AK Parti temayül yoklamasını yapıldı

admin

AK Parti’nin temayül yoklaması  cumartesi günü Irmak Sosyal tesislerinde yapıldı.

Temayül yoklamasına Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Eski İl Başkanı Müjdat Kahve ile eski Milletvekili Necdet Budak,  Genel Merkez kararı gereği katılmadı. Diğer adaylardan  Ahmet Günşen, Ayhan Demir, Fahrettin Savcu Fatma Aksal, Hatice Gül, Mahmut Kurt, Mustafa Okur, Muzaffer Güven ve Tuna  Bekleviç yoklamada hazır bulundu.

AK PARTİ TEMAYUL YOKKLAMASI (1)

 

 

 

 

 

 

 

Temayül yoklamasında oy vermek için oluşturulan kurul sözcüsü, AK Parti İstanbul Milletvekili Ünal Kacır burada  yaptığı konuşmada AK Partinin Cumartesi ve Pazar günü ülke genelinde temayül  yoklamaları yapacağını belirterek şunları söyledi; “Bugün Temayül yoklamasını yapmak üzere parti genel Merkezimiz tarafından görevlendirilen  arkadaşlarımı   sizlere tanıtmak istiyorum. Komisyonumuzda  Çanakkale Milletvekili İsmail Taşdemir, Tekirdağ Milletvekili Özlem Gümüşçü, Genel Merkez MKYK Kadın kolları üyesi  Çiğdem Goncagül ile İl Başkanı Rafet Sezen  komisyonumuzda yer almaktadır.  İnşallah bugün burada teşkilatımızın temayülünü belirleyeceğiz. Teşkilatımız aday adayları hakkında ne düşünüyor hangisine öncelik tanıyor.

AK PARTİ TEMAYUL YOKKLAMASI (3)

 

 

 

 

 

 

 

Böylece teşkilatımızın eğilimini tespit edeceğiz. Buna seçim diyemeyiz. Biz AK Parti olarak ön seçim yapmıyoruz. Fakat böyle temayül yoklaması yapıyoruz. Burada sivil toplum kanaatleri, halkımızın kanaatleri, mülakat sonucunda komisyonumuzun kanaatleri ile en üst seviyede değerlendirilerek neticeye varılıyor. Bu çalışmaların Edirne için hayırlı olması temennisinde bulundu.  Partililerimiz burada kurulan ilçelerin adı bulunan sandıklarda oylarını kullanacaklar. Buradaki sandıkların bulunduğu  masalarda Genel Merkez tarafından belirlenen listelerde adı bulunanlar oylarını kullanacaklar. Bunlar bizim elektronik sistemde kayıtlı olan isimlerden oluşmaktadır. Oy verecek arkadaşlarımız gelecek tercih listesinde yer alan dokuz isimden hangilerini uygun görüyorlarsa karşılarına işaret koyacaklar. Edirne’den üç milletvekili seçilecek bunun için üç isim işaretlenecek. Bundan fazla kişi işaretlendiğinde iptal olacak. Bunun dışında daha az ve hiç işaretlenmiyorsa onlar da dikkate alınmayacak. İşaretlenecek aday adayı sayısı üç olacak. Burada kayıtlı dokuz aday adayımız var bu arkadaşlarımızın dışında da aday adayı olabilir. Onlar temayüle dahil değil. Eski milletvekili olanları Genel Merkezimiz tanıyor onların temayül yoklamasını girmesine gerek yok” dedi. Daha sonra temayül yoklamasına girecek milletvekili aday adayları tanıtımı yapıldı. Temayül yoklamasına  Mustafa Okur katılmadı.

AK PARTİ TEMAYUL YOKKLAMASI (2)

 

 

 

 

 

 

 

Tanıtım töreninden sonra  oy verecek partililer kendi bölgelerinin stantlarında  oylarını kullandılar. Oylama sonrasında sandıklar açılmadan Genel Merkeze gönderilip orada değerlendiriliyor ve sonuçlar Genel Merkez tarafından açıklanıyor.


AK PARTİ TEMAYUL YOKKLAMASI (4)

 

 

 

 

 

 

AK PARTİ TEMAYUL YOKKLAMASI (5)

 

 

 

 

 205 total views,  2 views today

Next Post

Gül "siyasette kadınların başarısını kanıtlamak amacındayım"

AK Parti’den Edirne Milletvekili aday adayı olan  Edirne eski sağlık Müdürü Uzman Doktor Hatice Gül; “ bö göreve sadece kadın olduğum kadın kontenjanı beklediğim için değil  bu konuda donanımlı ve başaracak düzeyde olduğum için aday adayı oldum” dedi Edirne’den AK Parti Milletvekilliği aday adaylığı konusunda açıklama yapan  Hatice Gül, kadınların […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp