Akademi Rumeli -3 devam ediyor

admin

Akademi Rumeli -3 devam ediyor  (2)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Sosyal Bilimler lisesinde devam eden Akademi Rumeli 3.  etkinliklerini ziyaret eden Edirne Valisi, gazetemize yaptığı açıklamada  “İki gündür Akademi Rumeli-3 Edirne’de başarı ile devam ediyor.

Akademi Rumeli -3 devam ediyor  (3)

 

 

 

 

 

 

 

Balkanlarda çeşitli ülkelerden 150 soydaş öğrencinin buradaki mutlulukları gözlerinden okunuyor. Gündüzleri kendilerine akademik bilgiler veriliyor. Akşamları ise çeşitli sosyal etkinliklerle günlerini geçiriyorlar.  10.günde de misafirlerimizi ülkelerine göndereceğiz. Misafirlerimizin tamamı mutlu. Edirne’de güzel günler geçirmeye devam ediyorlar” dedi.

Akademi Rumeli -3 devam ediyor  (1)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Valisi daha sonra etkinliklerin ikinci gününde Sosyal Bilimler Lisesinde öğrencilerin eğitim alanlarını gezdi. Gittiği yerlerde öğretmen ve öğrencilerden çalışmalar konusunda bilgi aldı.   Çalışmaların sonunda Edirne Valisi Şahin, Edebiyat dalında öykü ve Roman Yazarı Sadık Yılmaz, Güzel Sanatlar dalında Ressam İsmet Yedikardeş,  Müzik dalında Klarnet Virtüözü- Akademisyen Serkan Çağrı, Tiyatro sinema dalında Tiyatro Sanatçısı Selçuk  Veysel Zurnazanlı, Tarih ve Kültür dalında T.Ü Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. İbrahim Sezgin, Düşünce dalında  Akademisyen Prof. Dr. Hakan Poyraz, Proje İdari Koordinatörü Tuğba Ekrikaya, Projenin Mali Koordinatörü İbrahim Biga, ile çalışmaları değerlendirdiler.

Akademi Rumeli -3 devam ediyor  (4)

 115 total views,  2 views today

Next Post

Aytın “gebe hayvanların kesimi doğru değil”

              Edirne Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Tuncay Aytın, Kapıkulede yurda kaçak olarak sokulmak istenen, gümrükte el konulan gebe ineklerin kasaplık olarak satılmasına tepki gösterdi. Aytın konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “ Biz yurt dışından damızlık olarak gelen hayvanın Tarım Bakanlığı tarafından yapılan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp