AK Parti’nin yeni il Başkanı RAFET SEZEN’den Basın Toplantısı

admin

Sezen “İl Başkanlığı ile birlikte Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini birlikte yürüteceğim. Benim için her iki görev de önemli. Başbakanımın desteği ile Trakya Birliğimiz için  daha yararlı işler yapacağız. İki görevi bir arada yürütmek için yasal bir engel bulunmuyor”

rafet sezen-müjdat kahve (1)

Bir süredir gündem konusu olan AK Parti İl Başkanı belli oldu. Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen Başbakan’ın onayı ile İl Başkanlığına getirildi.

rafet sezen-müjdat kahve (2)

Parti  İl Merkezinde düzenlenen basın toplantısı ile görevi eski İl Başkanı Müjdat Kahve’den devralan Sezen, hem İl Başkanlığında hem de birlikte yürüteceği T.Birlik Yönetim Kurulu  Başkanlığı görevini başarı ile sürdüreceğini söyledi.

Toplantıda ilk olarak söz alan  AK Parti  Edirne Eski İl Başkanı Kahve yeni başkana başarılar diledi,bundan sonra da partisinin hizmetinde olduğunu belirtti. Daha önceki konuşmasından bir yanlış anlaşılma olduğunu, partisinin başarısızlığının söz konusu olmadığını sadece birinci olmadığı zaman başarılı olamayacağını  ifade etmek istediğini, göreve geldiklerinden bu yana  partilerinin başarı oranında ve üye sayısında büyük mesafe kaydettiklerini belirtti. Daha sonra görev belgesini alan yeni il başkanı Sezen’e  eski başkan Kahve görevini devretti.

rafet sezen-müjdat kahve (4)

Daha sonra söz alan İl Başkanı Rafet Sezen,  bundan önce görev yapan il başkanlarına teşekkür ederek, sözlerini şöyle sürdürdü. “ Ben görevimin zorluğunu bilerek bu görevi üstlendim. Benim görevim Edirne için önemli bir görev. AK Partinin Trakya’da başarılı olması sıkıntılar yaratan bir konu. Arkadaşlarımız partilerinin başarısı için çaba harcadılar. Kendilerini kutluyorum. Bundan sonra ayırım yapmadan  sivil toplum kuruluşlarımızla işbirliği içinde olarak, hizmet sunacağız. Diğer partiler ve bütün halkımızla kucaklaşarak, Yeni bir vizyon  açma amacındayım. Bu konuda başarıyı hedefliyorum. Genel Merkez bu görevi bana verirken, Edirne’de bütün kesimleri kucaklayacak yapıya sahip olduğumu düşünerek verdiler. İşimin çok zor ve meşakkatli bir yol olduğunun inancındayım.

rafet sezen-müjdat kahve

Bundan önce görev yapan arkadaşlarımız bize partinin başarısını %30 dolayında bıraktılar. Bundan sonra bize düşen görev partimizin başarı oranını daha da yükseltmek olacaktır.

Bunu sağlarsak kendimizi başarılı sayacağız. Ben burada Edirne diyorum. Edirne için birlikte olmalı, Edirne’de tüm kesimlerle görüşüp yapılması gereken hizmetleri ortak karar vermeliyiz.

rafet sezen-müjdat kahve (3)

Bu arada tek başına iktidar nimetlerinden faydalanmayı başarmalıyız. Bu nedenle görevi kabul ettim. Görevi aldığımdan bu yana çok olumlu tepkiler aldım. İnşallah kimseyi mahcup edip kırmadan,bu görevimizi başarı ile yerine getirme şansımız olur. Önümüzdeki birkaç gün içinde yeni bir yönetim kurulu oluşturup listeyi Ankara’da onaylatmam gerekecek. Bu listede olanların tamamı AK Partili olacak.  Bu listede yeni AK partililerde olabilir.

Gönlümüzün ve kapılarımızın herkese açık olduğunu belirtmek isterim.

İL BAŞKANLIĞI İLE BİRLİKTE T.BİRLİK Y.KURULU BAŞKANLIĞINI SÜRDÜRECEĞİM

Hangi partiden olursa olsun, bizim partimizle çalışmak isteyen herkese kapımız açık olacak.Herkese eşit mesafede yaklaşmaya çalışacağım. Bu çok zor bir görev. Sonuçta benim bir başka görevim de var. T.Birlik Yönetim Kurulu Başkanıyım. Trakya Birlik ne olacak diye soruyorlar.

T.Birliğe bir şey olmayacak. Ben İl Başkanlığımın yanı sıra, T.Birlik Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdüreceğim.Birlik seçimi 2015 ocak ayında yapılacak. O zamana kadar görevdeyim. O günden sonra da ortaklarımın desteği ile görevime devam etme amacındayım.

  TRAKYA BİRLİK BENİM BİRİNCİ KONUM

Türkiye’nin Trakya Birliğe çok ihtiyacı olduğunu biliyorum. Başbakanımız ve bakanlarımız da bu yönde bana sonuna kadar destek vereceklerini söylediler. Trakya Birlik benim birinci konum. Benim başkanlığım 10 yıldır devam ediyor. Yönetim Kurulumuz çekirdek kadro olarak değişmedi. Başarılı bir yönetimimiz var” dedi

 

 

 107 total views,  2 views today

Next Post

Tuzcular’dan Geleneksel Resim Sergisi

Tuzcular Otomotiv firmasınca geleneksel olarak her yıl yapılan resim sergisinin bu yıl 9.su gerçekleştirildi. Geleleneksel Resim Sergisi Ödül Törenine Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Serhat Ocak, Tuzcular Otomativ A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Murat Tuzcu, Genel Müdür Ertuna Bilgiç, resim yarışmasında […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp