Ak Parti Sivil Toplum Örgütleri Toplantısı

admin

Ak Parti Sivil Toplum Örgütleri Toplantısı  (5)

 

 

 

 

 

 

 

DSİ tesislerinde yapılan kahvaltılı toplantıda AK Parti Edirne Milletvekili adayı Rafet Sezen, İl Başkanı Yasemin Meral, Merkez İlçe Başkanı Kerem Arda, parti il ve ilçe yöneticileri ile sivil toplum örgütlerinden ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı Mehmet Eren, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, Meclis Başkanı Fedai Canım, EDSİAD Başkanı İsmet Açıkgöz, EDOSOB Başkanı Emin İnağ, Muhtarlar Derneği Başkanı İrfan, katıldı. Toplantıda ilk olarak söz alan İl Başkanı Meral katılımcılara teşekkür etti. Daha sonra söz alan Milletvekili Adayı Sezen,  bir hafta sonra seçimlere gidileceğini belirterek, “ Milletvekili seçildiğim takdirde  Edirne’nin sorunlarını  tüm sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelip ortak akılla çözümü konusunda öncülük etmeye  söz veriyorum. Ben uzun yıllar buradayım. Bir sivil toplum kuruluşunun başkanlığını sürdürüyorum. Edirne’nin birlik ve beraberliğe, dayanışmaya ihtiyacı var.   Çiftçilerin sorunlarını iyi biliyorum.

Ak Parti Sivil Toplum Örgütleri Toplantısı  (4)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Üreticilerimizin Ankara’daki sesi olmak isterim. Edirne’miz devletimizden bugüne kadar gereken desteği alamadı. Önemli projelerimiz bunların başında hızlı tren gelmektedir. Hamzadere ve Çakmak barajı projelerimiz var. Bu projeler en kısa sürede hayata geçirilmeli. Edirne birlik ve beraberlik içinde olursa çok yararlı hizmetler gelir.Ben hiçbir zaman  vatandaşlar arasında ayrım yapmadım. Bana kim gelirse sorunları ile ilgilendim. Seçildiğim takdirde Edirne’yi turizm yönünden geliştirmek için gereken desteği sağlayacağım.  Edirne’de işsizlik var mı, kalifiye eleman konusunda talep var. Bunu bulmak mümkün değil Üniversite kariyeri olanların iş bulması konusunda da sıkıntı var.  Bu konuya çözüm bulmalıyız. Edirne en az proje üreten bir İl. Bu konuda ortak karar vereceğiz.1 Kasım seçimlerinin hayırlı olmasını dilerim.  Seçim öncesi koalisyon kurulamadı. Bu geçen zamanda aslında ülkemiz için kayıptır. İnşallah bu seçimde çoğunluğu sağlayıp iktidar oluruz. Bölgemizin önemli sorunlarından biri Çeltikte fiatlar belirsiz Tüccarlar seçimi bekliyor. Konuşmaların sonunda buradaki konuklarımın da fikirlerini almak isterim” dedi.

Ak Parti Sivil Toplum Örgütleri Toplantısı  (1)

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra konuşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı  Özay Öztürk bölgenin ekonomik konumuna dikkat çekerek, Biz tarım ve hayvancılıkla iştigal eden bir kurumuz. Bölgemizde arazi toplulaştırılmasının hızlı bir şekilde yapılmasının yararına inanıyoruz. Bu tarımın gelişmesi açısından çok önemli bir konu, sulama projelerinin bir an önce sonlandırılması lazım “ dedi. Daha sonra söz alan ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Zıpkınkurt.  Kurumlarının Edirne’nin ticaretinin yanında olduğunu ifade ederek, “  Arkadaşımız büyük bir sivil toplumunun başında bölgenin ekonomik konularını çok iyi biliyor. TBMM bakıldığında çoğu doktor avukat onların arasında işadamı az. Bizler kendimizi anlatmakta zorlanıyoruz. Ancak bakanlara anlatabiliyoruz.  Büyük bir kurumun yöneticisinin Milletvekili olması bizim için onur verici. Rafet Başkana başarılar diliyorum” diye konuştu.

Ak Parti Sivil Toplum Örgütleri Toplantısı  (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Ardından konuşan, ETSİAD Başkanı İsmet Açıkgöz, bölgede bazı sektörlerin yok olduğunu bunların başında kömür işletmeleri geldiğini  bu sektörde çalışan insanların azaldığını söyledi.   Kendilerinin de  projeleri olduğunu belirten Açıkgöz Sezen’e başarılar diledi.

Ardından konuşan EDOSB başkanı Emin İnağ,  kendi meslekleri ile ilgili projelerinin olduğunu belirterek bu konuda siyasilerden yardım istediklerini ifade etti.  Bu projelerin ancak ekip işi ile gerçekleşebileceğini belirterek, “mecliste esnafları temsil edecek vekilin olmadığını görüyoruz” diyerek AK Parti milletvekili adayı Sezen’e başarılar diledi.

Ak Parti Sivil Toplum Örgütleri Toplantısı  (6)

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Muhtarlar Derneği Başkanı İrfan Tasmalı konuşmasında, “ Biz toplumun alt temsilcisi olan muhtarlar, Halkın sorunları ile iç içedir.  Ülkemiz alt yapısında sıkıntı yaşanıyor. Bölgemizde üniversiteyi bitiren öğrencilerimiz var. Bölgemiz sanayisinde alt yapıyı oluşturamıyoruz. Ben halkımızdan şunu isterim çocuklarımızı üretimde yetişmesini sağlayalım. Böyle toplantılar bizim için çok önemli. Bir yerde birlik ve beraberlik olmazsa orada işler yürümez Diyerek Sezen’e başarılar diledi.

Daha sonra Sezen Meslek kuruluşları temsilcilerinin sorularını yanıtladı.

Ak Parti Sivil Toplum Örgütleri Toplantısı  (3)

 96 total views,  2 views today

Next Post

Bolyarovo Kültür Sarayı açılışı yapıldı

              Bulgaristan Yambol ili  Elova ilçesi Boylarovo Belediyesi ile Kırklareli İlçesi Üsküp Belediyesi  AB sınır ötesi işbirliği  İPA projesi kapsamında  gerçekleştirilen  kültür sarayının açılışı  Bolyarova’da yapıldı. Yapılan açılış  törenine,  Yambol milletvekilleri Atanas Mercanev,Kirco Karagözev, Bolyarovo Belediye Başkanı, Hristo Hristov, Üsküp Belediye Başkanı  Hüseyin Kasap, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp