Ak Parti’de ilk milletvekili sınavı cumartesi günü

admin

AK Partide her seçim öncesi tekrarlanan milletvekili belirlemede önem taşıdığı belirtilen temayül yoklaması 28 Şubat Cumartesi Günü gerçekleşecek. Edirne’de yapılacak temayül yoklamasında millitvekili aday adayı olacaklar arasında  olan Eski İl Başkanı Müjdat Kahve,Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile Eski Milletvekili Necdet Budak yer almayacak. Bu üç aday adayını Genel Merkez değerlendirecek. Bunların dışında Edirne Milletvekilliği için aday adayı olan  dokuz aday adayı  temayül yoklamasına girecek.

rafet sezen

 

 

 

 

 

 

 

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan AK parti Edirne İl Başkanı Rafet Sezen, partilerinde temayül yoklamasının önümüzdeki cumartesi günü yapılacağını belirtti. Sezen Cumartesi günü  saat 10.00 -16.00 saatleri arasında Irmak Düğün salonunda yapılacak.

Edirne’den 7 Haziranda yapılacak Milletvekili seçimleri için aday adayı olarak  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu dahil 12 aday adayının başvuruda bulunduğunu  kaydeden Sezen; “ Genel merkezimizin kararı kapsamında  Sağlık Bakanımız Müezzinoğlu, eski il başkanı Müjdat Kahve, ile eski milletvekili  Prof Dr. Necdet Budak adı temayül yoklamasında yer almayacak. Bu üç ismi Genel Merkezimiz değerlendirecek” dedi.

Rafet Sezen  yapılacak temayül yoklamasına il ,ilçe kadın ve gençlik kolları yöneticileri bunun dışında  belediye meclis üyeleri , il genel Meclis üyeleri  ile belediye başkanları oy kullanabilecek.

AK partiden  haziran ayında yapılacak milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunda  bulunanların isimleri şöyle; Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu. Eski İl Başkanı Müjdat Kahve, Eski Milletvekili Necdet Budak, daha önce yapılan belediye seçimlerinde Edirne Belediye Başkan Adayı olan   Ahmet Günşen,Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun Danışmanı eski Edirne il Başkanı Ayhan Demir,  Fatma Aksal, Mahmut Kurt, Mustafa Okur, Muzaffer Güven, Fahrettin  Savcu, Tuna Bekleviç, Eski Sağlık Müdürü Hatice Gül

 12 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Belediyesi Elektriği indirimli fiyatla kullanacak

Edirne Belediyesi, Trepaş firmasıyla ortaklaşa imzaladıkları protokolle elektriği %15 indirimli kullanacak. Edirne Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantıya Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Trepaş Satış ve Piyasa İşlemleri Müdürü Taylan Genç, Edirne Belediye Başkan Yardımcıları Selçuk Çakır, Hüsnü Güler ve Hakan İşcan, Müşteri Hizmetleri ve Edirne Perakende Hizmetleri Müdürü Nihat Ülkücü, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp