Akademi Rumeli 3. çalışmaları devam ediyor

admin

Akademi Rumeli 3. çalışmaları devam ediyor (4)

 

 

 

 

 

 

Akademi Rumeli 3. Etkinlikleri devam ediyor. Çalışmalara Yunanistan’dan katılan Koordinatör Öğretmen Erhan Hüseyin Ali, çalışmalarla ilgili olarak yaptığı açıklamasında., “ Akademi Rumeli 3.etkinliğine katılmak için Yunanistan’dan geldim. 12 öğrenci ile Edirne’ye geldik. 7 kız 5 erkek öğrencimiz var. Üniversite düzeyinde Edirne’de okuyan öğrencilerimiz ile geldik. Buradaki üçüncü günümüzde çocuklarımız bütün atölyelerde görev aldılar. Çalışmalar yapıyorlar. Müzik atölyesinde ve 6 atölyede çalışıyorlar. Burada öğrencilerimiz 9 balkan ülkesinden gelen öğrencilerle kolaylıkla uyum sağladılar. Öğrenciler birbirini yakından tanıma imkânı buldular.

Akademi Rumeli 3. çalışmaları devam ediyor (3)

 

 

 

 

 

 

 

Bu arada Türkiye hakkında da fikir sahibi oluyorlar. Burada ayrıca her akşam kültür etkinlikleri yapılıyor. Akşam güzel bir gösteri sundular. İzleyicilerin bu gösterilerden memnun olduğu söylendi.  Akademi Rumeli 3. bitiminde öğrenciler birikimli olarak memleketlerine dönecekler.”dedi. Bulgaristan’dan Akademi Rumeli 3 Programına katılan Bulgaristan Koordinatör Öğretmeni Menent Şukrüyeva “Bulgaristan Şumnu Bölgesinden Akademi 3. Programına katıldım. Daha iki koordinatör arkadaşımız var. Şumnu bölgesinden 12 öğrencimiz var. Bir de güney Bulgaristan’dan 12 öğrencimiz bulunuyor. Burada en kalabalık kontenjan Bulgaristan’dan oldu. Üç günden beri buradayız. Çok güzel izlenimlerle buradan ayrılacağımızı umuyorum. Çocuklarımız çok önemli bilgiler kazanıyor. Aralarında arkadaşlıklar kuruyorlar. Kısaca bu proje ülkeler arasında güzel bir köprü oluşturuyor.”dedi.

Akademi Rumeli 3. çalışmaları devam ediyor (2)

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra konuşan Yunanistan’dan Akademi Rumeli 3.e katılan öğrenci velisi İsmail Ali İsmail” Akademi Rumeli etkinliğine katılan oğlunun aynı zamanda T.Ü Eğitim Fakültesi öğrencisi olduğunu belirterek, “ birlikte burada bulunuyoruz. Burada bulunmaktan çok mutluyuz. Yeni arkadaşlar edinmek, yeni kültürler öğrenmenin mutluluğu içindeyiz” diye konuştu.

Akademi Rumeli 3. çalışmaları devam ediyor (6)

 

 

 

 

 

 

 

Akademi Rumeli için Yunanistan’dan gelen Elif Amuşka adındaki öğrenci böyle bir etkinlik için Yunanistan’dan geldiğini, burada yeni arkadaşlar edinmekten çok memnun olduğunu belirterek;”gelenlerin Türk olduğunu bilmek bizlere mutluluk verdi. Burada yeni arkadaşlık ilişkileri kuruyoruz. Gelen arkadaşların da bizim gibi azınlık olduğunu görmek bizi bütünleştiriyor. Burada akademik kültürümüzü de geliştiriyoruz. Farklı yerde farklı arkadaşlarla birlikte olmanın tabi ki zorluğu olmasına karşı bir o kadar da keyifli oluyor. “dedi. Yunanistan’dan etkinliğe katılan Gizem Agir Hasan, üç günde burada çok arkadaş tanıma imkânı bulduğunu yeni arkadaşlar edinmek çok güzel bir duygu. Burada diğer kültürleri de tanıma imkânı bulduk. Akşam arkadaşlara küçük çaplı gösteriler sunduk. Bizler için burada farklı ülkelerden gelen arkadaşlarla birlikte olmak bambaşka duygu” diye konuştu.

Akademi Rumeli 3. çalışmaları devam ediyor (5)

 

 

 

 

 

 

 

Bugünkü eğitimlerin katılımcıları Edebiyat dalında Yazar-Vali Danışmanı Veli Sarıkamış,Güzel Sanatlar dalında Geleneksel Sanatlar Uzmanı Bekir Soysal,Düşünce dalında Mimar-Şair Ali Günar,Müzik dalında Bağlama sanatçısı-Aranjör Ahmet Gökhan Coçkun,Tarih-Kültür dalında Hukukçu –Yazar Rahim Er,Tiyatro-Sinema dalında Tiyatro-Seslendirme Sanatçısı Beyti Engin oldu.

Akademi Rumeli 3. çalışmaları devam ediyor (1)

 101 total views,  2 views today

Next Post

Gürkan, “kanal projesi konusu uzmanların işi”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan Eski Küçük Sanayi Sitesi esnaflarını ziyareti sırasında kendisine yöneltilen Karaağaç semtinde yapımı devam eden “ Kanal Edirne” projesi hakkında yaptığı açıklamada. Bu kanalı yapanların teknik adamlar olduğunu kendisinin teknik adam olmadığını belirterek; “ Bu kanalın plan projesini teknik adamlarımız yapıyor.           […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp