Akademi Rumeli 3 ‘de Bulgaristan ve Romanya etkinliği

admin

 

16 Ağustos 2015 tarihinde Balkanlardan ve Edirne’den 150 seçkin öğrencinin katılımı ile düzenlenen Akademi Rumeli 3 Projesi devam ediyor.

Türkiye’nin 31 seçkin sanatçısı ile 5 gün boyunca Atölye çalışmaları devam eden projede misafir öğrenciler  gece de ülkelerinin tanıtımına yönelik çeşitli etkinlikler yapıyorlar.

AKADEMİ RUMELİ 3 ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR (2)

 

 

 

 

 

 
Kosava,Makedonya,Romanya,Bulgaristan,Yunanistan,Gagavuz Yeri, Kırım, Bosna Hersek’in katıldığı proje  Edirne Sosyal Bilimler Lisesi’nde devam ediyor.

Edirne Sosyal Bilimler Lisesi Salonunda Bulgaristan ve Romanya ‘dan gelen öğrencilerin yaptığı etkinliğe Edirne Valiliği Özel Kalem Müdürü Proje Genel Koordinatörü İbrahim Tarancı, Vali Danışmanı-Yazar Veli Sarıkamış, Edirne Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Proje İdari Koordinatörü Tuğba Ekrikaya, Edirne İl Milli Eğitim Şube Müdürü Proje Mali Koordinatörü  İbrahim Biga,Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Metin Cermaoğlu,Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu üyesi Kemal Kılıç Tiyatro Sanatçısı Erdoğan Eğmen,Misafir Ülkelerin Koordinatör Öğretmenleri ve Akademi Rumeli 3 öğrencileri ve misafirler katıldı.

AKADEMİ RUMELİ 3 ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR (3)

 

 

 

 

 

 

 

Gecede ilk etkinliği Bulgaristan’dan gelen Akademi Rumeli 3 öğrencileri sergilediler.Koordinatör Öğretmenleri nezaretinde Bulgaristan’ı kısaca tanıtarak, düğünlerde, şenliklerde ve farklı eğlence ortamlarında söyledikleri türküler ve oynadıkları oyunlardan örnekler sundular.Kına gecesi- damat tıraşı mizansenini, ramo ramo oyununu seyircilerle birlikte oynayarak geceye renk kattılar.

AKADEMİ RUMELİ 3 ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR (1)

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra Romanya ‘dan gelen öğrenci gurubu Koordinatör öğretmenleri ile ülkelerini tanıtan konuşmalardan sonra, örf ve adetlerini nesilden nesle taşımak istediklerini belirterek, gösterilerini sundular. Gecenin sunuculuğunu İlırchie Amet isimli öğrencinin yaptığı Romanya Ekibi, Aykut Bekler’in Kemanı ile Üsküdar’a gider iken isimli şarkıyı kemanı ile seslendirmesi büyük alkış aldı. Romanya’nın geleneksel gelin-damat zeybek dansı ve Türk Halayı ile sona eren gece, programa katılanların büyük beğenisini kazandı.

AKADEMİ RUMELİ 3 ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR (4)

 14 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Valisi ve Belediye Başkanı’ndan yeni sezon ziyareti

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin ve Belediye Başkanı Recep Gürkan Edirne Belediyesi Edirnespor Kadın Basketbol Takımının antrenmanını ziyaret ederek yeni sezonda başarılar dileyip, desteklerini açıkladılar. Ziyarette Belediye Başkan Yardımcıları Çiğdem Gegeoğlu, Selçuk Çakır, Belediye Meclis Üyesi Hasan Yürek, İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Geçmiş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp