AKGÜN, “ bölgemiz tarımı can çekişiyor”

admin

 

erdal akgül

 

 

 

 

 

 

 

 

CHP’nin Irmak Sosyal Tesislerindeki toplantısına katılan CHP İl Genel Meclis üyesi Erdal Akgün burada yaptığı konuşmada, “ Ülkede bir kez daha Cumhuriyet ve Atatürk ilke ve devrimlerini yaşatmak için halkımızın huzurundayız.  Ülkemizde son üç yıldan bu yana üst üste seçim dönemi yaşadı.

Bu süre zarfında partimizde görev yapan İl Başkanı ve Merkez İlçe başkanımız ve yönetimlerine verdikleri mücadele nedeniyle kendilerini kutluyorum.

Burada selamlamam gerekeler de var o da Gürkan Güneser’dir 1 Mart teskeresinde Edirne insanına yakışır tarzda tavrını koyan Eski Milletvekili Nejat Gencan’ı da kutlamak isterim.

Bir buçuk yıl önce Edirne’mize bir nefes aldıran, kısa sürede Edirne’nin çehresini değiştiren, çekişmelerin bitmesini sağlayan partide birlik ve beraberliği sağlayan Belediye Başkanımızı da saygı ile selamlıyorum.

Yaşadıklarımızı yaptıklarımızı halka anlatmalıyız. Bizler de gördüklerimizi sizlere aktarmalıyız ki, partimizin başarı çıtasını daha da yukarıya çıkaralım.

Bildiğiniz gibi ben CHP İl Genel Meclis Üyesiyim. Diğer meclis üyesi arkadaşlarımız da buradalar.

Biz geçen dönemden başlayıp Edirne’ye gerçekten büyük yatırımların gelmesini sağlayan, büyük projelerin altına imza atan bir CHP’li olmanın gururunu yaşıyoruz.

EN BAŞARILI İL GENEL MECLİS GURUBU EDİRNE’DE

Biz İl Genel meclisinde kalıcı hizmetlere de devam ediyoruz. Tayakadın Kapalı Sistem projesinin yapılmasını sağladık. 15 bin dönüm arazinin sulanması bizim katkımızla gerçekleşti.

Türkiye’nin en başarılı İl Genel Meclis Gurubu Edirne’dedir. Özellikle bu dönemde valimizle uyumlu çalışmalar sonucunda köyler arasındaki bağlantı yollar yani asfaltlar bitme aşamasına geldi.

286 kilometrenin üzerinde asfalt yol yaptık. Bu projelerin altında 17 CHP İl Genel Meclis üyesinin imzası bulunuyor. Nasıl ki Edirne Belediye Başkanımız ayrım gözetmeksizin hizmet sunuyorsa, bizler de hangi siyasetten olursa olsun eşit şekilde hizmet ediyoruz.

Biz Ulu Önderimizin kurduğu CHP’yiz. Bu parti çok yıldızlı otellerde kurulmadı. Biz cephede kurulan bir siyasi partinin mensuplarıyız. Onun için halka ayrım gözetmeden hizmet sunmak zorundayız. 1 Kasım’da yapılacak seçimleri 3-0 kazanmamak için hiçbir neden yok. AKP’nin Edirne’den milletvekili çıkarması çok zor, bizim üç sıfır yapmamız çok daha kolay. Ben Gürkan Ağabeyimizi de meclise göndereceğimize canı gönülden inanıyorum.

Bir tarım bölgesi olan ilimizde tarım bitme aşamasına geldi. 2,5 yıldan bu yana süt fiyatları aynı. İlkin bir buğday sezonu yaşadık ardından ayçiçeği şimdi de çeltik fiyatları ortada. Az tarlası olan küçük çiftçilerimizin en büyük geliri olan pancarı AKP iktidarı yaptığı uygulama ile bitirdi. Bugün olan az yerde pancar sökümü yapılıyor. Ben bunları inceliyorum. Üreticilerimiz pancarı teslim etmeye gittiğinde görevliler üreticilerimize her türlü zorluğu çıkarıyorlar. Pancardan kesilen fire bizim bölgemizde en yüksek En çok %7 olarak kesilmesi gereken fire bizim üreticilerimizden %20’ye kadar kesiliyor Diğer yörelerde ise %5’i geçmiyor. Bunların derdi Edirne ve Trakya bunların esas derdi Atatürk’ün kurduğu kurumları yok etmek. Bu kurumların içinde Atamızın kurduğu Avrupa’nın En modern şeker fabrikası Alpullu şeker fabrikasını büyük sermayeye peşkeş çekiyorlar. Bir yıl önce 246 bin dönüm arazi büyük sermayenin eline geçti. Suriye’den gelen sığınmacılara her türlü imkanı sağlayan AKP iktidarı ne yazık ki kendi halkına aynı duyarlılığı göstermiyor. Edirne’mizde dahi yatağa aç giren çocuklarımız var. Edirne sokaklarında direnen insanlarımız var. Tüm bunlar Edirne’de CHP’nin üç sıfır yapması için gerekçelerdir. Çitçilerimizin sorunlarına çare bulamayanları milletvekili adayı yapıyorlar. Adliyeye gidin bizim malımızı almak için sermayenin adamları adeta nöbet bekliyorlar. Partimiz için bu denli imkan varken ve birlik ve beraberlik sağlanmışken biz Edirne’de üç sıfır yapamazsak bundan herkes sorumludur” dedi.

 120 total views,  2 views today

Next Post

TASMALI halkın dert adresi biziz

                CHP’nin düzenlediği, muhtarların da davetli olduğu toplantıya katılan Edirne Muhtarlar Derneği Başkanı ve Edirne Merkez Şükrüpaşa Mahallesi Muhtarı İrfan Tasmalı, toplantıda yaptığı konuşmada bir günde iki siyasi partinin toplantısına katıldığını belirterek, “ Bugün siyasi partilerimizin iki toplantısına katıldım. Biz ülkenin dertlerini bizim […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp