AK Parti Milletvekili Müezzinoğlu, 2012’yi Değerlendi

admin

“Tüm halkımızın yeni yılını kutluyor, 2013 yılının halkımıza sağlık ve mutluluk getirmesini diliyorum” dedi.

 

 

Müezzinoğlu, bir restoranda düzenlediği basın toplantısında iyisiyle, kötüsüyle bir yılı daha geride bıraktıklarını söyledi.

Türkiye’nin sivil, demokrat ve özgürlükçü bir anayasaya sahip olması gerektiğini ifade eden Müezzinoğlu, Türk milletine yakışır bir anayasa oluşturmayı planladıklarını anlattı.

2012’de mecliste yoğun bir çalışma yaptıklarını anlatan Müezzinoğlu, “Zaman zaman kamuoyunun hoşuna gitmeyen konular olsa da yoğun çalışmalı bir dönemi geride bıraktık. Keşke başarabilseydi dediğim 2 konu vardı. Bir tanesi seçilme yaşının 18’e indirilmesiydi. Ama CHP ve MHP’nin negatif tavrı yüzünden gerekli Anayasa Değişikliği yapılamadı” şeklinde konuştu.

Ülkenin dinamiklerini, siyasi kültürü, demokrasiyi güçlendirecek adımlar atmak için geçlere daha fazla önem vermek gerektiğine dikkati çeken Müezzinoğlu, şöyle devam etti:

“Diğer bir konu da yerel seçimlerin erken tarihe alınmasıydı ama muhalefet partisi destek vermedi. Genelde iktidar seçimden kaçar bizde muhalefet seçimden kaçtı. Er veya geç o sandık milletimizin önüne gelecek. Biz vatandaşımıza zorluk olmasın diye uğraştık. O zorluklar Ak Parti için değil CHP’liler için daha problem olacaktır.”

Türkiye’nin en temel sorunlarından bir tanesinin terör olduğunu, verilen şehitler nedeniyle toplumsal barış ve huzur adına sıkıntılı bir yılı geride bıraktıklarını anlatan Müezzinoğlu, 2013 yılında profesyonel kişilerden oluşan eğitimli güvenlik güçlerinin terörle mücadelede büyük başarılar elde edeceğini vurguladı.

Türkiye’nin Suriye’den kaçan yaklaşık 145 bin kişiye ev sahipliği yaptığını anımsatan Müezzinoğlu, “Ama bir an önce Suriye’de iç kargaşa ve çatışmanın bitmesi gerekir. Halkın arzu ettiği, halkın dinamiklerini temsil eden bir yönetimin gelmesini temenni ediyoruz. Suriye’deki kargaşa bittiğinde Türkiye’nin güney komşularıyla iletişimi de sağlıklı bir sürece girecektir” diye belirtti.

ERGENE NEHRİ

Ergene Nehri’nin suyunun eskiye göre daha iyi olduğunu ifade eden Müezzinoğlu, alınan önlemler ve yapılan çalışmalar sayesinde her geçen gün nehirdeki suyun temizlendiğini kaydetti.

Ergene Nehri’nden 2014 yılının sonunda 2. sınıf su akacağını anlatan Müezzinoğlu, “İnşallah 2014 yılının sonunda su çok daha temiz olacak. Ben inanıyorum ki Ergene, bu bölge insanının ve doğasının hakkı olan koşullara getirilecektir. Yeni bir yıla giriyoruz. Tüm halkımızın yeni yılını kutluyor, 2013 yılının halkımıza sağlık ve mutluluk getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

Ak Parti Edirne Milletvekili Müjdat Kahve ise 2012 yılında Edirne’ye çok büyük yatırımlar yapıldığını belirterek, şöyle konuştu:

“Uzun yıllardan beri kentimizin hayali olan, Karağaaç bölgesine alternatif köprü yapılacak. İhalesi yapıldı ve sonuçlandı. Artık çalışmalar başlayacak. Tarihi köprüler trafik yükünden kurtulacak. Taşkınlar nedeniyle yolları kapatmak zorunda olamayacağız. Yine yer sorunun çözülmesiyle temel atma aşamasına gelen 400 yataklı devlet hastanesininde yapımına başlanacak.

Ayrıca yeni yılda gençlik merkezininde temeli atılacak. Çakmak Barajıyla ilgili çalışmalar devam ediyor. Ana gövde inşaatı büyük oranda tamamlandı. Şimdi iletim kanalları ve sulama kanallarının ihalesi yapılacak”şeklinde konuştu.

Kahve, 2013 yılının tüm Edirne halkına sağlık ve mutluluk getirmesini diledi.

 218 total views,  2 views today

Next Post

Her Zaman Tekrarlanan Sözler

Yeni bir  yıl geldiğinde sıralanan    beklentiler için her zaman benzer sözcükler kullanılagelmiştir. ”Yeni senenin mutluluk,huzur barış” getirmesi gibi beylik sözcükler ile yeni yıla ilk adımı atarız. Kuşkusuz yeni yılda herkesin beklentisi farklıdır. Tüccar daha fazla kazanmak ister, Çiftçi girdi fiyatlarının azalmasından yanadır. İşçiler  ücretlerine yeterli zam verilmesi beklentisi içindedir. Atanmayan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp