AK Parti’de Genç, dinamik Milletvekili aday adayı

admin

Edirne’nin genç iş adamlarından ve siyasetin renkli siması Mahmut Kurt, 7 Haziran’da yapılacak Genel Seçimlerde AK Parti’den  Milletvekili aday adayı oldu. AK Parti’nin kurucu Gençlik Kolları Başkanlığını yapan, iş adamı ve Makine Mühendisi Mahmut Kurt, “Ülkemizi daha müreffeh, milleti mutlu, kalkınmış ve milli gelir seviyesi yükselmiş bir şekilde sürdürmesi için milletimizi parlamentoda temsil etmek için yola çıktık.  Güçlü Türkiye hedefini 12 yıldır sürdüren AK Parti’den adaylığımı koyarak, partimize ve bölgemize katkıda bulunmak için aday adayı oldum” dedi.

mahmut kurt aday adayı (1)

 

 

 

 

 

 

 

Genç iş adamı Mahmut Kurt, 7 Haziran’da yapılacak seçimlerde AK Parti Milletvekili olarak, millete hizmet etmek amacıyla aday adayı olduğunu bildirdi.

AK Parti Edirne İl Başkanlığında düzenlenen törene AK Parti Edirne İl Başkanı Rafet Sezen, AK Parti Milletvekili aday adayları Hatice Gül, Tuna Bekleviç ve partililer hazır bulundu. AK Parti Milletvekili aday adaylığı başvurusunu yapan Mahmut Kurt, evraklarını İl Başkanı Sezen’e teslim ettikten sonra başvuru formunu imzaladı.

Törende konuşan Mahmut Kurt, kurulduğu günden bu güne kadar AK Parti’nin Edirne’de gelişmesi için elinden gelen katkıyı verdiğini ifade ederek, “AK Parti Edirne Gençlik Kolları kurucu başkanlığıyla başladığım siyasi yaşamımda, partimin her kademesinde görev aldım. Bu görevlerimde her zaman ilimize ve ülkemize hizmeti ilk görev olarak kabul ettim” diye konuştu.

Amacının, ülkemizi daha müreffeh, milleti mutlu, kalkınmış ve milli gelir seviyesi yükselmiş bir şekilde sürdürmesi için çalışmak olduğunu ifade eden Mahmut Kurt, şunları söyledi:

“AK parti’nin 2023 ve 2071 hedefleri milletimiz için umudun gerçeğe dönüşmesi yılları olacaktır. Bizden sonraki nesillere daha güzel, müreffeh bir ülke bırakmak için hep birlikte çalışmak zorundayız. Bu bilinçle aday adaylığı sürecinde partimize katkıda bulunmak amacıyla sürece dahil oldum.  Siyasi yaşamımda edindiğim bilgi ve tecrübelerimle yaşadığım kente hizmet etmek istiyorum. Edirne ve yeni Türkiye için tüm gücümle çalışmaya talibim.”

mahmut kurt aday adayı (2)

 

 

 

 

 

 

 

Mahmut Kurt, ayrıca ülkemizi daha müreffeh, milleti mutlu günlere taşımada büyük katkıları bulunan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ve Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na teşekkürü de bir borç bildiğini ifade etti.

MAHMUT KURDUN ÖZGEÇMİŞİ ŞÖYLE:

1979 yılında Yalova’da doğan Mahmut Kurt, 1996 yılında Trakya Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nü kazanarak Edirne’ye geldi. Öğrenim hayatının yanı sıra gazetecilik mesleğine de giriş yapan Kurt, Cihan Haber Ajansı, İhlas Haber Ajansı ve Doğan Haber Ajansı’nda muhabir ve bölge sorumlusu olarak görev yaptı. Edirne’nin yerel gazetelerinden Gündem Gazetesi’nin Kurucu Yazı İşleri Müdürü olan Mahmut Kurt, köşe yazarlığı da yaparak gündemin nabzını tuttu.

Kurduğu Mühendislik Bürosu’nda inşaat proje işleri yapan Kurt aynı zamanda Yapı Denetim şirketi kurarak mesleki birikimini daha güvenilir ve denetimli binaların yapılması için değerlendirdi.

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Mahmut Kurt, Edirne’nin yerel ürünü olan meyve sabununun profesyonel olarak imalatına başlayarak Hanımeli markası ile 9 ülkeye ihracatını gerçekleştirdi.

mahmut kurt aday adayı (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sivil toplum kuruluşlarında aktif şekilde yer almaya özen gösteren Kurt, Türk Kızılayı Edirne Şubesi Başkan Vekilliği, Edirne Gönüllüleri Yönetim Kurulu Üyeliği, İş adamları derneklerinde yöneticilik, Trakya Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, TMMOB Makine Mühendisleri Odası üyeliği görevlerinde bulundu.

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Mahmut Kurt, Edirne’den İlknur Kurt ile evlendi. Bu evlilikten Elif Naz ve Muhammet Emir isimli iki çocukları dünyaya geldi.

 

 

 


 334 total views,  2 views today

Next Post

Yasta değil isyandayız

Edirne  Tabip Odası  üyeleri  Özgecan’ın katledilmesini  kınadı Edirne Tabip Odası üyeleri Devlet Hastanesinde yaptıkları   toplantıda Mersin’de Ögecan’ın katledilmesi ni kınandı . Burada yapılan konuşmada Acılarının büyük olduğu  belirtilerek; “ Özgecan daha baharında bir çiçek iken vahşice dallarından koparıldı. Öncelikle Özgecan’a Allahtan rahmet diliyor, nurlar içinde yat diyoruz. Sonra ailesine ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp