AK PARTİ’DEN ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİ ZİYARET

admin

fotoğrafAK PARTİ’DEN ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİ ZİYARET

            Ak Parti Edirne Halkala İlişkiler Başkanlığının düzenlediği Sivil Toplum Örgütü ziyaretlerinin biride Şehit Aileleri Derneğine yapıldı.

Ak Parti İl Başkanı Av. Müjdat KAHVE, İl Başkan Yardımcısı İl Halkla İlişkiler Başkanı Hilmi ZORLUTUNA , İl Başkan Yardımcısı Aziz AKPINAR, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Cevat DARCANLI ve İdris DİNÇ in katılımıyla gerçekleşen ziyarette karşılıklı fikir alışverişinde bulunularak derneğin faaliyetleri ve sorunları dinlendi. Şehit Aileleri Dernek Başkanı Ali Nermin Vardar , Dernek Başkan Yrd Faruk ÇİFTÇİ ve Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri katıldılar.

Dernek Üyelerinden bazıları toplu taşıma araçlarında Şehit Aileleri ve yakınlarına söz verilen ücretsiz kart olayının çözüme kavuşmadığını dile getirdiler.

Bunun  üzerine Şehit yakınlarının ücretsiz taşınması ile ilgili ETUS Başkanı Serkan OLTANDİKEN ile görüşen Ak Parti İl Başkanı Av. Müjdat KAHVE kartların şubat ayı içerisinde verileceği sözünü aldı.

Şehit Aileleri ile ilgili ikinci iş hakkı kapsamında kanun çıktı, yönetmelik yayınlanıp yürürlüğe girmedi sözü üzerine İl Başkanı Av. Müjdat KAHVE Aile ve Sosyal Politikalardan sorumlu Bakan Yardımcısı Aşkın ASAN ı arayarak bir görüşme yaptıktan sonra konuyu kendisine iletti ve yaklaşık 20 dk sonra telefonla dönüş yaparak işe alma müracaat dilekçelerinin kabulüne başlandığı haberi kendisi tarafından bildirildi.

 

 225 total views,  2 views today

Next Post

Edirne’den Kıbrıs’a Gönül Köprüsü

Edirne’den Kıbrıs’a Gönül Köprüsü Türkiye’de faaliyet gösteren yüzlerce sivil toplum kuruluşunun üye olduğu çatı kuruluş olan Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) heyeti çalışma ve temaslarda bulunmak amacıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’ine (KKTC) bir ziyaret gerçekleştirdi. Yapılan ziyarete Edirne Mimar Sinan Vakfı adına katılan mütevelli heyet başkanı Av. Şükrü Çeşme, TGTV […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp