AK Partili Kahve’den Yeni 5 Tl’lik Banknotlarla Toplantı

admin

Ak Parti Edirne İl Başkanı Avukat Müjdat Kahve, IMF’ye olan borcun bitmesiyle ilgili olarak, “Ak Partili olsun olmasın herkes bundan rahatça gurur duymalı” dedi.

Kahve, partisinin İl Başkanlığı binasında bir basın toplantısı düzenledi. Yanına 20 adet 5 TL banknot alarak toplantıyı düzenleyen Kahve, hükümeti dış borç üzerinden eleştiren ÇHP Milletvekiline göndermede bulundu.

IMF’ye olan borcun bitmesi sonucu her Türk vatandaşının dünyada rahatlıkla gezebileceğini söyleyen Kahve, “Ak Partili olmasın ekonomideki gelişmeler konusunda herkes gurur duymalı. Türkiye ekonomisinin 11 yılda kat ettiği yol ortada” dedi.

2002 yılında kişi başı milli gelirin 3 bin 492 dolar olduğunu, 2012 yılında ise bu rakamın 10 bin 400 dolarak yükseldiğini ifade eden Kahve, “Burada 3 katın üzerinde bir artış söz konusu. Hem nüfusu, hem de kişi başı milli geliri artan başka bir ekonomi dünyada yok.

Avrupa’da ve dünyada yaşanan ekonomik krize rağmen gelinen nokta bu. Bizi eleştirenler ya matematikten anlamıyor, ya da ekonomiden” diye konuştu.AW000951

 134 total views,  2 views today

Next Post

Trakya’da Yılın İlk Arpası 1 Lira 90 Kuruştan Satıldı

Trakya’da yılın ilk arpa satışı, Edirne’nin Keşan ilçesinde Keşan Ticaret Borsası’nda gerçekleştirildi. Yılın ilk arpası yapılan ihale sonucunda 1 Lira 90 Kuruş’tan satıldı. Keşan’a bağlı Yenimuhacir beldesinde çiftçilik yapan Aytekin Çetinbaş’ın getirdiği bin 200 kilogram arpa, 80 kuruştan ihaleye çıkarıldı. Yapılan açık arttırma sonucunda yılın ilk arpası, 1 lira 90 […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp