AK Parti’den “Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumu”

admin

AK Parti Ekonomi İşleri Başkanlığı’nın önderliğinde Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumu Edirne’de düzenlendi. Moderatörlüğünü Prof.Dr. Ayhan Gençler’in yönettiği ve AK Parti Ekonomi İşleri Bşk. Yrd. Fatma Salman’ın katılımıyla Lalezar Restaurant’ta gerçekleşen etkinliğe, AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Çağrı Muştu, İl Genel Meclis Üyeleri,  AK Parti Kadın Kolları Başkanı Fatma Aksal, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Belediye Başkanları, İlçe Başkanları, İl yönetimi, Merkez İlçe yönetimi ile Kadın kolları katıldı.

Açılış konuşmasını AK Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe yaptı. Akmeşe konuşmasında; “Bugün burada, sabah teşkilatımızla ve öğleden sonra da STK’lılarla Edirne’nin ekonomik beklentilerini masaya yatırıyoruz. Beklentilerimiz nedir? Kısa ve uzun zamanda ne gibi ekonomik sorunları aşabiliriz? Bunları hep beraber burada tartışacağız. Bildiğiniz gibi ekonomide istikrar ve kararlılık çok önemli. Bizde AK Parti iktidarı olarak 15 senden bu yana bunu bildiğimiz ve buna inandığımız için özellikle ekonomide başarılı olduğumuzu söyleyebiliriz. Milli gelirimizden şu anki ekonomik durumumuza kadar Türkiye genelinde hepimiz bunu çok iyi bildiğimiz için, bakın bir sürü operasyonlar olmasına rağmen Allah’a şükür ekonomimizde bozulma yada gerileme yok. Bunun için istikrar ve devamlılık çok önemli. Ben bu toplantımızın Edirne’mize ve Türkiye’mize hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

23. ve 24. Dönem Ağrı Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Ekonomi İşler Başkan Yardımcısı Fatma Salman yaptığı konuşmada; “Şu anda 81 ilde başlattığımız ve bizzat 81 ile gittiğimiz ve bugün hep beraber yaşayacağımız toplantıyı bütün illerde gerçekleştiriyoruz. Uzun bir dönemdir iktidardayız. Türkiye tarihinde aslında bir parti bu kadar uzun süre iktidarda kaldı. Bunun en büyük göstergelerinden biriside ekonomik istikrar ve ekonomik büyümedir. Kalkınmanın refahın istenilen bir düzeye gelmiş olması ve bunun sürdürülebilir bir duruma gelmiş olması ekonomik verilerde hep karşılaştığımız ve bizi de mutlu eden bir gelişmedir. Biz bu ekonomik gelişmeleri yerelde tespit etmeyi düşünüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla bu projeyi gerçekleştiriyoruz. Bütün illere gidiyoruz. 3 aşamalı bir süreçten bu toplantımız gerçekleşecek. Sabah, Teşkilatımızla, öğleden sonrada STK’lılarla olacak. 3. Aşamada da sizlere sorduğumuz soruların aynısını bizler halka gidip anket yaparak soracağız. Sorularımızın özeti;  Ak Parti İktidarında İlimizde yapılan, yapılmış yatırımlar ve bundan sonra yapılması gereken yatırımlar şeklinde beklentileri soracağız. Burada bu cevapları değerlendireceğiz. Buradan çıkan son Raporu sayın vekilimizle de değerlendirdikten sonrada son halini Sayın Cumhurbaşkanımıza vereceğiz. Bu çıkarttığımız rapor Sayın Cumhurbaşkanımız içinde çok önemli. Çünkü kendilerinin vereceği talimat direk somutlaşarak ili ekonomik anlamda ilgilendiren sonuçlar olarak karşımıza çıkacak. Bugüne kadar hiçbir siyasi partinin yapmadığı çalışmayı ekonomik anlamda Türkiye’de bizler başlattık. Bu çalışma çok önemlidir.” Dedi.

Daha sonra konuşma yapan program Moderatörü Prf.Dr. Ayhan Gençler, bu araştırma konusunun temel unsurunun 2019 yılında yapılacak olan Seçimler, Türkiye’de ki aynı zamanda yönetim anlayışındaki farklılaşmanın da daha dinamik olarak hayata geçirilmesi için bazı somut verilere ihtiyaç duyulmaktadır. Dolayısıyla seçimlerde de özellikle şehirlerin beklentileri nelerdir? Şehirlere damga vurabilecek olan yatırımlar ne olabilir? Bunlara en iyi yön verebilecek olan, bu talepleri ortaya koyabilecek olanlarda o şehrin hem parti teşkilatı hem sivil toplum kuruluşları ve dolayısıyla şehrin tüm katılımcılarıdır. Bu toplantılar da bu şehrin kişilerinin fikirlerini ortaya koyabilmesi için önemli bir fırsattır” dedi.

 

Daha sonra etkinliğe katılanlara 5 ayrı soru yöneltildi. Yöneltilen sorular şöyle;     

  • Hükümetin son 15 yılda şehrinizde gerçekleştirdiği ve sizi en çok memnun eden yatırımı veya projesi ne oldu?
  • Şu anda şehrinizde devam eden ve hızlanması gerektiğini düşündüğünüz en önemli yatırım veya proje hangisidir?
  • Önümüzdeki dönemde şehrinizde başlanmasını beklediğiniz, en önemli yatırım veya proje hangisidir?
  • Şehriniz ihtiyaç duyduğu yatırımların gerçekleşmesinin önündeki en önemli engel(ler) nelerdir?
  • Şehrinizin önümüzdeki 10 yıllık sürede hangisi proje veya projelerle cazibe merkezi haline gelmesini yada öne çıkmasını istersiniz?

 

 87 total views,  2 views today

Next Post

Uğur MUMCU, bir defa daha anıldı

24 Ocak 1993’te Ankara’da Karlı Sokak’taki evinin önünde düzenlenen suikast sonucu yaşamını yitiren demokrasi şehidi Uğur Mumcu ölümünün 25. yılında Edirne’de anıldı. Uğur Mumcu’yu anma törenine Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Hakan İşcan, partililer, Atatürkçü Düşünce Derneği Yönetimi ve üyeleri, bazı STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.  Edirne Belediyesi önünde toplanan kortej, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp