Akgün “Edirneliler üreticilerine sahip çıkmalı”

admin

İl Genel Meclisi CHP Gurup Başkan Vekili Erdal Akgün, üreticilere karpuz desteği ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında, milletvekilimiz Erdin Bircan’ın dile getirdiği üreticilerimizin karpuzu pazarlayamayıp ellerinde kalma tehlikesine dikkat çeken açıklaması gerçekten çok yerinde bir yaklaşımdır. Bu yaklaşımla üreticilerimize yeterince yararı olmamış olabilir. Fakat önümüzdeki yıl için biz İl Genel Meclisi Üyeleri ve diğer demokratik kuruluşların bu soruna eğilmelerine neden olmuştur. Bu nasıl gerçekleşecek.

ERDAL AKGÜN

 

 

 

 

 

 

 

NE KADAR KAVUN -KARPUZ EKİLDİĞİ BELİRLENMELİ

Biz bu konu ile ilgili benim de Ziraat Odası Meclis Başkanı olmam nedeniyle Ziraat Odamızla birlikte karpuz ekecek. Vatandaşlarımızın ÇKS dışı ektikleri yerleri de Ziraat Odalarına bildirerek, böylece Edirne’nin ne kadar karpuz ürettiğini kesinlikle çıkarmamız gerekiyor. Ondan sonra da bu konu ile ilgili olarak Belediye Başkanımız da duyarlı davranıp çiftçilerin, üreticilerin yanında yer alıyor. Bugüne kadar kendi malını üretip pazarlayan üreticilerimize belediyemizin bir baskısı olmadı. Onun aksine üreticileri teşvik edici tavır izlenmiştir. Kısaca Edirne Belediyesi İl Özel İdaresi ve Edirne Belediyesi olarak, önümüzdeki yılda kavun ve karpuz üreticimizin dara düşmemesi için bir yıl önceden gerekli tedbirler alınmalı. Milletvekilinin bu açıklaması uyarıcı oldu. Bu amaçla Edirne üreticilerinin ürettikleri kavun karpuzun burada tüketilmesi amacıyla” Edirne’nin ürettiği malı Edirneliler yesin şeklinde tanıtım yapılabilir. Nasıl bir zamanlar “ yerli Malı Yurdun malı. Herkes onu kullanmalı”  anlayışıyla bizler yetiştirildiysek.

BÜYÜK MARKETLER EDİRNE ÜRÜNÜ SATMALI

Edirneli vatandaşlarımız bu ilde üretilen yiyecekleri tüketeceklerdir. Edirne’de faaliyet gösteren büyük marketlerin de kesinlikle Edirne’de üreten üreticileri malını  kullanmalarına yönelik yaptırım uygulamaya onları bu yöne teşvik etmeye gerekirse baskı uygulamaya hazırız. Bunun böyle olmasında da yarar var bu marketler Edirnelinin parasını alıp genel merkezleri başka illerde olduğu için Edirne kaynakları oraya gidiyor. Bu marketler Edirne’den bu kadar faydalanıyorsa Bu marketler de Edirne üreticilerinin ürünlerinin pazarlanmasına katkı yapmalı, onlar pazarlamalı, Edirneli üreticiler de onlardan faydalanmalıdır. Yapılan açıklamadan sonra bizleri de bu tür düşünceye sevk etmiştir. Gelecek sezonda kavun karpuz çıkmadan önce Edirne halkı bilgilendirilecektir.  Edirneli üreticilerimize tüketenler sahip çıkacaktır” dedi.

 

 

 

 8 total views,  2 views today

Next Post

Başhekimden sünnet açıklaması

T.Ü Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof Dr. Ümit Nusret Başaran yaptığı basın toplantısında sünnet konusunda açıklamalarda bulundu. Bu ayların sünnet sezonu olduğunu bu yönde yoğun talep olduğunu belirten Başaran; “ sünnet konusunda son yıllarda halkımız oldukça bilinçlendi. Bu yönde bize çeşitli sorular yöneltiliyor bunlardan biri sünnet kaç yaşında olmalı sorusu. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp