında  daha sonra şunları kaydetti, “ 4 Ekim pazar günü Ankara’da Başbakanımız Prof Dr Ahmet Davutoğlu’nun 2,5 -3 saat devam eden sunumunu izledik.

Ak Parti milletvekili adayları tanıtıldı (4)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Başbakanımızdan hepinize selamlar getirdim. Başbakanımızın bizlerden beklediği 1 Kasım seçimlerinde tek başımıza iktidar olmak. Bana bu görev verildi, inşallah bir Kasımda  milletvekili seçilirsem, ben Edirne’de bir ilki gerçekleştirmek istiyorum. Teşkilatlarımız özverili bir şekilde yanımızda.  Parti yönetiminde görev alanların gece gündüz özverili çalışıyorlar. Bu nedenle kendilerine teşekkür ediyorum. Bu yol hep birlikte alınacak bir yol. Bugüne kadar dile getirmedim benim  kavgayı sevmeyen  bir yapım var. Bunda yarar olmadığını bilen biriyim. Gönlümüzün herkese açık olduğunu belirtmek isterim. İlk açıklamamda da bunu söyledim.

Ak Parti milletvekili adayları tanıtıldı (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MUSTAFA KARDEŞİMİZLE YARARLI İŞLER YAPACAĞIZ  

Bundan sonra da, seçimden sonra da inşallah milletvekili olursam, Bu seçim sonunda Mustafa kardeşim de benimle seçilirse Edirne için yararlı işler yapacağız. Bilindiği gibi partimiz bugüne kadar tüm çabamıza rağmen üç seçmenden birinin oyunu alabildik. Ben geçmiş dönemlerde de bunu sizlere ifade ettim. Bu oyumuzu 1,2’ye veya  1.5’e çıkarabilirsek  Ankara’da Edirne hak ettiği yeri bulacaktır. Şartlar ne olursa olsun vatandaşlarımız bize ne kadar oy verirse versin başımızın üstünde yeri var. İnşallah 1 Kasım seçimlerinde beklediğimizden  daha büyük başarı gösteririz. Seçimden sonra kapımız tüm vatandaşlarımıza açık olacaktır. Ben İl Başkanlığım döneminde de siyasi ayrım gözetmeden tüm teşkilatımızla  birlikte  bütün vatandaşlarımızın sorunlarının çözümünde yardımcı olmaya çalıştım.

Ak Parti milletvekili adayları tanıtıldı (5)

 

 

 

 

 

 

 

 

BİZ OYUMUZU ARTIRMAK ZORUNDAYIZ  

Bunu neden yaptığımıza gelince biz Edirne’de oyumuzu arttırmak zorundayız. Biz Edirne’de doğduk, burada bu seviyeye geldik. İnşallah Edirne’de de ruhumuzu teslim etmek nasip olur diyorum.

Ben çoluk çocuğumla Edirne’de yaşamaya devam edeceğim. Milletvekili olursam Ankara da görevim dışında Edirne’de olacağım. Evimi Ankara’ya taşımayacağım. Bunları sizleri bilgi sahibi olmanız için anlatıyorum. Siyaset zor bir görev. Hiç kimseyi kırmak hakkı olmayan  bir görev.

Ak Parti milletvekili adayları tanıtıldı (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 gün sonra 60 yaşına gireceğim.  Bu yaştan sonra kimseyi kırmak diye bir düşüncemiz olamaz. Ben yapamayacağım bir iş için söz vermem. Söz verdiğimde yapma gayreti içinde oldum. Ben her zaman parti örgütümle işbirliği içinde olup   bölgemiz için ne gerekirse yapma gayreti içinde olacağım.Teşkilatımdan habersiz bir çalışma yapmayacağım. Edirne’yi hak ettiği yere taşımak istiyoruz. Edirne’ye güzel yatırımlar getireceğiz.Seçim beyannamemizde de var.  İlk olarak hızlı tren projemizi gerçekleştirmek amacındayız.1 Kasımda tek başımıza iktidara gelirsek, Edirne’de  hava alanı projesi gerçekleşecek. Hızlı trenin Edirne’ye gelmesiyle de  Edirne İstanbul arası 1-1,5 saate düşecek. O zaman Edirne İstanbul arasında günlük turlar düzenlenecek Edirne’yi ziyaretler artacak.

KİMSEDEN OLUMSUZ TEPKİ ALMADIM

Bu bölgemizin hareketlenmesini sağlayacak ilimizde ekonomi canlanacak. Kültür varlıklarımızı ön plana çıkarıp turizmin gelişmesini sağlayacağız. 10 günden bu yana yollardayız. Şu ana kadar kimseden olumsuz tepki almadım. Biz tüm halkımıza hizmet vermek için söz veriyorum. Bölgemiz tarımında büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Gündemde çeltik fiyatları olayı var. Çeltik fiyatları hükümetimizce takip ediliyor. Bu konuda bakanlarımızla görüştüm. Bu yönde en önemli açmaz çeltiğin  piyasada alıcı bulunmaması. Piyasada bir  belirsizlik var  . Bu döviz fiyatlarının istikrarsızlığından kaynaklanıyor. İşadamları piyasaya girmemek için özen gösteriyorlar.1300’den 1800 ‘e kadar fiyatların olduğunu duyuyoruz. T.M.O’nin piyasaya girmesinde çiftçimizi zarara sokacak fiyat açıklanmasına karşıyım. Çeltik konusunu her an takipteyim” dedi.

Ak Parti milletvekili adayları tanıtıldı (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Toplantıda söz alan 2. Sıra milletvekili adayı  Mustafa Mercan, yaşamının her safhasında siyasetin içinde olduğunu  belirterek,” siyaset olmadan ticaret dahil hiçbir şeyin olmayacağını  biliyorum . her zaman halkla iç içe oldum. Türk insanının önünü açan Adalet ve Kalkınma Partisinin üyesi olmaktan gurur duyuyorum. Partimiz Türk halkını  tam tarif eden bir partidir.

Ak Parti milletvekili adayları tanıtıldı (6)

 

 

 

 

 

 

 

Bu amaçla hizmet için buradayım. Daha önce Keşan Belediye Başkan adayı oldum. Uzunköprü’de Keşan’da Uzunköprü’de her yerde olan bir müstemleke anlayışına, ceketimi koysam kazanırım anlayışına isyan eden birisi oldum. İnşallah hep birlikte bu konuda mücadele etmeyi sürdüreceğiz. Her geçen gün daha büyüyoruz. Ceketi koysam kazanırım deyip çalışmayanlara tokat vuracak duruma adım adım geliyoruz. Bu seçimde en iyi neticeyi almak için mücadele edeceğiz. Ben, bana verilen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışacağım” diye konuştu.

Son olarak söz alan İl Başkanı Yasemin Meral, yapılan toplantıyı aday tanıtma programı şeklinde planladıklarını belirterek, “1 Kasım seçimlerini hayırlı olmasını, Milletvekili arkadaşlarımızın da başarılı olmalarını diliyorum. Bu seçim döneminde  büyük  başarıya ulaşmamızı diliyorum” diyen Maral daha sonra 7 Haziran sonrası siyasi gelişmeler konusuna değindi. Bir Kasım seçimlerinin çok önemli olduğuna  belirten Meral, “seçime kısa bir süre olmasına rağmen teşkilatlarımızla birlikte   üstün gayretle çalışacağız diyerek milletvekili adaylarına başarılar diledi.

 

 

 

 142 total views,  2 views today

Next Post

Çeltik sorunu hafife alınmamalı

          Bölgemiz Türkiye’deki çeltik üretiminin %55’ini sağlıyor. Sofralarımızın değişmez yiyeceği olan pirinç pilavının her tanesinde Edirne üreticilerimizin emeği var. Bölgemiz açısından bu denli stratejik ve önemli bir ürün bugün bakıyoruz hasat zamanı gelmiş çeltikte fiyatın ne olacağı belirsiz. Üreticilerin sırtından para kazanmayı adet edinen spekülatörler bu belirsizlik karşısında ellerini ovuşturuyorlar. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp