AKGÜN, “dere geçerken at değiştirilir mi?”

admin

 

 

 

 

 

 

 

 

İl Genel Meclisi CHP Gurup sözcüsü Erdal Akgün İl Genel Meclisinin Ağustos ayı toplantısında ilginç bir iddiada bulundu. Akgün mecliste yaptığı konuşmasında Edirne’de yapılan arazi toplulaştırılmasıyla ilgili olarak Edirne Gıda ve Tarım İl Müdürlüğünde görevli bir kişinin kontrolörlüğü elinden alınıp aynı göreve Ankara’dan birisinin görevlendirilmesinin halk arasında şüphe uyandırdığını belirterek; “ Öyle inanıyorum ki Türk tarımının gelişmesi için yapılması gereken en önemli görevlerden biri toplulaştırmadır. Bunu gerçekleştirirken tarla sahiplerinin de güvenini almak gerekiyor. İlimizde Süloğlu ilçemiz sınırları içinde toplulaştırma çalışmaları devam ediyor. Yaptığımız incelemelerde bu çalışmalarda kontrolör olarak tarım İl Müdürlüğünden bir elemanın görevlendirilmesiyle çalışmalar devam ediyordu.

Şimdi aldığımız duyumlara göre kontrolör değişikliğine gidilmiş. Yerine Ankara’dan bir kontrolör gelmiş. Bu değişikliğe neden gerek duyulduğunu bilmiyoruz. Bizce bölgemizde görev yapan bölgeyi iyi tanıyan bir yetkilinin burada görevlendirilmesi daha isabetli olurdu. Zira Tarım İl Müdürlüğümüz bir süredir gerek tarımsal çalışmalarda gerekse hayvancılıkta Zirai Araştırma bölge müdürlüğü ile birlikte başarılı çalışmalar yapmıştı.

Bölgeyi iyi tanıyan Edirne Tarım İl müdürlüğünde görevli bir eleman kontrolörlük görevi elinden alınarak bu göreve Ankara’dan birinin getirilmesi halkımız arasında şüphe uyandırıyor.

Buna gerek görülmesinin altında yatan sebep şudur. Bilindiği gibi son yıllarda Trakya topraklarına karşı tarım dışı sermayenin el atması nedeniyle halkımız bu tür uygulamalara endişe ile yaklaşıyor. Ben bu soruna dikkat çekmek istedim. Bu konu hakkında Meclis Başkanımızın talimatıyla bir önerge hazırlayıp Tarım ve Hayvancılık komisyonumuza göndereceğiz Bunu çok önemsiyorum” dedi.

 

 

 148 total views,  2 views today

Next Post

GÜRKAN, mesleğini canlandırdı

GÜRKAN, VECİHİ HÜRKUŞ’UN ÖĞRETMENİNİ OYNADI MESLEĞİNİ CANLANDIRDI ürk havacılık tarihinin en önemli isimlerinden Vecihi Hürkuş’un hayatını konu alan filmin çekimlerinde Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’da rol aldı. Gürkan, Albay rütbesinde Vecihi Hürkuş’un öğretmenini canlandırdı. Türkiye’de havacılığın öncü ismi Vecihi Hürkuş’un sıra dışı yaşam- öyküsünü konu alan sinema filminin çekimlerine Edirne’de; […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp